The Flash Tv Series

Başlatan dean, 02 Ocak, 2014, 19:50:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

3
Bölüm:2/18 (GünceL) Bu bölüm için dizi izleme sitelerinde yorumlar kötü ve Ahmet arkadaşımda beğenmemiş
Yine ara verdikten sonra Hunter Zolomon'lu bir bölüm yapmışlar ve senaryoda kopukluklar var ancak ben beğendim

Bölüm Notu:8/10

Pulluk

Bölüm aslında güzel ama bölüm sonunda Barry için tek denilesi şey "Salak bu çocuk, yemin ediyorum gerizekalı" olacaktır.  ;D  ;D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Ahmet Oktay

Belki Daredevil'i izleyip çıtanın, beklentilerin yükselmesinden, belki başka nedenden son bölümlerde olduğu gibi bu haftaki bölümden de pek keyif almadım hatta sıkıldım. Ne zaman bitecek diye  arada zamana baktım. Keşke Daredevil gibi 13 bölümlük sezonlar yapsalar.

doktor1881

10
BÖLÜM:2/19 (GünceL) Flash'ın gücünü kaybettikten sonraki ilk meta-insanla mücadelesi
Çok sıkıcı bir bölümdü

Bölüm Notu:5/10

doktor1881

2
Bölüm:2/20 (GünceL) Zoom artık dünyamıza iyice yerleşiyor.Durgun bölüm sonlara doğru büyük sürprizlere açık olarak devam ediyor
Gelecek bölüm nasıl olacak onun merakındayım ???

Bölüm Notu:8/10

Nightrain

Çöp bölümlerden sonra ilaç gibi geldi diyebilirim.

SPOILER

Henry, Barry'e kendi annesinin kızlık soyadınında Garrick olduğunu söyledi. Bunu laf olsun diye senaryoya eklemedikleri çok belli. Zaten Hunter Zolomun'un babasının karısını öldürdüğüne inanmıyorum. Orada bir yalan var. Jay Garrick olayını Henry Allen'a bağlayacaklar ama nasıl!

Yeni speedster'larımız hayırlı olsun. Bakalım güçlerini ne zaman keşfedecekler. Muhtemelen sezon sonuna doğru koşmaya başlayacaklar.

Barry'de büyük ihtimalle speed force'a sıkışıp kalacak ve Cisco'nun sezinleme yeteneği sayesinde bulacaklar.

Bu arada Expecto Patronus olayı şahaneydi. Cisco mükemmel bir karakter. Son 5-6 bölümdür diziyi Cisco götürüyor resmen.

SPOILER
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ahmet Oktay

O kötü bölümlerden sonra bu bölüm ilaçtı gerçekten.

doktor1881

6
Bölüm:2/21 (GünceL) Barry'nin nerde olduğu ile geçen ve bomboş bir bölümdü.Zaman kaybı olan bölümün en son saniyeleri ilginçti

Bölüm Notu:4/10

doktor1881

4
Bölüm:2/22 (GünceL) CW kanalında yayınlanan dizinin sezon finali önceki bölümünde Zoom yine gündemde
Dizi biraz beni sıkmaya başladı.Artık çok mantık hatası yapmaya başladılar.12-25 yaş arası gençler zevk alarak izleyebilir ama benim gibi yaşlılar biraz
huysuz olabilir. Daha doyurucu bir içerik istiyoruz

Bölüm Notu:6/10

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 22 Mayıs, 2016, 23:11:34
4
Bölüm:2/22 (GünceL) CW kanalında yayınlanan dizinin sezon finali önceki bölümünde Zoom yine gündemde
Dizi biraz beni sıkmaya başladı.Artık çok mantık hatası yapmaya başladılar.12-25 yaş arası gençler zevk alarak izleyebilir ama benim gibi yaşlılar biraz
huysuz olabilir. Daha doyurucu bir içerik istiyoruz

O gençlerden biri olarak dizinin gidişatından genel anlamda ben de mutlu değilim. Son 2 bölümü de henüz izlemedim. Muhtemelen sezon sonu Flash'la da vedalaşırım, kanalın diğer dizileri Arrow ve LoT gibi.

dean

Dc'nin dizileri içinde bence seyredilebilecek tek dizi The Flash. Burada şu anlaşılmasın dizi çok iyi. Değil. Ama en azından Arrow, Supergirl, Legend of Tomorrow ve Gotham'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Devamı spoiler. Çizgi romandan da spoiler.

The Flash'ın bence en büyük sorunu ise tahmin edilebilirlik. Jay Garrick diye adam çıkardın eyvallah. Hadi diyelim yedik numarası yaptık ve Zoom olduğunu tahmin etmedik diyelim. İyi de kardeşim sen adamın Earth-1'daki halinin Hunter Zolomon olduğunu neden Zoom'un maskesini çıkarmasına iki bölüm kala söylüyorsun. Seyirci bu kadar aptal mı Earth-1 daki adamın adı Hunter Zolomon'sa Earth-2'deki Hunter Zolomon'un Jay diye numara çektiğini anlamayacak mı ?

Yahu dizide çizgi romandan iki tane güç kazanmamış Speedsters var. Biri Wally West diğeri Jesse Quick. The Flash güçlerini tekrar kazansın diye parçacık hızlandırıcı deneyi yapıyorsun. Bu ikisini de yan odaya kilitliyorsun. Deneyide söylemiyorsun. Biz de bölüm boyu onların kaçışını izliyoruz. Ne tesadüf ki çarpışma ile aynı anda kaçıp ışına maruz kalıyorlar. Arkadaş bu kadarda seyirci ile dalga geçilmez ya.

Hele son bölümdeki baba mevzusu ancak bu kadar belli olur. Adam zaten hapisten çıktığı bölüm gitti. 2 bölüm önce bir anda Central City'e tekrar taşınıp Barry ile vakit geçiresi tuttu. Adam dönüyorum dediği an "ben dedim bu adam finalde gidici" ve gitti.

Fazla bi'şey değil ya. Biraz daha yaratıcı, biraz daha sürpriz unsurlarına sahip olabilirsiniz. Mesela ilk sezon Reverse-Flash, Harrison Wells olayı ya da Eddie Thawne ve Eobard Thawne ilişkisi çok daha kaliteli sunulmuştu. Ama bu sezon Zoom olayı Reverse-Flash'a kıyasla son derece zayıf ve tahmin edilebilir kaldı.

Nightrain

2X23

SPOILER
Şuan dumur üstüne dumur yaşadım forum!

Dizinin sonu bomba bir şekilde bitti. Barry geçmişe gidip annesini kurtardı ve bam! Flashpoint geliyor. Demir maskeli adam Earth 3'ün Henry Allen'i çıktı ve adı da Jay Garrick. John Wesley Shipp'in tekrardan Flash kostümü giymesi şahane olmuş. Geçmişe saygı duruşu yapmışlar. Adama da bayağı yakışmış. Reverse Flash 3.sezon geri dönüyor... Allahım çok mutluyum. Umarım bok etmezler.

Bu olay Arrowverse'i etkileyecek mi onu merak ediyorum asıl.

SPOILER

doktor1881

5
Bölüm:2/23 (GünceL) (Sezon Finali) CW kanalı pembe bir bölümle herkesi mesut ve bahtiyar sezon finaline yolladı
Bölüm sonu olanları anlamak için izleme sitelerindeki yorumları okumak zorunda kaldı ::) ::) ::)

Caped Crusader

SPOILER

Geride kalan saçma bölümlerden sonra final ilaç gibi geldi. Yalnız finalde o kadar konu sıkıştırmış ki dizi, izlerken yordu. Yani 2 dakkada her şeyi çözeceğine finali 2 part yap bizde saçma sapan bölümlerden kurtulalım. Neyse finalde doğal olarak Flash'ın Zoom'u yendiğini gördük. Zaman kalıntısı olayıyla çözdüler. Ben bir türlü zaman kalıntısı muhabbetini anlayamadım. Geçmişine dönüp kendini öldürmek hala varlığının silinmemesi çok saçma geliyor. Umarım zaman kalıntısı olayını bu sezonda bırakırlar. Bu arada Zoom'un Black Flash'a dönüştüğünü gördük. Beklediğim gibi Jay Garrick Barry'nin babası çıktı. Beklemediğim ise Flashpoint oldu. Pek iyi işleyeceklerini düşünmüyorum gelecek sezonda. Bunu dememin nedeni Thomas Wayne aka Flaspoint Batman'i olmadan nasıl izlenir bilmiyorum. Heralde Batman'in yerine Robert Queen'i Arrow olarak kullanırlar. Evren sıfırlanacak mı Supergirl'ü evrene nasıl katılacak gibi sorularla dizi baya açık uçlu bitti. Valla 3.sezonda bir bölümde Flashpoint'i hallederlerse diziyi bırakırım.

Nightrain

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 25 Mayıs, 2016, 18:08:20
SPOİLER

Geride kalan saçma bölümlerden sonra final ilaç gibi geldi. Yalnız finalde o kadar konu sıkıştırmış ki dizi, izlerken yordu. Yani 2 dakkada her şeyi çözeceğine finali 2 part yap bizde saçma sapan bölümlerden kurtulalım. Neyse finalde doğal olarak Flash'ın Zoom'u yendiğini gördük. Zaman kalıntısı olayıyla çözdüler. Ben bir türlü zaman kalıntısı muhabbetini anlayamadım. Geçmişine dönüp kendini öldürmek hala varlığının silinmemesi çok saçma geliyor. Umarım zaman kalıntısı olayını bu sezonda bırakırlar. Bu arada Zoom'un Black Flash'a dönüştüğünü gördük. Beklediğim gibi Jay Garrick Barry'nin babası çıktı. Beklemediğim ise Flashpoint oldu. Pek iyi işleyeceklerini düşünmüyorum gelecek sezonda. Bunu dememin nedeni Thomas Wayne aka Flaspoint Batman'i olmadan nasıl izlenir bilmiyorum. Heralde Batman'in yerine Robert Queen'i Arrow olarak kullanırlar. Evren sıfırlanacak mı Supergirl'ü evrene nasıl katılacak gibi sorularla dizi baya açık uçlu bitti. Valla 3.sezonda bir bölümde Flashpoint'i hallederlerse diziyi bırakırım.

SPOILER

Robert Queen'i kullanırlar. Zira bu sezonun bi bölümünde, Robert Queen Earth 2'de "Kanunsuz" olarak geçiyordu.

SPOILER