Batman Sohbet Odası

Başlatan pizagor, 24 Haziran, 2010, 19:41:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lampard

New 52'da Bat Family'nin diğer üyelerinin çizgi romanlarını takip eden var mı? Death of the Family'yi okurken bana resmen gına geldi ve bıraktım artık sadece Batman ve Detective Comics'den devam edeceğim. Batman #13 ve #14'ü çok sevmiştim ve büyük bi heyecanla okudum ama diğerleriyle sıralı okumaya başlayınca bütün okuma keyfim kaçtı resmen. Ana seride çizilen süper Joker imajı ve hikayenin bütün karizması yıkıldı gözümde. Siz ne düşünüyorsunuz :)

hanac

Batman 66 Green Hornet ile birlikte;

lampard

Grant Morrison'ın epik Batman Incorporated hikayesinin tüm bölümlerini içeren "Absolute Batman Incorporated" cildi ocak 2015'te çıkıyor, Amazon'daki liste fiyatı 125 $ :(

http://www.dccomics.com/graphic-novels/absolute-batman-incorporated

lampard

Scott Snyder-Greg Capullo'nun yeni Batman run'ı Endgame bu ay 35. sayıyla başlıyor. Beklenti büyük ve Snyder hikayeyi "yaptığımız en büyük iş" olarak tanımlıyor.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

lampard

Yeni bi söylenti düştü internete. Frank Miller ve Scott Snyder The Dark Knight Returns ve The Dark Knight Strikes Again'e bir devam hikâyesi yazacakmış.

Chuck

Alıntı yapılan: lampard - 04 Aralık, 2014, 02:47:03
Yeni bi söylenti düştü internete. Frank Miller ve Scott Snyder The Dark Knight Returns ve The Dark Knight Strikes Again'e bir devam hikâyesi yazacakmış.

Bir yandan aşırı heyecanlandım ama aklıma bi kaç ters şey geldi. Batman Superman filminde Batman TDKR'de ki kostümü giyiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi devam hikayesi filmden çıkınca çerezlik bir şey olarak yazılmaz umarım. Gerçi yine Frank Miller işin içinde ama iş iştir sonuçta belli olmaz. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

lampard

Alıntı yapılan: Neco - 04 Aralık, 2014, 08:48:35
Bir yandan aşırı heyecanlandım ama aklıma bi kaç ters şey geldi. Batman Superman filminde Batman TDKR'de ki kostümü giyiyordu yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi devam hikayesi filmden çıkınca çerezlik bir şey olarak yazılmaz umarım. Gerçi yine Frank Miller işin içinde ama iş iştir sonuçta belli olmaz. .

o konuda içimiz rahat olabilir sonuçta işin arkasında Frank Miller gibi bi efsaneyle DC'nin (ben sevmesem de) altın çocuğu snyder var, büyük ve epik bi hikâyenin peşinde olduklarını söyleyebiliriz. Ama Miller'ın 2000lerdeki Batman işleri büyük hayal kirikligiydi ve ben Snyderin Batmanini hiç beğenmiyorum, bakalım nasıl olacak :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

bu seri nedir ne değildir? jbc yayımlar mı?

kapak çok güzelmiş.

dean

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 08 Ocak, 2015, 00:10:18

bu seri nedir ne değildir? jbc yayımlar mı?

kapak çok güzelmiş.

Carmine Falcone'nin Gotham'a dönüşü sonrasında olan olayları anlatan haftalık yayınlanan bir Batman serisi. Yazarı Scott Snyder, James Tynion IV, John Layman, Ray Fawkes, Tim Seeley gibi isimler. Çizer ise her hafta değişiyor. Batman evreninin bütün karakterlerine yer veriyorlar. Ben okumadım. Okuyan bir arkadaş varsa o da bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

lampard

Zero Year yayınlanırken yayınlanmaya başlayan bi haftalık seri. 4-5 farklı yazar var her biri 2-3 sayı yazıyor. İlk 7-8 sayısını okumuştum sonra bıraktım ben. Önemi eski karakterleri devamlılığa geri getirmesi. The Long Halloween'i retconlayıp Carmine Falcone'yi geri getirmişler. Stephanie Brown'a yeni bi orijin yazmışlar. İleride Hush falan da geliyormuş. Bir de Zero Year bilindiği gibi geçmişi anlattı ve sonrasında yeni hikaye Endgame başladı. Endgame zaman olarak Batman Eternal'ın sonrasında geçiyor.

dean

Alıntı yapılan: lampard - 08 Ocak, 2015, 19:15:19
Zero Year yayınlanırken yayınlanmaya başlayan bi haftalık seri. 4-5 farklı yazar var her biri 2-3 sayı yazıyor. İlk 7-8 sayısını okumuştum sonra bıraktım ben. Önemi eski karakterleri devamlılığa geri getirmesi. The Long Halloween'i retconlayıp Carmine Falcone'yi geri getirmişler. Stephanie Brown'a yeni bi orijin yazmışlar. İleride Hush falan da geliyormuş. Bir de Zero Year bilindiği gibi geçmişi anlattı ve sonrasında yeni hikaye Endgame başladı. Endgame zaman olarak Batman Eternal'ın sonrasında geçiyor.

Hmm, yani New 52 öncesi Batman hikayelerinin New 52 gerçekliğinde yeniden yorumlanması ve New 52 içerisinde işlevsel hale getirilmesi diyebilir miyiz ?

lampard

Büyük oranda evet. Çok hakim değilim ama Snyder kendi Batman Projesi için bi yapı kuruyor diyebiliriz. New 52 apar topar bi yenileme olduğu için bir takım DC karakterleri sıfırlandı bazıları da (Batman gibi) büyük oranda muhafaza edildi. Öyle olunca New 52 öncesi hikayeler böyle yeri geldikçe düzensiz bi şekilde uyarlanıyor. Meselâ Batman & Robin'de de Harvey Dent'in yine The Long Halloween'deki orijin hikâyesi çok farklı bi şekilde yeniden yazıldı.

dean

Alıntı yapılan: lampard - 08 Ocak, 2015, 19:57:53
Büyük oranda evet. Çok hakim değilim ama Snyder kendi Batman Projesi için bi yapı kuruyor diyebiliriz. New 52 apar topar bi yenileme olduğu için bir takım DC karakterleri sıfırlandı bazıları da (Batman gibi) büyük oranda muhafaza edildi. Öyle olunca New 52 öncesi hikayeler böyle yeri geldikçe düzensiz bi şekilde uyarlanıyor. Meselâ Batman & Robin'de de Harvey Dent'in yine The Long Halloween'deki orijin hikâyesi çok farklı bi şekilde yeniden yazıldı.

İlk etapta Batman Eternal ilgimi çekmemişti. Ama bu New 52 öncesini yeniden düzenleme olayı kesinlikle dikkatimi çekti. Bir göz atacağım kesin. Sağol bilgi için.