The Flash Tv Series

Başlatan dean, 02 Ocak, 2014, 19:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Tamam kardeşim araya gençlik draması sosu katıyorsunuz ama cidden sıktı artık Patty'nizi de, Iris'inizi de, Felicity'inizi de....kanser olduk valla.Adam herkese Flash olduğunu söylemiş, neymiş Patty'e derse tehlikeye girermiş.Yahu senin gizli kimliğini bilen birisi, Patty senin kimliğini bilse de bilmese de zarar verir zaten.Senin kimliğini bilmeyen zaten zarar vermez, kıza Flash olduğunu söyleyince artık köstümlü mü buluşmaya başlayacaksınız anlamadım ki :D

Ahmet Oktay

Valla doğru. Dizinin kalitesini düşürüyorlar böyle yapıp.

dean

İkinci sezonun ilk sezon kadar keyif vermediğini düşünüyorum. Bunun bir çok sebebi var. Ama özetle dizi haddinden fazla The CW dizisine döndü. Aksiyonu çıkardığımız zaman elimizde Dawson's Creek kalır hale geldi. Bu arada Dawson's Creek'i kötü bulduğum için örnek vermedim. Aksine Dawson's Creek'i severim. Ama The Flash'ın içinde One Tree Hill, The O.C. ya da Dawson's Creek izlemekten fenalık geldi. Barry Allen ve Patty Spivot ikilisini ilişkisi tahammül sınırlarının ötesinde. Geçen gün elime The Flash'ın 4. cildini aldım. O sırada aklıma dizi ve Barry-Patty ikilisi geldi. Çizgi romanı bıraktım. İzlerken insana gerçekten sıkıntı basıyor. Dizide nedense West ailesi dramı diye bi'şey var. Türk dizilerinden beter. Bi'de ilk sezonla aralarında kötü adam konusunda ikinci sezonun dağlar kadar farkı var. Zoom sadece gelip hede hödö diye bağıran bir tip. Reverse-Flash, çok daha iyi işlenmişti ilk sezonda. Karakterin bir kişiliği vardı. Gelişimi vardı. 11. bölüm oldu Zoom ile ilgili gram şey öğrenemedik. Haftalık izlediğimizden ötürü bakıyorsun 5 aydır ikinci sezon yayında Zoom geliyor bağırınıyor ve gidiyor. Artık yeter ama. Zoom'un şu ana kadar The Flash ile olan rekabetininde motivasonu çok düşük bence. Son olarak The Flash'ın Zoom'u yenmek için hızlanması gerektiği fikri ile gelen hiç durmadan "hızlanmalısın Barry" konseptini de hiç evmedim. Sanki Zoom ile 100 metre koşusu yapacaklar. Speed Force'un sadece koşu anlamında hızlanmalısının ötesinde işlenmesi gerektiğine inanıyorum. İşin daha tekniğine girmesi gereken bir dizinin bütün tekniği diziye gelen profesörlerin cama kalemle bi'şeyler çizmesinden öteye gidemedi.

doktor1881

Bölüm:2/12 (GünceL) Bölümde Zoom ceee deyip göründü.Çoğunluğu ise West ailesinin sorunları ile geçti

Bölüm Notu:5/10

Nightrain

2X13

Harikaydı be! Earth 2'ye giderken 1990 yılında çekilen Flash gözüktü, Supergirl ve Jonah Hex gözüktü. Ok atan biri vardı ama Oliver değildi sanırım. Bir kaç kişi daha gözüktü ama çıkartamadım. Joe'nun şarkıcı olması ve Earth 2'nin Barry'si ile birbirinden nefret etmesi, Iris ve Deadshot'un dedektif olması, Cisco'nun kötü Vibe olması, Killer Frost ve Firestorm'un falan olması harikaydı.

Ayrıca Barry'nin evindeki telefon rehberinde Bruce, Diana, Hal falan yazıyordu. Mükemmel bir bölüm olmuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

doktor1881

Gelmiş geçmiş en iyi Flash bölümü sayılabilir (Bir tanesi hariç ;D.Hiç seyretemeyen bile direkt seyredebilir

Bölüm:2/13 (GünceL) Wells,Cisco ve Flash Earth-2 ye geçiyorlar.Bakir bir konu neler neler yapılabilir
Ve harika bir atmosfer bir nefeste geçiyor bölüm

Bu arada Earth-1 dede olaylar durulmuyor.Orası dasıcak bölge

Bölüm notu:10/10

Animvader

Madem böyle bölümler çekebiliyorsunuz ne diye bizi arada doldurma bölümlerle uğraştırıyorsunuz kardeşim, yapın 10-12 bölümlük bir sezon keyfimize bakalım. :D

Bölüm gerçekten baştan sona mükemmeldi.Dizi evrenlerindeki Multiverse onaylanmış oldu böylece.Supergirl ile ortak bölüm çekileceği açıklanmıştı zaten ama bu bölümde de o diziden bir görüntü kullanmaları aynı yapım şirketinin dizileri olsa da farklı kanallarda olmaları açısından enteresandı.

Yine o sahnede eski Flash dizisini, Jonah Hex'i, Gorilla Grodd'u ve Legion of Superheroes'un kullandığına çok benzeyen bir yüzük gördük.Ayrıca bir de okçu vardı ama onu tam çıkaramadım.Benim en büyük beklentim bir şekilde Smallville'in de bu multiverse'in parçası olması, ama o dizide Green Arrow sarışın bir aktördü pek benzetemedim.

Bölümle ilgili pek bir şey anlatmaya gerek yok, açın izleyin.Şimdi DC'de Multiverse varsa devamında akla direk şu kelime gelir:CRISIS.Ben en kötü sezon finalinde Henry Allen'i oynayan kişinin eski Flash rolünde ve diğer dizilerden karakterlerle bir tür crisis eventi çekeceklerini düşünüyorum.Zaten ilk sezonda gideon şunu göstermemiş miydi:

Nightrain

2X14

Zoom=Jay!

Ama bizim Jay değil tabii ki. Ya Hunter Zolomon adında ki ikizi ya da  Earth 2'de ki gelecekten gelen Jay! O demir maskeli eleman ise Eddie zira saçları sarıydı. Zoom belli ki o sarışın elemano tanıyor ve bırakmak istemiyor. Jay ile bir bağlantısı var ama ne gibi bir bağlantı meraklardayım! Bu bölümde her şey mükemmel giderken, Jay bölümün sonunda malım ben diye bağırdı resmen! Bre mal: bombayı geçide atıyorsun, ne halta dibine gidiyorsun? Adam resmen Zoom beni çeksin diye gitti la!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

doktor1881

Bölüm:2/14 (GünceL) Geçen haftadan aldığı gazla bu hafta ivme biraz düşse de yine mükemmel bir bölüm bizi bekliyor
Flash aynen Türkiye'nin Suriye'deki türbe olayındaki gibi geriye çekilerek zafer kazanıyor ???

Bölüm Notu:9.5/10

doktor1881

Bölüm:2/15 (GünceL) King Shake (köpekbalığı)ve Dig 'in yer aldığı vasat bir bölümdü
Tek ilginç olan tarafı Zoom'un kimliği ortaya çıkıyor

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

3
Bölüm:2/16 (GünceL) Bayan Flash'ın ortaya çıktığı vasat bir bölümdü.Ancak 17. bölüm devam niteliğinde bir bölüm olacaksa gelecek bölümden umutluyum

Bölüm Notu:6.5/10

doktor1881

29 Mart'ta gösterime sunulacak olan The CW kanalının süper kahraman temalı fantezi serisi The Flash'ın 'Flash Back' isimli bölüm fragmanı yayınlandı.
Arkadaşlar fragmandan anlaşılacağı üzerine süper bir bölüm geliyor

İkinci sezonun on yedinci bölümü olan "Flash Back" genel serinin ise kırkıncı bölümüdür.
Aaron Helbing ve Todd Helbing ikilisi tarafından yazılan bölümün yönetmenliğini İngiliz yönetmen Alice Troughton (Merlin, Doctor Who) yapmıştır.
Misafir oyuncular Andy Mientus (Smash) ve "Eddie Thawne" karakterini canlandıran Rick Cosnett

https://youtu.be/LqGCTi_QFCY

doktor1881

6
Bölüm:2/17 (GünceL) Geçmişe yolculuk,İki Flash,Zaman Hayaleti herşey var ama sanki bir şey eksik

Bölüm Notu:8/10

Ahmet Oktay

Ben bu bölümü pek beğenmedim. Malesef dizi düşüşte Arrow kadar olmasa da.

Ahmet Oktay

Flash da kredisini tüketmeye başladı maalesef. İlla Earth-2'ye geçit açın Zoom'la kapışayım inadı niye? Hadi böyle birşeye kalkışıyorsun iyice bir plan yap önce. Paldır küldür hareket edince olmuyor.