Star Trek: Discovery (2017)

Başlatan dean, 02 Kasım, 2015, 19:11:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Efsane dizi, bizi yine kendine bağlayacak gibi görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

dean

alan ford

Bu arada beyaz perdedeki ilk uzay yolu filminin Turist Ömer Uzay Yolunda olduğunu da hatırlatalım
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

YERDENİZ

Tam da DS9 5 sezonu bitirmek üzereyken, bu güzel oldu :)

Pulluk

Şu anda çok ortadayım dizi için. İyi yönleri kadar eksikleri de çok. İlk 2 bölüm tamamen giriş odaklı. O nedenle 1-2 bölüm daha bekleyeceğim kadar vermek için.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Dizi ikinci sezon onayını aldı.

Pulluk

6. bölüm itibariyle dizi artık iyice rayına oturdu. Her ne kadar tarz olarak oldukça farklı bir yerde olsa da şu haliyle ben "Star Trek'im" diye artık bağırıyor...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

kharon

ben de diyordum arkadas nereden tanidik  :D

doktor1881

Bölüm:1 Gecikmelide olsa diziye başladım.Diziye kadın değmiş.Başlangıcı biraz sıksa da sonlara doğru tempo rayına oturdu

Geliyorlar
atom atom
etrafımızı saracaklar ve herşeyimizi alacaklar
bu tehlikeyi önlemenin tek bir yolu var
İmparatorluğumuzun savaşan 24 hanedanını yeniden birleştirmek
unutulmazı unuttuk
kabilelerimizi son kez birleştireni kahless'i
Tek bir ilkemiz var
Klingon kalmak!
bu yüzden bugün mesalemizi yakıyoruz
halkımızı birleştirmek için omuz omuza karşı koymak için dillerinde sürekli şu ölümcül selam olanlara
"Biz barışla geldik''

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:2 Klingonlar ile savaşta 2. perde büyük sürprizlere  gebe

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:3 Savaş sonunda Michael'i zor günler bekliyor Ama taş yuvarlanır ve yerini bulur

Hikaye 1966-69 yılları arasında çekilerek baslanan tos adlı orjinal diziye dayanıyor. Dizide balance of teror adlı bölümun hikayesi Discovery serüvenine dayanak oluşturuyor. Orjinal seride konu ise 100 yıl önce yapılan savaş sonunda tarafsız bölge oluşturulmuş ileri karakollar kurularak sınır ihlalleri önlemeye çalışılmıştır. Enterprise ve kaptan kırk burada devriye atan bir geminin kaptanıni canlandırıyor. Discovery farkli bir gemi ve murettebata sahip. Hikaye zamani ve olay örgüsü farklı.

3. bölüm itibarıyla Star Trek Universe'in neden tüm zamanların en iyi ve kapsamlı sci-fi evreni olduğunu tekrar hatırladık, Michael ile Kaptan'ın sona doğru olan konuşmaları müthişti. Star Trek'in kurduğu çok katmanlı evrene biraz Stargate SG-1 ve Atlantis yaklaşmıştır

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:4 Michael yeni gemisinde yeni görevinde ilginç bilgileri ulaşırken,Klingon cephesinde ilginç gelişmeler oluyor

doktor1881

Bölüm:5 Kaptan Lorant'ın kaçırılmasıyla başlayan olaylar dizisi bölüm sonunda Gay muhabbeti ile nihayete eriyor

Bölüm Notu:7/10

doktor1881

Bölüm:6 Dizi 2. sezon onayı almasına rağmen benim istediğim çıtaya henüz ulaşamadı
İnsan olmanın sorgulandığı yalanlar üzerine kurulu bölümün odağında Vulcan Büyükelçi Sarek mevcut