En Son Aldığınız Çizgi Roman(lar)

Başlatan Gambit, 09 Mayıs, 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Ahmet Oktay

hennessy

NN 20
Yalnız kurt 13
Action comics 2
Dövüş kulübü 2
Red kit cilt 11
Batman ölümcül tasarım
Mister No KS 50
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

Türkçesinden (şimdilik) ümidi kesince ingilizce maskeli seti aldım. Yayıncılarımız yanlış anlamasın dilimizde çıkarsa koleksiyonumuza ekleriz :)

Tardi'nin Siperlerdeydik eseri uzunca zamandır tereddüt ettiğim bir kitaptı. Burada sohbet esnasında bir kez daha tavsiye edilince iki Tardi'yi kitaplığıma ekledim.

Bunlar da YKY'den eksik kalmış. Bu ciltler arası çok açıldığı için eskileri tekrar okumak gerekiyor. Öyle ki Okko 4'ü almışım, 3 eksik kalmış.

Komançi de arada kaldığım bir seriydi. Altınmadalyon'da beğenilmiş, hazır üçüncü cilt de duyurulmuşken almalı dedim. Zaten benim için frankofon/BD bir başka.

cmkrbn

Batman Ölümcül Tasarım,
Naruto 1-2-3,
One Piece 1-2-3,
Bleach 1-2,
Titana Saldırı 1-2,
Masallar 2-3,
Flash 3,
Batman 3,
Öldüren Şaka,
Avengers Now 1-2,
Uncanny Avengers Now 1,

nicholaihel

JBC'ler sonunda geldi, Deadpool'a kavuştuk. Batman artwork'u de heyecanlandırıyor. Cuma hediyesi oldu.

Batman Gülen Adam

Kitapçıda şöyle bir okumuş metni çok tutmamıştım. Ama Marmara'nın bu farklı sunumuna binaen aldım. Çizimler güzel.

Hawkeye

Aret Gıcır'ın 1997-2000 yılları arası Agos'ta yayınlanan çizgi hikayeler

Saga bir, Umbrella Akademi iki, müthiş ara veriyorlar :( Birkaç cilt daha biriksin öyle okuyacağım.

Punisher Cilt 4

ferzan

Tüm fumettilerim ile mecburen elemek zorunda kaldığım bazı comicslerim ile bir adet bağımsız ile iki adet manganın renk kattığı eksik ama idare eden son partim...Bir müddet mola vereceğiz zorunlu tarafından artık...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Harun Ça

Alıntı yapılan: nicholaihel - 21 Ağustos, 2015, 11:46:43
Saga bir, Umbrella Akademi iki, müthiş ara veriyorlar :( Birkaç cilt daha biriksin öyle okuyacağım.

Umbrella Academy için bekleme derim ki zaten devam eden, yarım kalan hikayeler değil bağımsız olarak okunabilir. 3. cilt Hotel Oblivion ve 4. Cilt Short stories beraber çıkacak büyük ihtimalle. Gerard Way müzik işleriyle uğraştıgı için bu kadar uzun sürdü, Gabriel Ba geçen pazar Hotel Oblivion'u okumaya başladığıyla ilgili bi' tweet atmıştı çizmeye de yakında başlar bu sene sonuna yetişir diye düşünüyorum.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mic-Har - 21 Ağustos, 2015, 14:49:55
Umbrella Academy için bekleme derim ki zaten devam eden, yarım kalan hikayeler değil bağımsız olarak okunabilir. 3. cilt Hotel Oblivion ve 4. Cilt Short stories beraber çıkacak büyük ihtimalle. Gerard Way müzik işleriyle uğraştıgı için bu kadar uzun sürdü, Gabriel Ba geçen pazar Hotel Oblivion'u okumaya başladığıyla ilgili bi' tweet atmıştı çizmeye de yakında başlar bu sene sonuna yetişir diye düşünüyorum.

UA ilk cildi okudum sanki havada kalıyor, devam gerektiriyor gibiydi (gibi diyorum çünkü çok vakit geçti). İkiyle bütünleşiyor demek. Bakayım bir ara ikisine de.

Ahmet Oktay

battlehammer

Az önce idefix'den son siparişimi verdim, liste şöyle;

Tübitak - Saklı Düşman Emrah Ablak - Mürekkep Basım Yayın
Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 1 - Suikastçinin Yolu Goseki Kojima - Marmara Çizgi
Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 2: Geçit Vermeyen Engel Goseki Kojima - Marmara Çizgi
Yalnız Kurt ve Yavrusu Cilt 3 - Düşen Kaplanın Islığı Goseki Kojima - Marmara Çizgi
Puslu Kıtalar Atlası İlban Ertem - İletişim Yayıncılık
Rintintin 1 - Maskot X. Fauche - Yapı Kredi Yayınları
Rintintin 2 - Baba X. Fauche - Yapı Kredi Yayınları
Günaha Son Çağrı Neil Gaiman - Marmara Çizgi

Çizgi romanlara ek olarak da, Küçük Prens Antoine de Saint-Exupery - Agora Kitaplığı

Puslu Kıtalar Atlası'nı ilk duyduğum andan beri istiyordum, hoş kitabevinde bakarken baştan sona okumuş bulundum defaatle ama arzum yatışacağına büyüdü. Gerçekten hayatının çalışması olmuş İlban Ertem'in. Bir şekilde denk düşer ise imzalatmayı çok isterim hatta. Hoş büyük şehirlerimizden birinde yaşamadığım için zor ama. Keşke İngilizce'ye de çevrilse. Sadece Türkiyeli okur ile sınırlı kalması yazık olur/oluyor gerçekten.

Yalnız Kurt ve Yavrusu ise burada methini duyup e artık başlayayım dediğim bir seriydi, bakalım göreceğiz nasılmış.

Küçük prens ise geçenlerde okuduğum şu yazı üzerine almak zorunda hissettiğim bir kitaptı; http://meseledergisi.com/2015/04/kucuk-prens-kucuk-prenslere-karsi/ Ben de bir çoğumuz gibi Cemal Süreya-Tomris Uyar çevirisini okumuş ve biraz da özgününü okuma şansım olmadığından(Fransızca bilmiyorum) ve çevirmenlerin haklı şöhretinden dolayı bu çeviriyi en iyisi bellemiştim. Yazıyı okuyunca haliyle fikrim değişti; siz de bir göz atın ilginizi çekerse.

Yurt dışı siparişi olarak ise Alien Omnibus ilk 3 cildini aldım geçenlerde ki diğer 3 cildi de tamamlamak dışında uzun süre özgün çizgi roman siparişi yapamayacağım gibi duruyor artık, doların durumu malum...

Velhasıl kelam, gelecek haftayı kargocu/postacı yolu gözleyerek geçireceğim gibi duruyor. Bir süreliğine kendimi tutarım artık, en azından umudum bu yönde.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı