Batman - Arkham Serisi

Başlatan hennessy, 02 Ağustos, 2011, 17:54:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

güzel haber çıksın oynarız
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pukay

oyunu rocksteady yapmıyormuş, şüphe düştü içime

Carnage

İçinize şüphe düşmesin bence gayet iyi bir oyun olacak ve ilk 2 oyun kadar kaliteli bir senaryoya sahip olacak.

Neden böyle düşünüyorum?

1/Kaliteli bir senaryoya sahip dijital oyunların sayısı fazla değil. Konsollar tarafından domine edilen bir piyasada oyunların geleceğinden hiç umutlu değilim ve önümüzdeki yıllarda yaratıcılık açısından oyunların ileriye gideceğini düşünmüyorum. Arkham serisi bu ortamda zor bulunacak oyunlardı. Özellikle ikinci oyun pek çok filmden daha derin ve komplike bir konuyla karşımıza çıktı, side missionlarında bile bu kaliteyi korudu. Hikayenin ayrıntılarını öğrenebilmek için Riddler'ın bulmacalarıyla uğraştığımı, o yeşil soru işaretlerini alabilmek için deli gibi çabaladığımı hatırlarım ki hiçbir oyunda collectible bulacağım diye bu kadar kastığımı hatırlamıyorum. Önceki iki oyun bu kadar iyi senaryolara sahipken bu oyunun baştan savma yapılma olacağına inanmıyorum. Ortaya iyi bir iş çıkmasa bile en azından en iyisini yapmak için çabalayacaklardır. Kimse böyle bir oyunu tuvalette kurgulayacak kadar deli olamaz.

Dikkat!Buradan sonrası spoiler içermektedir.

2/Arkham City devam oyunun sinyallerini veriyordu. Protcol 10 sırasında Scarecrow'un çevirdiği gizli işler, Azrael tarafından bildirilen kehanet, oyundaki karakterlerin dahi Joker'ın ölümünün düzmece olduğunu düşünmesi, Hush ile aramızdaki hesabın kapanmaması, Ra's ve kızının kaybolan cesetleri (Kimileri oyun motorunun ortamda kalabalık yaratmaması için ölüleri ortadan kaldırdığını iddia etse de başka deliller Talia ve babasının bedenlerinin assasinler tarafından alındığını gösteriyor),Poison Ivy'nin psikopata bağlayıp Gotham'ı yerle bir edeceğini söylemesi, oyunun ek paketinde Gordon'ın "Batman bu işi bitir sonra daha büyük bir problem ile uğraşacaksın"sözü, Harley'in bir bebek bekliyor oluşu gibi devam oyunu işaret eden pek çok var. Bir devam oyunu yapmak varken prequel ile uğraşılmasının iyi bir nedeni olmalı.

3/Arkham City'nin çok komplike bir senaryoya sahip olduğunu söylemiştim. Bence bu prequel hikayede fazla detay verilmeden geçilen yerleri açıklamak için ideal bir fırsat. Mesela bence Wonder City olayı  Old Gotham'ın bir parçası. Arkham serisi bir sequelden çok prequele ihtiyaç duymakta.

Neden Black Mask,neden Deathstroke neden Silver Age? Neden oyun senaryo açısından bu kadar büyük bir riske giriyor? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Carnage

DC evrenindeki 8 sağlam assasin.

League of Assasins, St.Dumas, Court of Owls?

DAMPYR

Güzel Haber, bu oyun zevkle oynanır.... :D :) ;)

Nightrain

Bunuda deli gibi oynarım. Her ne kadar bu oyunu Rocksteady yapmasada, danışmanlık görevini üstlenmişler. Origins olduğu için, ilk kez karşılacağımız düşmanların yanında dostlarda olacak. Mesela bi Hal Jordan'i görmeyi çok isterim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Carnage

Arkham Origins'in yeni ve riskli şeyler deneyecek olduğu belli. Ama Kotaku'nun iddiasına göre sürprizler daha önce yazdıklarımla sınırlı değil. İddialara göre oyunda multiplayer modu olacak ve bu modda Joker ya da Bane'in çetesine girip Batman'i alt etmeye çalışacağız. Seçebileceğimiz karakterlerin bazıları Killer Croc, Firefly, Deadshot, Deathstroke, Black Mask ve Electrocutioner(Kotaku'nun kaynağı bu villain'ın yer alıp almayacağından emin değil) olabilirmiş.

(http://kotaku.com/batman-arkham-origins-will-have-multiplayer-sources-s-478365060)

Carnage

Arkham Origins hakkındaki yeni haberler:

Oyunun senaryosu Geoff Johns'un katkılarıyla  Dooma Wendschuch(İlk Assasin's Creed'de emeği var) ve Corey May(Assasin's Creed serisinin tüm oyunlarında yazarlık yaptı) tarafından yazılacak. Oyunda DC evrenindeki en tehlikeli 8 suikastçinin bulunmasına şaşırmamak gerek. :D  :D

Batman Kevin Conroy tarafından seslendirilmeyecek.

Öyküde Bruce ile Alfred'in arası iyi olmayacak. Alfred'in gözünde Bruce şımarık bir zengin veledinden fazlası değil.

Herkes gibi Holmes da Black Mask'in çok popüler bir düşman olmadığının farkında. (Black Mask yüzünden daha çıkmamış oyunu eleştirenler var.)

GameInformer'ın Mayıs sayısı ile birlikte oyunun haritası da yayınlandı. Aşağıda Arkham City'nin haritası ile arasındaki farklar belirtilmiş:

2 harita arasındaki farkların yorumlandığı bir yazı:

http://www.arkhamverse.com/news/2013/04/arkham-cityorigins-map-comparison

Carnage

Azıcık spoiler içerir!

1 saatlik oynanış sonrası edindiğim izlenimler:

Önceki Arkham oyunlarına göre biraz sönük bir girişi var. Ya da ben havamda değilim ya oyun The Dark Knight Rises'ın da başına gelen "abilerinin başarılarından dolayı ağzıyla kuş tutsa dahi kimse yaranamama sendromu"na yakalanmış ya da giriş gerçekten sıkıcı.

Müziklerin daha kaliteli olmasını beklerdim. Bu sefer beklentilerimin yüksekliğinden dolayı bana böyle gelmediğinden eminim.

Grafiksel olarak önceki oyunlara göre fazla gelişme yok. Arkam City'den sonra geçen 2 yıl içerisinde çok şey değişti. Bu sefer grafiklere 10 üzerinden 10 veremeyiz. Ama kullanılan renk paleti bana göre çok güzel. Grafiklerde şok edici bir durum olmadığı için oyunu konsollarda oynasanız da bir şey kaçırmazsınız.

Oynanış ve kontrollerde değişme yok.

Arkham City oldukça kaliteli bir senaryoya sahipti. Arkham Origins ise bu noktada muhtemelen bir adım geride. Ancak daha ilk bossu yeni devirmiş biri olarak fazla eleştiri yapmaya hakkım yok, oyunu sonuna kadar oynamadan konuşmak etik değil. :)

İlk boss demişken, sonunda Killer Croc'a yumruk atabiliyoruz. İlk oyunda kendisinden kaçıyor ve tuzağa düşürüyorduk ikincisinde ise kısa bir süre görüyorduk. Bu sefer sağlam bir dövüş yapıyoruz.

dean

Rocksteady, yeni Batman oyununu Arkham Knight olarak duyurdu. Gelen ilk biligiler arasında Batmobile'in kullanılabilir olması ve oyunun baş kötüsünün The Scarecrow olması var.

Official Batman: Arkham Knight Announce Trailer - "Father to Son"

hennessy

Of diyorum çıksın artık alalım oynayalım..............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Oyunun başlarında kıyafetimiz ilk iki oyundaki gibi olacakmış. İlerledikçe kıyafetimizde gelişecekmiş.
Harita Arkham City'den tam 5 kat daha büyükmüş.
Batmobil sürülebilir olacakmış.
Ana düşmanımız Arkham Knight adında biriymiş. Karakteri Rockteady yaratmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

İnanilmaz bir fragman yapmis adamlar. Heyecanlanmamak mumkun degil.