Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

ghostrider

Merhaba Ertan abi iyi günler acaba BATMAN: BIRTH OF THE DEMON basmayı düşünür müsünüz? Mayıs ayında v for vandetta  çıkar mı ?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Kauss

Merhaba,

Öncelikle yaptığınız işleri çok kaliteli bulduğumu söylemek istiyorum. Yalnız benim şahsen bir sorunum var. Bu sizden mi kaynaklanıyor yoksa kargo firmalarından bilemiyorum. Genelde idefixten kitaplarınızı sipariş veriyorum. Son iki siparişim de maalesef sizin yayınevinizin ürünlerinde tahribat vardı. İlk başta kargodan diye düşünmüştüm yalnız bugün gelen kargoda, Gereklişeylere ait Avengers dağıldı ve Gizli savaş çizgi romanları vardı. Sizin yayınevinize aitte Batman dedektif hikayeleri mevcuttu. Yine JBC yayıncılığın çizgi romanın köşesi tahrip olmuştu fakat diğer iki çizgi romanda hiç bir şey yoktu. Belki yine şansızlık ama diğer iki çizgi romanların kapak kalınlığını incelediğimde sizinkinin daha ince olduğunu fark ettim. Belki de diğer çizgi romanlar bunun sayesinde daha az hasar görüyor. Tabi benim ki sadece bir varsayım, kapak kalınlığını biraz daha kalınlaştırma gibi bir düşünceniz mevcut mu ? Benim merak ettiğim konu bu. Şimdiden teşekkür ediyorum ve yayınlarınızın devamını dört gözle bekliyorum :)

pizagor

Aslında tam da bu konuyla ilgili Jedmau'dan kitapların Oğlak Tex'lerinde olduğu gibi jelatinli olması (shrink) şeklinde bir talebim olmuştu. Aslında avantajları oldukça fazla: büyük yayınevlerinde heba olan kitaplardan e-ticaretin zorlu kargo şartlarına kadar. Ancak öğrendim ki büyük alıcı D&R bu şekilde istemiyormuş. Belki internet üzerinden satışlar için belirli miktarda albüm için düşünülebilir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

Alıntı yapılan: Kauss - 05 Mayıs, 2015, 14:22:01
Merhaba,

Öncelikle yaptığınız işleri çok kaliteli bulduğumu söylemek istiyorum. Yalnız benim şahsen bir sorunum var. Bu sizden mi kaynaklanıyor yoksa kargo firmalarından bilemiyorum. Genelde idefixten kitaplarınızı sipariş veriyorum. Son iki siparişim de maalesef sizin yayınevinizin ürünlerinde tahribat vardı. İlk başta kargodan diye düşünmüştüm yalnız bugün gelen kargoda, Gereklişeylere ait Avengers dağıldı ve Gizli savaş çizgi romanları vardı. Sizin yayınevinize aitte Batman dedektif hikayeleri mevcuttu. Yine JBC yayıncılığın çizgi romanın köşesi tahrip olmuştu fakat diğer iki çizgi romanda hiç bir şey yoktu. Belki yine şansızlık ama diğer iki çizgi romanların kapak kalınlığını incelediğimde sizinkinin daha ince olduğunu fark ettim. Belki de diğer çizgi romanlar bunun sayesinde daha az hasar görüyor. Tabi benim ki sadece bir varsayım, kapak kalınlığını biraz daha kalınlaştırma gibi bir düşünceniz mevcut mu ? Benim merak ettiğim konu bu. Şimdiden teşekkür ediyorum ve yayınlarınızın devamını dört gözle bekliyorum :)

Konu ile alakalı hemen matbaa ile görüşüyorum

Kauss

D&R bu konuda yayınevlerini pek dinleyeceğini sanmıyorum. Acaba çizgi roman sevenler olarak maille filan böyle bir talepte bulunsak bir şeyler olabilir mi ki ? Maalesef çizgi roman reyonunda bakan halkımızda pek saygılı yaklaşmıyor bu yayınlara. Daha geçen D&R'a girdiğimde, yanımda  çizgi romanını girmeyecek rafa sokmaya çalışan biri vardı. Tabi olan yine çizgi romana oluyordu :(

Jedmau,

hızlı dönüşünüz için ayrıca teşekkür ederim :)

Nightrain

JBC bize Thor bassana, ne duruyorsun Thor bassana... ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

JBC keşke Marvel'in Star Wars'ını bassa. Aylık fasiküller halinde. Güzel olmaz mıydı?

@Serhan

Aynen hemen yetişirlerdi daha çok az fasikül çıktı.
Ve Türkiye'ye tekrardan kazandırırlardı fasikül sistemini.

xmenac

Düzenli olarak çizgi roman takip eden okurlar dışında, Star Wars takipçilerinin de bu sayıya epey ilgi göstereceğini düşünüyorum. Ülkemizde yayınlansa gerçekten çok güzel olurdu.

Fasikül olarak yayınlansa çok daha güzel olur tabii. ;D

Caped Crusader

Ertan abi gelecek aya birden fazla Batman cildi görebilecek miyiz? Malum bu yıl Batman yavaş gidiyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

En büyük eleştirim çok yavaş gidiyor jbc. Satışlar arttıkça, başarı geldikçe hızlanır diyordum tam tersi oldu. Ne bileyim yani ekip büyür, tecrübe artar, kaynaklar çoğalır falan düşünerek ayda ortalama 3 kitap çıkarırlar diyordum. 2015 yılı itibariyle ayda ortalama 1 kitap çıkmadı. Hellboy 1 tane çıktı ses seda yok. V for Vendetta, Batmanlar, American Vampire, Harley Queen, Batman/Superman var daha. Bu hızla 2018'de bile tamamlanamaz bunlar. Çok güzel çizgi romanları çok kaliteli basıyorlar ama çok ağır ilerliyor süreç.

Nightrain

Ben Kara Şovalye Dönüyor'u bekliyorum dört gözle. Şu DC adamı deli etmesinde, eksik sayfaları göndersin artık. >:( Bir de Star Wars 2015'i istiyoruz fasikül şeklinde! Duy bizi Jedmau, duy ve dualarımıza cevap ver. ;D

Bir de manga basmayı düşünüyor musunuz? Mesela Akira ya da Oldboy gibi kısa seriler olabilir?

Jedmau

Merhaba,

Öncelikle böyle güzel , cesaretlendirici ve kibar eleştirilerde bulunduğunuz için tüm kalbimle teşekkür ederim. Gerçekten bizleri eleştirirken yüzümüzde bir gülümseme , yüreğimizde cesarete neden oluyorsunuz.

Evet çok yavaş gidiyoruz , bunun farkındayım. Bunun tek nedeni benim. Peki neden mi ? Sanırım biraz fazla dikkatli ve özenli davranıyorum. Yayınlara çok öenm verdiğimiz için son ana kadar içimize sinmeden basmıyoruz , aslında %1-2 puan daha iyi olsun diye uğraşırken çok zaman kaybediyoruz. Daha hızlı ve pratik davranmamız gerekiyor. Bunu biz en iyisini yapmak için zaman harcıyoruz yoksa çıkartmıyoruz diye bir kabalık olara algılamayın , sadece bu heves olarak görün lütfen.

Kişisel bir söz veriyorum sizlere , elimden gelenin daha iyisini yapmak için uğraşacağım.

Şu an elimizde 9-10 tane hazır çeviri , 3-4 tane editörlüğü bitmiş yayın var , hepsini bitirmek için elimden geleni yapacağım.

Bu sıralar baya yoğunduk , kendimizi affettireceğim.

Sevgilerimle
Ertan

Nightrain

Elinizde Star Wars ile ilgili birşeyler var mı? Mesela Marvel Star Wars?