Şimdiye kadar kaç tane çizgiroman okudum?

Başlatan Saki, 07 Mart, 2023, 22:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saki

Bu soru ara sıra kafama takılıyor, acaba diyorum şimdiye kadar kaç tane çizgiroman okudum  :D .Tabiki sizlerin de şimdiye kadar kaç tane çizgiroman veya macera okuduğunuzu merak ediyorum  :)

Tam sayıyı tabiki bilemiyoruz, ancak tahmin edebiliyoruz, ben şöyle hesapladım. 4000 Fumetti, 500-600 Conan, diğer Comicsler 500, Fransa-Belçika 100, Diğer 500, yaklaşık olarak 6000 ki bu çok az malesef...

Eğer şimdiye kadar kaç tane çizgi roman okuduğunuzu yaklaşık olarak biliyorsunuz, ricam yazın.

Bununla ilgili anket de açabiliriz, 1000-2000, 4000-5000, 9000-10000 gibi...

Saint2

Ben çizgiroman okumaya 1980-1981 yıllarında başladım.
Keşke her okuduğum kitabı kaydetmiş olsam...
Sayı vermem çok zor.

doktor1881

yaş 58 yaklaşık 12yaşından beri okuduğumu düşünürsem Tarkan,Kara Murat,Conan,Zagor ile başlayan serüven acaba 10 bine dayanmışmıdır

altay1944

Nasıl bir algoritma olur bilemiyorum ama salt çizgiromanla yetinmeyip çocuk dergisi ,mizah dergisi ve gazete çizgiromanlarını da hesaplarsam 10000 lerce eder.Şu an bile kitaplığımda 35000 kitap-dergi var.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Saki

Çocuk dergisi, mizah ve gazete çizgiromanları ben de okudum, hepimiz okumuşuz, ama genelde bir veya bir kaç sayfa oluyorlar

Salt çizgi roman, albüm şeklinde olan çizgiroman olsun o zaman.

35000 kitap-dergi saygıya değer bir rakam. Ben malesef hiçbir çizgiroman dergi korumadım, sağa sola verdim, çok yazık. Şimdi tezgahahlarda çizgi roman satın aldığımda hep o çocukluğumda okuduğum çizgiromanları ve dergileri alıyorum.

Saint2

Alıntı yapılan: Saki - 08 Mart, 2023, 19:22:40Çocuk dergisi, mizah ve gazete çizgiromanları ben de okudum, hepimiz okumuşuz, ama genelde bir veya bir kaç sayfa oluyorlar

Salt çizgi roman, albüm şeklinde olan çizgiroman olsun o zaman.

35000 kitap-dergi saygıya değer bir rakam. Ben malesef hiçbir çizgiroman dergi korumadım, sağa sola verdim, çok yazık. Şimdi tezgahahlarda çizgi roman satın aldığımda hep o çocukluğumda okuduğum çizgiromanları ve dergileri alıyorum.

Edirne'de okuyordum. Çizgi romanı tek gazete bayii getiriyordu. Okur okur sonra çocuklar görüp de merak salarlar diye sağda solda kitapları bırakırdım.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Saint2 - 08 Mart, 2023, 20:42:27Edirne'de okuyordum. Çizgi romanı tek gazete bayii getiriyordu. Okur okur sonra çocuklar görüp de merak salarlar diye sağda solda kitapları bırakırdım.
o günler çok güzel günlerdi Her Hafta Gazete bayiye koşar Milliyet çoçuk dergisi ile Tommiks Mandrake Ve kızılmaske alırdım Arada Birde Red Kit Bugün Okuduğum Fumettilerle birlikte Sayısız Kitap okumuşumdur herhalde...

Kinowa59

Çizgi romanla ilk tanışmam 1964 yılında, ben henüz 5 yaşındayken, büyük ağabeyimin getirdiği Karaoğlan dergisi ve babamın getirdiği akşam gazetesinde yayınlanan günlük Karaoğlan tefrikasi sayesinde oldu. Tabi ki henüz okur yazar değildim. Okuyarak baktığım ilk çizgi roman ise 1966_ 67 yıllarında, gene büyük ağabeyimin getirdiği 100 sayfalık _ hey Teksas _ serisinden bir Çelik blek macerasıydı. O gün bugün _ 20_ 36 yaş arası hariç _ Fumetti ve frankofon ( bu terimlerin anlamını da, forum üyesi olduktan sonra 62 yaşındayken öğrendim ) tarzı, şuan ki koleksiyonumu da sayarsak 4000 _ 4500 arası çizgi roman okumusumdur.