En Son Aldığınız Çizgi Roman(lar)

Başlatan Gambit, 09 Mayıs, 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Kuzgun'un taze taze yolladığı siparişlerim :)

Teks Süper Cilt 40
Teks Altın Klasik 32
Lilith 1 (Çizgi Düşler devam edeceğini açıklayınca alayım dedim)
Mister No 130 (131 de Kuzgun'dan hediye :D teşekkürler)
Zagor 133
Tapınak (ilk bunu inceledim, serbest panelli olduğu için Bouncer gibi güdük kalmamış baskı)
Yürüyen Ölüler 13
Tarkan Honoriya'nın Yüzüğü
Tarkan Dehşet Kulesi
Ken Parker Nefes ve Düş
Red Kit 65

mutarad

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Mart, 2013, 15:51:06

Koloni çizgiroman fanzini sayı 2 ve 3

Sayın kalidor;
Yazdığınız "Koloni çizgiroman fanzini sayı 2 ve 3" hangi dergi ? yeni bir fanzin mi çıktı?
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

kalidor

Alıntı yapılan: mutarad - 04 Nisan, 2013, 14:46:20
Sayın kalidor;
Yazdığınız "Koloni çizgiroman fanzini sayı 2 ve 3" hangi dergi ? yeni bir fanzin mi çıktı?

Yok yok ne yenisi. Taa 1992-93 yıllarından kalma. Toplam kaç sayı çıktığını bilmiyorum ama en az 3 sayı çıktığı kesin ;) Türkiye'de Manara'nın çizimlerinin yayınlandığı ve tanıtıldığı ilk dergi de diyebiliriz. O zamanlar ülkemize gelen Enki Bilal ile yapılmış bir röportajı da alıntılamışlar hatta. Joker dergisinin dağılmasından sonra çıkan kısa süreli bir fanzin galiba. Forumda kim kimdir ayrıntılı bilenler vardır illaki.
Crom! Ölüleri Say...

connyapku

Aquaman-Trench

Gotham central 1-3 cilt

The man of steel (john byrne) 2-7 cilt

s.b

Alıntı yapılan: connyapku - 04 Nisan, 2013, 17:54:08
Aquaman-Trench

Gotham central 1-3 cilt

The man of steel (john byrne) 2-7 cilt

Hangi yayınevimiz yayınlıyor bunları?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

connyapku

Alıntı yapılan: s.b - 04 Nisan, 2013, 18:24:40
Hangi yayınevimiz yayınlıyor bunları?
Ben yurt disindan aldim Sami abi.

rumar80

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 04 Nisan, 2013, 13:27:36
Kuzgun'un taze taze yolladığı siparişlerim :)

Teks Süper Cilt 40
Teks Altın Klasik 32
Lilith 1 (Çizgi Düşler devam edeceğini açıklayınca alayım dedim)
Mister No 130 (131 de Kuzgun'dan hediye :D teşekkürler)
Zagor 133
Tapınak (ilk bunu inceledim, serbest panelli olduğu için Bouncer gibi güdük kalmamış baskı)
Yürüyen Ölüler 13
Tarkan Honoriya'nın Yüzüğü
Tarkan Dehşet Kulesi
Ken Parker Nefes ve Düş
Red Kit 65

Bouncer'in baskı boyutundan sonra Tapınak ile ilgili bende kararsızdım, kitabı inceleyince okunabilir notu verdim ve aldım.
Kuzgun Çizgiromanevi sağolsun.  :D
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 04 Nisan, 2013, 16:02:51
Yok yok ne yenisi. Taa 1992-93 yıllarından kalma. Toplam kaç sayı çıktığını bilmiyorum ama en az 3 sayı çıktığı kesin ;) Türkiye'de Manara'nın çizimlerinin yayınlandığı ve tanıtıldığı ilk dergi de diyebiliriz. O zamanlar ülkemize gelen Enki Bilal ile yapılmış bir röportajı da alıntılamışlar hatta. Joker dergisinin dağılmasından sonra çıkan kısa süreli bir fanzin galiba. Forumda kim kimdir ayrıntılı bilenler vardır illaki.

üstteki görselde künyeden alıntılanan bölüm:
"KOLONİ: Sahibi: Çizgi Roman Korsanları. Her türlü şikâyet, dava, dayak, tecrit v.s. için sorumluluğun bilincindeki
sorumlu şahıs L.C. askerde disiplin dersi almaktadır. Kalfalığa terfisi askıda kalan çırak: Kosta. Çırağına kötü
davranan usta: Levo. İnek Adam: Erhan Baş. Kale komutanı: Yener Duran. Şiddet karşıtı barış gönüllüsü: Mıh Mıh.
Dizgi: Kosta dizgi atelyesi. Editör: Ustalarının yokluğunda K.C. ve MM (meme okunur). Adres: Sokaklarda sürtüyoruz.
Bağlantı için: (212) 293 63 37'den Kosta'yı arayın. Tükenmiş olan eski sayılarımız için gene onu arayın. Abone:
Yok anam, sağol almiim, az önce içtim. Reklam: Almıyoruz canım, tirajımız milyonu aşmıyor... henüz... Bu dergideki
yazılardaki düşük cümleler, ekspresyon hataları, dilbilgisi kuralları katliamları tamamen yazarlarına ait olup,
dizginin mükemmele yakın olabilmesi için herhangi bir masraftan kaçınılmamıştır... Bu dergi hiç bir holding'e bağlı
değildir. Bu bir künyedir, boyun atkısıyla karıştırılmamalıdır."

Kosta,hepimizin en azından alfa yayınları döneminden beri tanıdığımız Kosta Ceran idi.."mıh mıh",şimdinin meşhur yayıncısı ve "milazzo" misafirperveri Murat Mıhçıoğlu idi..sonraki yıllarda "strip" dergisi ile "koloni" zamanının ideallerinin peşinden koşacaklardı..künyedeki "fanzin" ekibini birebir tanımasakta o yılların alfa yayınlarındaki okuyucu çizgileri ve mektuplarından tanıyorduk..Rr ve Joker gibi çizgi roman dergilerinin yayınlandığı yıllar ve peşi sıra çizgi romanı gündemde tutmak gibi ideallerle yayınlanıyordu..biz beyoğlu pasajının altındaki dükkandan tedarik ederdik..(o yıllarda çizgi romanla ilgili toplantılar yine beyoğlu'nda ,"neragatsi comic shop"ta yapılırdı ve diğer önemli dergi "darkwood sakinleri çizgi roman kültürü dergisi" yayınına başlamıştı..) koloni'nin ilk sayısı 92 yılında 2.cisi 93'te çıkmıştı galiba..bir "moebius" özel sayısı var 94 yılında ve sonra 3 ve 4.sayılar..ben 94 tarihli 4.sayıyı hatırlıyorum en son..ispanyol çizgi romanından comics'lere,yerli çizgiroman anlatılarına kadar farklı başlıklarda yazılar yayınlanmıştı..yayın kurulundan kısa öyküler ve çizgi hikayeler bulunuyordu..bir de yabancı kısa öykülerin tercümeleri yapılıp aralara serpiştirilmişti..bu ekip sonraları internet'te "koloni" sayfasında yazışmalarına devam ettiler..2000'li yıllarda "serüven" blog ve sitesine dönüşmüştü..Levent Cantek'in adlandırmasıyla "yarı akademik dergi serüven"in öncülü bile olmuştu denebilir..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

DAMPYR

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Nisan, 2013, 19:53:28
Bouncer'in baskı boyutundan sonra Tapınak ile ilgili bende kararsızdım, kitabı inceleyince okunabilir notu verdim ve aldım.
Kuzgun Çizgiromanevi sağolsun.  :D
Aynen Tapınak'ı bende aldım ve beğendim herkeze tavsiye ediyorum.... 8) 8) 8)

Gambit

kalidor

Bunlar sana küçük bir servete malolmuştur Süleyman :) Ama iyi olmuş sen bu işin hakkını veriyorsun
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

çizgi roman yayıncılığımız açısından zor bulunan örnekler..kesene bereket..hele pan pan'lar..herge'nin ve stüdyosunun bir süre devam ettiği şimdi yky'nin yayınlamaya başladığı seri..(jo,zette..-"bay pump'ın vasiyeti" macerası bizde basılan..))
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 06 Nisan, 2013, 17:44:42
Bunlar sana küçük bir servete malolmuştur Süleyman :) Ama iyi olmuş sen bu işin hakkını veriyorsun

tesekkurler :)
kucuk, ama koleksiyon sevdasi iste, harcamadan duramiyorsun, uzerine giymeyip bunlari aliyorsun, degisik bir durum  :D

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 06 Nisan, 2013, 18:36:58
çizgi roman yayıncılığımız açısından zor bulunan örnekler..kesene bereket..hele pan pan'lar..herge'nin ve stüdyosunun bir süre devam ettiği şimdi yky'nin yayınlamaya başladığı seri..(jo,zette..-"bay pump'ın vasiyeti" macerası bizde basılan..))

Panpan lara daha once ilgi duymuyordum ama YKY yeniden yayinlamaya baslayinca, hosuma gittigini farkettim eski sayilarin. Nostaljik olan her objeyi seviyorum ben gerci, biraz eski kafalimiyim neyim  :)

Bugun, gittigidiyor dan bir 4 parca cizgi roman aldim. Kayda degerlerin fotograflarini yarin elime gecince paylasirim.  Sirada, tapinak, zagor dev album 2, yeni cikan avengers, yuruyen oluler son sayi, red kit son sayi.... var daha 

HayalGücü

2 partide Nisan ayı bilançasu

Tornado 1-2
Walking Dead 10-11-12-13
Sighma- Stria- Gözler ve Karanlık - Dragonero - Mohican
Tapınak
Caravan 2-3-4
Martin Mystre -Nathan Never 1-2