En Son Aldığınız Çizgi Roman(lar)

Başlatan Gambit, 09 Mayıs, 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Zembla'yı ben de alacağım Güneş.Macera bazında %80'ini toplamıştım zamanında.Yine de alacağım

çünkü kaybettiğimiz ve bir daha asla kavuşamayacağımız çocukluk anılarımız içerisindedir kendisi. :)
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Ben bu tarz çizgi romanların biriktiricilerin ve koleksiyoncuların kütüphanesinde olması gerektiğini düşünüyorum.Evet çizimler mükemmel olmayabilir evet konularda basit olabilir.Zamanı da geçmiş olabilir.Yalnız ben bazen o çocukluğumdaki tadı bir an bile alabiliyorsam bunun tümüne değer.Bu yüzden aldım şu ana kadarda pişman değilim.

alan ford

Alıntı yapılan: gunessemerci - 20 Eylül, 2012, 22:54:42
Ben bu tarz çizgi romanların biriktiricilerin ve koleksiyoncuların kütüphanesinde olması gerektiğini düşünüyorum.Evet çizimler mükemmel olmayabilir evet konularda basit olabilir.Zamanı da geçmiş olabilir.Yalnız ben bazen o çocukluğumdaki tadı bir an bile alabiliyorsam bunun tümüne değer.Bu yüzden aldım şu ana kadarda pişman değilim.

Bu kadar çok çizgi romanın çıktığı bir ortamda o da olsun bu da bulunsun diye al al nereye kadar?. Bende gerçekten çok merak ediyorum ::)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pearl jam

Zembla'yı alsam okumam, ileride çocuğumun da okuyacağını zannetmiyorum. Öylece süs gibi durur kütüphanede. Sınırsız param olmadığı için süs olarak da almayı düşünmüyorum, ayrıca çocukluğumda okumadığım için benim için nostaljik bir anlamı da yok. Bunlar Zembla'yı almama sebeplerim ama kapağını çok beğendim adeta beni al diyor onu da inkar edemem :)

aa

Zemblayı aldım okudum ve beğendim. Çocukluğuma döndürdüğü için HOZ a teşekkürler.Umarım Tom Braksı da tamamlarlar.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Zembla çocukken hoşuma gidiyordu ama artık beni pek sarmıyor açıkçası.Anılarda kalması güzel orda kalsın... ??? ::) :P

kedidiro

ken parker - adah ( bir gün bu başlığa ken parker - grev diye de yazmayı umut ederek)
billy the kid ölmeyen kin ( eylül ayının ödevini geç te olsa tamamlamak için)
montparnasse'li kiki ( devamı var mı, yayınlanır mı streslerine girmeden güzel bir çizgi roman okumak için )

darkwood

Kendim okumak için aldıklarım,  :)
Ken Parker "Adah"
Marmara spider 6
Brendon 5
Never Ad de ciltlerinden 7 adet
Daylon dog Ad de ciltlerinden 3 adet
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Julia 3-4  (HC)
Nathan Never 4 (HC)
Conan 5 -6
Kimmeryalı Conan - Siyah Dev
Bone 1,2,3 (kaçıncı kere)
Brendon 5,6
İkinci Kuşak Babama Söylemediklerim
Doğan kardeş 21
Ken Parker -Adah
Dampyr 21
Dylan Dog - Renk Cümbüşü 2
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kadri kerem

Vampirella - Kan Günceleri 2 - 3  :)

tommikser

GG'dan açık arttırmayla oldukça uyguna KARAOĞLAN seti aldım.1-57 arası olan bu seri ile ilgili sormak istediğim şeyler var.Bilenlerin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum.İlk olarak bu karaoğlan'da sıralama nasıl?Yani bazılarında gördüğüm kadarıyla çizgiler iyiyken bazılarında karikatür gibi.Sonra 57. sayıya baktığımda macera yarım kalmış gibi.Devamı çıktıda bendeki mi eksik yoksa kitap maceranın yarısında mı son bırakılmış

Karaoğlan serüveni hakkında bilgisi olan arkadaşlardan mesajları bekliyorum.

kalidor

Kuzgun Çizgiromanevinden en uygun fiyata:

Kafalarına Bir Kurşun, Nathan Never 5,  NTV Corto 3,4,5
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Julia takım oğlak hariç ve death note 12
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

mutarad

Alıntı yapılan: gunessemerci - 15 Ekim, 2012, 16:05:51
GG'dan açık arttırmayla oldukça uyguna KARAOĞLAN seti aldım.1-57 arası olan bu seri ile ilgili sormak istediğim şeyler var.Bilenlerin cevabını sabırsızlıkla bekliyorum.İlk olarak bu karaoğlan'da sıralama nasıl?Yani bazılarında gördüğüm kadarıyla çizgiler iyiyken bazılarında karikatür gibi.Sonra 57. sayıya baktığımda macera yarım kalmış gibi.Devamı çıktıda bendeki mi eksik yoksa kitap maceranın yarısında mı son bırakılmış

Karaoğlan serüveni hakkında bilgisi olan arkadaşlardan mesajları bekliyorum.
Karaoğlan serisi 57 kitapta bitirildi. Son macera yarım bırakılarak bu yapıldı. Yani setiniz eksiksiz. Maceralarda çok net bir sıralama yok benim bildiğim kadarıyla.(Serinin ilk bölümünde nispeten bir sıralama yapılmaya çalışılmış ama) Okuyunca göreceksiniz ki, bazen komik gerekçelerle kronolojik sıra bozulmuştur. Örneğin, Karaoğlan'ın Bayborayı bulduğu maceranın 2. bölümü, Üstat Suat Yalaz'ın samimi ifadesiyle "arşivinde bulunamadığı için" yayınlanması gereken zamanda yayınlanamamış, bulunduğu zaman ise araya sokularak yayınlanmıştır.
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

darkwood

Kuzgun Çizgiromanevinden en uygun fiyata  :D

Kızım ve kendim için, ;)
Oz Büyücüsü
Naruto 6
One Piece 6

Kendi koleksiyonum için,
Kafasına Bir Kurşun
Efsanevi Matin Mystere 7
Zagor Klasik 45
Never 5
Mister No:125