Ana Menü

Oyun Genel

Başlatan emre ozdamarlar, 05 Haziran, 2011, 13:01:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Saint2

Yıllardır yapımı beklenen Duke Nukem Forever oyunu piyasaya çıktı. Herhalde bu beklentinin sonucu Aral Games oyunu diğer oyunların aksine (80 TL gibi) 120 TL'ye satışa sundu. Parasının fazla olmasında değilim. Fırsat bulunca oportünist yaklaşıma karşıyım. Tabii ki bu nenlekette kopya bitmez.

http://dukenukemforever.com

darkwood

Yıllar önce bu oyunu çok oynardık. Bölümleri geçmek için gerekli olan Anahtarları bulmak için akla karayı seçerdik. Bu saatten sonra, artık bu oyunu bizim çocuklar oynar sanırım.  :)
Darkwood Sakinleri..

Carnage

Şaka değil oyunun yapımı tam 14 yıl sürdü. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Oyun yapımı boyunca en az 5 kez grafik motoru değiştirdi, oynanış tarzı değişti,konu değişti. tamamlanmamış halinin yapımı için 30 milyon dolar harcandı ki 3D Realms'ın batmasının sebebi budur. Bakalım karşımıza nasıl bir şey çıkacak?

Carnage

Karşımıza tamamen trash bir oyun çıktı. Sakın almayın ve oynamayın, paranıza ve zamanınıza yazık. Hala eski oynanış ve basitlik, çağdışı grafikler ve abuk bir senaryo. Tek kelimeyle iğrenç olmuş.

Carnage

Hem çizgi roman hem bilgisayar oyunları ile ilgilenenleri heyecanlandıracak bir haber. Alan Moore hiçbir ipucu vermese de bir bilgisayar oyununun senaryosunu yazıyor olabilirmiş.

http://en.wikinoticia.com/Technology/general-technology/83497-alan-moore-incursionaria-in-video-games

pukay

sega'nın süperkahraman oyunları çerçöp olduğundan bununda bişeye benziyeceğini sanmıyorum

siyahderikoltuk

Aslında oyun Sega'dan beklemeyeceğim kadar iyi çıktı diyebilirim.. Tamam bir Batman Arkham Asylum değil ama, Hulk yada Ironman gibi %100 çöp olmamış..

hennessy

Dünyaca ünlü E3 zirvesinde Microsoft ve Lucasarts yeni Kinect oyunlarını duyuracaklar. Bunu da aşağıdaki video ile haber verdiler...Star Wars ile Kinect'in buluşması bence olay olacak,

http://www.youtube.com/watch?v=IN6ey9RkCU0

http://www.youtube.com/watch?v=GIiN0Tdzgsc&NR=1
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pukay

Alıntı yapılan: Carnage - 17 Haziran, 2011, 20:40:38
Karşımıza tamamen trash bir oyun çıktı. Sakın almayın ve oynamayın, paranıza ve zamanınıza yazık. Hala eski oynanış ve basitlik, çağdışı grafikler ve abuk bir senaryo. Tek kelimeyle iğrenç olmuş.

her kelimesine katılıyorum

Carnage

Bir Blizzard klasiği daha yaşandı ve Diablo 3'ün çıkış tarihi gene ertelendi. Oyun Aralık'ta değil 2012'nin ilk çeyreğinde çıkacakmış. Diablo'ya bir kez daha "Kırarım boynuzunu iblis" diyecek arkadaşlar biraz daha bekleyecekler. Bence en erken Mart'ın ortalarında çıkar.YGS ve LYS'ye girecek olanlar önce Haziran ayında önce gerçek dünyada şeytanın bacağını kırsınlar, sanal alemde aynı zevki tatmak için biraz beklesinler.

alan ford

Başlığı görünce aha da çıktı dedim ama yine ertelenme haberi. hakkaten klasik oldu artık.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Carnage

Oyunumuzun sorunlarla dolu müthiş grafikleri var. Mouse'u her oynatışımızda oyunun textureları tekrar yükleniyor. Oyun için çıkartılan update bu sorunu çözmek şöyle dursun,oyunun ana klasöründe dosya açıp ayar yapmamızı da engelliyor. Sanırım sorunun kaynağı yetersiz sistemlerden kaynaklanıyor. Çok düşük sistemlerde bile iyi bir performans gösterebilmesi başka türlü nasıl mümkün olacaktı ki? Pek çok ekran kartı sahibi oyundaki aynı sorundan şikayet etse de pahalı donanımlara sahip olanlar genelde sorunsuz oynadıklarını belirtiyorlar. Oyunda manuel ayar yapabilmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilirler:

http://donotargue.com/cfg-makers/rage/

Oyun sitelerinde "Carmack'den Pc kullanıcılarına kızdıracak açıklama"başlığıyla yer alan haberde oyunun baş programcısı John Carmack PC'leri oyun dünyasının lider platformu olarak görmediklerini ancak bunun sebebinin PC'lerin performans düşüklüğünden kaynaklanmadığını, konsollarla herkese ulaşabileceklerini belirtiyor. PC'cileri kızdıran açıklamanın sonunda John Carmack abimiz "Yüksek seviye bir PC, konsollardan yaklaşık 10 kat daha güçlüdür."diyerek de ortamı yumuşatamaya çalışmış. Carmack'in bu sözlerinin alt metni açık ve net "PC'ye oyun yapınca korsan kullanım orijinal satışları kat kat geçiyor o yüzden para kazanamıyoruz.O yüzden PCciler donanımlara ne kadar para dökerse döksünler donanımların hakkını verecek kaliteyi göremeyecekler " Zaten oyunların satış istatistiklerinde de göreceğimiz gibi oyunların konsol versiyonlarının satışları PC versiyonlarınınkileri resmen dövüyor.(Rage' in istatistiklerinden haberim yok.) Bu durumda bir oyun firmasının sadece PC platformu için çıkacak bir oyun için yüz milyon dolar harcayıp da satışlardan kâr elde etmesi imkansız. Yeni nesil konsollar çıkmadan PC oyuncuları hayalkırıklığı yaşamaya devam edecekler. RAGE belki de yılın en iyi grafiklerine sahip oyunu ancak Doom 3 gibi bir dönüm noktası değil.

ümitkr

Carnage selam, ne saçma bir bilinçaltım var. RAGE başlığını görünce aklıma hem Avengers hem de New Warriors grubunda görev yapmış olan tip geldi:

rumar80

Vallahi benim de aklıma o geldi de, utanıp yazamadım.