Nathan Never - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 10 Ekim, 2010, 15:31:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Kabahat bende arkadaş.Çizgiromana destek diye her çıkanı aldım.Baktım meraklısı sadece o sayıyı alıyor ben sadece sayı yükseltmekle kalmışım.karar aldım yok artık öyle her çıkanı almak.Sadece sevdiklerimi alacağım.Yeter artık !  ak kara belli olsun.Comicsler kesinlikle ilk sırada elenenler.Ya fumetti ya fumetti...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Ya Altay 1944, böyle işte...

hoz bir yıldır suskun... Lal üretimi yarıya düşürdü... Biz debeleniyoruz, ama nereye kadar ...

Nasıl olacak bu işler...

doktor1881

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Aralık, 2014, 14:49:43
Ya Altay 1944, böyle işte...

hoz bir yıldır suskun... Lal üretimi yarıya düşürdü... Biz debeleniyoruz, ama nereye kadar ...

Nasıl olacak bu işler...
sayın çizgili köstebek fumetti satışlarını öğrensek de durumun vahametini bizde görsek Ne mi yapacağız kurtarmak için belki elimizden bir şeyler gelir

köstebek

Tek tek rakam vermeye gerek...
Dediğim gibi fumetti basan yayınevilerinin durumunu düşünün... sürekli üretim düşürülüyor.

Bir kez daha özetlersem... Zagor, Tex, Mr. No, Martin gibi merkezdeki kareas'ın dışında kalanların neredeyse hiçbiri "kâr" bırakmıyor, sadece bir kaç tanesi parasını anca toplayabiliyor (altı ay ile bir yıl içinde).

Sadece örnek olarak: Soru 1. Hoz sizce neden aylardır Dylan dog basmıyor?
2. Aylardır süregelen boşluğa rağmen, herhangi bir yayınevi Dylan Dog basmak için harekete geçmiş midir?

seastar1000

benım kanaatım fumettıde yenı okur yanı genç okur yakalamak zor eldekı genç olmayan sabıt okuyucu kıtlesı ıle devam edılıyor ve edilecek gıbı
yayınevlerı bu durumda ne yapar bılemıyorum mesela ben martın almayı mıster no almayı kestım son maceralar artık sıkıyor boyle olunca 1 alıcı düşüyor ama yenı kıtle arkadan gelmiyor
oysa fılm pıyasası dızı pıyasası genclerı ıster ıstemez omıcs almaya yonlendırıyor
adını bıle duymadığımız süper kahramanın fılmı çıkacak olsun cızgıromanı hemen 2000 satıyor
allah kolaylık versın dıyorum bu ıse para yatıranlara

Mrtekin

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Aralık, 2014, 16:10:26
Dediğim gibi fumetti basan yayınevilerinin durumunu düşünün... sürekli üretim düşürülüyor.

Bir kez daha özetlersem... Zagor, Tex, Mr. No, Martin gibi merkezdeki kareas'ın dışında kalanların neredeyse hiçbiri "kâr" bırakmıyor, sadece bir kaç tanesi parasını anca toplayabiliyor (altı ay ile bir yıl içinde).

2. Aylardır süregelen boşluğa rağmen, herhangi bir yayınevi Dylan Dog basmak için harekete geçmiş midir?

Yapacak bişey yok, Çizgili köstebek.

Herşey için çok teşekkür ederiz, bu zamana kadar böyle gelinmesi bir mucize zaten. Sizleri takdir ediyoruz.

Şimdi biraz vitesi küçültün ve sadece yeni hamleleriniz için para kazandıracak serilere odaklanın.

Biraz geleceği düşünüp, tedbirli hareket etmekte fayda var, ekonominin durumu malum.

They drew first blood...

antiochia

Nathan'ın bu uzakdoğu'da geçen maceraları sıkıcı bana göre...(Özellikle 4. ve 5.cilttekiler)

pearl jam

Fumetti nin piyasa hakimiyetinin bitmesi kacinilmaz ve bence biraz da geciken bir sondu. Cizgi romanin son yillardaki yukselisiyle ayni zamana denk gelmesi tesaduf mü?  Senelerce fumettiye doyduk.bir secim yapacaksak brendon dylan yerine vertigolar batman vs. Basilmasini tercih ederim

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 18 Aralık, 2014, 16:10:26

Bu mesajlardan sonra hep şunu merak ettim:
O halde neden yayın yelpazenizi sürekli artırdınız. Neden 3-4 ana yayın yerine o kadar çok yayına yöneldiniz. (Örneğin Lal Kitap o kadar açılmadı) O kadar çok fumetti bastınız ki ben şahsen "demek ki oldukça satıyorlar" diye düşünüyordum. Sonuçta satışlar birden tabiri caizse zınk diye düşmedi.

Mrtekin

Ben Çizgi Düşlerin aksine iyi bir iş yaptığını düşünüyor, çıkaracakları yeni fumetti, renkli orfaniyi de dört gözle bekliyorum.

İtalyanların gazına geldiler biraz bence, çok ucuza telif sattılar demek ki :)

Ama sayelerinde bilmediğimiz ancak Bonellinin sitesinde gördüğümüz bir sürü fumetti serileri ile de tanıştık fena mı?

Lal şimdiye kadar fumettiden çok iyi kazandı ama yenilik adına ne yaptı, ne yapıyor acaba?
They drew first blood...

aaciltan

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 02 Ocak, 2015, 21:42:00
Fumetti nin piyasa hakimiyetinin bitmesi kacinilmaz ve bence biraz da geciken bir sondu. Cizgi romanin son yillardaki yukselisiyle ayni zamana denk gelmesi tesaduf mü?  Senelerce fumettiye doyduk.bir secim yapacaksak brendon dylan yerine vertigolar batman vs. Basilmasini tercih ederim
Tam tersini düşünüyorum şahsen. Yeni çıkan batman serileri çok karanlık,sıkıcı ve zor okunur geliyor bana. Nerede o eski batman ve superman serileri.  Örneğin Kara Ayna'yı okuyabilmeyi bir çok kez denedim ama inanın çok sıkıldım.
Bence bu kişiye göre değişir. Ben bir fumetti tutkunuyum, ama comics severlere de saygım var.
Dylan Dog ve Brendon'un satmamasını anlayamıyorum. Çok kaliteli seriler olduğunu biliyorum. Düşünsenize, Dylan Dog İtalya'da yıllardır en çok satan özelliğini kimseye kaptırmadı. Ama ülkemizde yeterli satışa ulaşamadı. Ülke mantaliteleri farkı yüzünden Diabolik, Dylan Dog gibi bence çok kaliteli yayınları takip edemiyoruz.
Ben de şu anda basılan Batman, vertigo veya yeni marvel serileri yerine Mandrake, Diabolik veya Dylan Dog basılmasını tercih ederim...

hennessy

Bir senedir peşinde koştuğum ha bugün geliyor ha yarın çıktı, yok çıkamadı satmıyor, yok efendim ara verdik derken nihayet 100.sayıya kavuştum. Daha basılmasa da gam yemem. Hikayenin yarısına geldim ben beğendim düşünün kaza geçiriyorsunuz ve uyandığınız zaman öldüğünü bildiğiniz eski eşiniz karşınızda gerisini siz düşünün....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Ralph

Animvader

Her şeye rağmen 3 sayı bir arada basarak formatı bozmayan Çizgi Düşler'e teşekkürler.

hanac

Alıntı yapılan: Ralph - 05 Nisan, 2015, 16:26:31
Olayı ne bu elemanın?

Bu başlığın ilk 30 sayfasını okuyun derim  :)