The Game Awards -2020

Başlatan ZGeralt, 20 Kasım, 2020, 14:12:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZGeralt

The Game Awards adayları açıklanmış. Beklenildiği gibi The Last of Us 2'nin bolca adaylığı var. Yılın süprizlerinden Ghost of Tshusima ve Final Fantasy 7 Remake'de çokça adaylık almış.
Bu yılın en beklenmedik adayı ise Hades. Henüz oynama fırsatı bulamadım ancak yılın oyunu dahil önemli alanlarda adaylık almış.
Mevcut jenerasyonun kapanışında 6 yılın oyunu adayının 3'ü PS4 exclusive. Bir adet Nintendo adayı var, Nintendo'nun aday çıkaramadığı sene yok sanırım Switch çıktığından beri.

Yılın oyunu adayları ;

- The Last of Us 2,
- Ghost of Tsushima
- Final Fantasy 7 Remake
- Doom Eternal
- Hades
- Animal Crossing : New Horizons

Bu adaylara Ori and the Will of the Wisps eklenebilirdi belki ama bunun dışında beklenen bir liste olduğunu söyleyebiliriz.

Yılın oyunu, ses dizaynı, yönetmenlik alanlarında TLOU2'nin alması gerektiğini düşünüyorum.
Narrative biraz tartışmalı orada Hades güçlü gibi.

Sanat yönetimi konusunda Ori veya Hades, gerçi Ghost of Tsushima'da güçlü. En zor kategori bu sanırım bu sene.
En iyi aksiyon Doom,  aksiyon/macera yine TLOU2 önde gibi.

RPG adayları arasında Persona 5'in Royal edisyonu var, normal edisyonu biraz oynamıştım ama tam bir zaman emici olduğu için bırakmıştım. Burada FF7 veya Wastelands 3 alır gibi geliyor.

https://thegameawards.com/nominees

Nightrain

Şuan en güçlü aday The Last of Us II fakat ben ödülü, Animal Crossing'in alacağını düşünüyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ZGeralt

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Kasım, 2020, 14:18:29
Şuan en güçlü aday The Last of Us II fakat ben ödülü, Animal Crossing'in alacağını düşünüyorum.

Olmaz diyemem, oynamadım ve adaylar arasında en az bilgim olan oyun. Japonya ve Amerika'da aşırı popüler oldu özellikle bildiğim kadarıyla, o yüzden Amerika'da popüler olan oyunların her zaman avantajlı olduğu söylersek yanlış olmaz herhalde.
Fakat zannetmiyorum çünkü bu ödül editörler ve halk oyunun toplamıyla dağıtılıyor. TLOU2 oyuncular arasında çok tartışma yarattı ama işin editör kısmında oyun aşırı beğenildi.
Şahsen, tartışma yaratan kısımlarını bir kenara bırakırsak, teknik açıdan bir şaheser olduğunu düşünüyorum. Yılın oyunu ve ses dizaynı ödüllerini kesinlikle hakkediyor, diğer adaylıkları belki kaptırabilir ama bu ikisi banko gibi geliyor bana.

Mrtekin

Listeden sadece Last of Us 2 ve Ghost of Tuşima'yı oynadım. Last of Us, domine eder bu seneyi diye düşünüyorum.

Ama Cyberpunk bu listede olabilseydi, zamanında çıksaydı, Last of Us 2, kesinlikle domine edemezdi, ciddi tepki oyu gelirdi diye de düşünüyorum. :-)
They drew first blood...

ZGeralt

Alıntı YapHer ne kadar öncü olmasa da bir milestone olarak, sunduğu deneyim, farklılaşma ve içerik harmanlandığında Half Life - Alyx en azından aday gösterilmeliydi diye düşünüyorum.

Hak veriyorum ama VR oyunu olması nedeniyle o kadar sınırlı sayıda insan oynadı ki bu oyunu, yılın oyunu adayı olmamasını da anlayabiliyorum bir yandan.

Alıntı YapAma Cyberpunk bu listede olabilseydi, zamanında çıksaydı, Last of Us 2, kesinlikle domine edemezdi, ciddi tepki oyu gelirdi diye de düşünüyorum. :-)

Cyberpunk'tan ben de çok umutluyum ve gördüğümüz kadarıyla adaylık alabilecek kapasitede bir oyun geliyor. Gerçi oyunun yapımcısı CD Projekt Red'e olan güvenime rağmen, gösterilen gameplay videolarına rağmen hala düşük ihtimalde olsa bekleneni veremeyebilir. Çıkmamış bir oyun sonuçta, her ihtimal mevcut :)  Çok sayıda erteleme olması bana teknik sıkıntılar yaşadıkları izlenimi verdi mesela. Umarım en az Witcher 3 klasmanında bir oyunla karşılaşırız, gerçi benim beklentim onu da geçmesi ama, neyse. Oynayınca göreceğiz artık :)

gevheri

Sanat tasarımı ödülünü Ori and the Will of the Wisps yerine Ghost of Tsushimanın alması bence adaletsiz oldu. Oride her sahne ayrı bir güzel gözüküyor ama ve önceki oyunla beraber kendine has bir görüntüye sahip. Ghost of Tsusima iyi gözüküyor elbette ama Ori and the Will of the Wisps çok daha iyi bence. Genel olarak Game Awards sunumu için izlediğim en kötü sunumlardan biriydi. Bol bol reklam ve mobil oyunu tanıtımı gördük onun dışında sadece yeni Mass Effect oyununun tanıtımı beni heyecanlandırdı.

ZGeralt

Bu arada ödülleri de paylaşalım ( ana kategoriler) :

Game of the Year: The Last of Us Part 2
Best Game Direction: The Last of Us Part 2
Best Narrative: The Last of Us Part 2
Best Audio Design: The Last of Us Part 2
Best Performance: Laura Bailey - Abby, The Last of Us Part 2
Best Action/Adventure Game: The Last of Us Part 2
Innovation in Accessibility: The Last of Us Part 2
Best Art Direction: Ghost of Tsushima
Best Score/Music: Final Fantasy VII Remake
Best RPG: Final Fantasy VII Remake
Best Indie Game: Hades
Best VR/AR Game: Half-Life: Alyx
Best Action Game: Hades
Best Fighting Game: Mortal Kombat 11 Ultimate
Best Family Game: Animal Crossing: New Horizons
Best Sim/Strategy Game: Microsoft Flight Simulator
Best Sports/Racing Game: Tony Hawk's Pro Skater 1+2
Best Multiplayer Game: Among Us

Mrtekin

Cyberpunk 2077 hakkında dediklerimi geri alıyorum. Şirket trollemeyi bırak açıkça insanları kandırdı yahu. Kendileri de yaptıkları bir açıklama ile iade istemlerini kabul etmişler. Yapacakları güncellemeler ile konsol deneyimini güya artıracaklarmış. Bu arada Ps5 kullanıcılarından da yoğun crash bildirimleri geliyor oyunu oynarken. Allah müstehakınızı vermesin e mi Cd Project Red....
They drew first blood...

ghostrider

Last of us part 2 hikayesi hariç muazzam bir oyun ama yılın oyun Ghost of Tsushima olmalıydı.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.