Stranger Things (2016)

Başlatan doktor1881, 19 Temmuz, 2016, 13:43:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZGeralt

Çok keyifli bir dizi, kendini çok ciddiye almıyor, merak unsurunu kaybetmeden akıcı bir şekilde gidiyor. 80'ler ve 90'ların başlarında çocuk olan kuşağa çok fazla hitap ediyor. Ben sevdim, 3. sezonu da  kesin izleyeceğim :)

rumar80

Üç günde bitirilen, sekiz bölümlük,  daha önceki sezonlara  göre daha kısa bir sezon. Ama kısalıktan dolayı daha hızlı ilerliyor.  Yavaş yavaş ergenliğe yaklaşan kahramanlarımız için yeni sorun.gönül meseleleri ve ilişkileri düzgün yürütebilme  çabaları. Tabi ki öteki boyuttan bir yaratık var ve tabi ki diğer iki sezondaki kalıp korunmuş. Kısacası keyifle izlenecek bir sezon daha.

Nightrain

İlk sezonun altında, 2.sezonun üstünde bir işe imza atmışlar. Karakterlerin ergenlik sanrıları tam dozunda. Aşık çiftler çok uyumlu. Karakterlerim arasındaki dinamik çok iyi. Bir kaç sürpriz karakter var, iyi yazılmış. Hele bir tanesinin olaylara katılmasını hiç beklemiyordum. Çocuk oyuncular üstlerine düşen görevi başarıyla tamamlamış. İlk 4 bölüm biraz yavaş ilerlese de, son 4 bölüm çok güzel. 5.bölümde bir sahne var ki, gerilim tavan yapıyor. O duyguyu inanılmaz iyi vermişler. Sanki saf korku filmi izliyorsunuz. Sinir olduğum yerler olsa da, günahıyla sevabıyla Stranger Things 3 beni mutlu etti. Bir önceki sezonu hiç beğenmemiştim.

Bu arada, yeni karakter Robin'i canlandıran kız; Uma Thurman ve Ethan Hawke'nin kızıymış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

V

Gayet iyi bir sezondu.Şerif Jim ve küçük Erica aldı götürdüler sezonu..
"İstemem,eksik olsun.."

Nightrain

Erica harikaydı. O kadar fazla sahnesi olacağını tahmin etmemiştim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ZGeralt

Ben beğenmeyenlerdenim.

Dizinin ilk sezonunun geneline hakim olan, ikinci sezonda da kısmen bulunan "gizem" unsuru son sezonda neredeyse hiç yok.
Açılış sahnesi ile olacaklar hemen anlaşılıyor neredeyse.

Dustin dışındaki çocuk oyuncuların performansını kötü buldum, belki de dizi beni fazla sıktığı için gözüme çok battı bilemiyorum.

Benim sıralamam 1. sezon > 2. sezon > 3. sezon şeklinde oldu ve muhtemel dördüncü sezon için herhangi bir beklentim kalmadı :)

dean