Doctor Strange (2016) - Phase 3/14

Başlatan dean, 13 Mart, 2014, 20:41:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

alan ford

Cuma maaile filmdeyiz , sabırsızım :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Yaş sınırı vardır diye korkuyorum

alan ford

Bizim kız heyecanla bekliyor , almazlarsa arızaya bağlar . ama 13 yaş altı aileye seyredebilir muhtemelen.

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 31 Ekim, 2016, 22:39:56
  Bizim kız heyecanla bekliyor , almazlarsa arızaya bağlar . ama 13 yaş altı aileye seyredebilir muhtemelen.

Mujdemi isterim. Film 7+ ve 13A olarak sınıflandırılmış.  Cinemaximum öyle açıkladı.

alan ford

eyvallah abi , cuma gecesi seyrediyoruz o zaman :)

Pulluk

Ben de izledim ve diyebilirim ki nazarımda en iyi 3 Marvel filminden birisi olmuş.Tek kusurunun ise, filmin tonuna pek uymayan bazı mizah öğeleri olduğunu düşünüyorum... (9/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Mrtekin

Film cidden çok güzel.

Civil War'dan ne kadar nefret etti isem; bu filmden tam tersine çok keyif aldım.

Başından sonuna kadar izlemesi tam bir keyif idi. Dr.Strange'in şanına yakışır bir film olmuş.

Bazı grafikler; Inception'un bir kaç tık üstü olsa da :-) günün sonunda "Marvel, aşmış." dediğim bir film oldu...
They drew first blood...

dean

Filmde geçen bazı Easter Egg'ler var. Onlardan bahsedelim. Bunlar spoiler olmadığı için yazıyorum. İzlemeyenler o sahnelerde dikkat ederse rahatça yakalarlar. İzleyenler ise zaten hatırlayacaktır.

1- The Living Tribunal

The Living Tribunal, Marvel multiverse'ünün en güçlü karakterlerinden biridir. Üstelik her evrende bir tana olan bir karakterde değildir. Bütün paralel evrenlerde tekdir. Aynı One Above All gibi. The Living Tribunal'in filmde anılması ve evrendeki varlığının söylenmesi çok büyük bir olay. Guardians of the Galaxy'nin Celestials'indan çok çok daha büyük olay hatta. Bu aynı zamanda One Above All'un bile onaylanması sayılabilir. MCU'nun ilerleyen filmlerinde The Living Trubinal'i ya da Eternity gibi büyük güçleri görebiliriz.

Filmde Mordo ile Strange antrenman yaparken Mordo Staff of the Living Tribunal isimli bir nesneden bahsediyor. İşte o nesne çizgi romanlarda Staff of Polar Power ismiyle anılır ve The Living Tribunal tarafından kullanılmaktadır.

2- The Wand of Watoomb

Yine aynı sahnede Mordo tarafından söylenen bir başka yadigardır. Son derece güçlü bir mistik silah diyebiliriz. Watoomb'un 6 mistik objesinden biridir.

3- Daniel Drumm

New York Sanctum'un koruyucusu olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi Marvel evreninin bir diğer çok güçlü büyücüsü Brother Voodoo'nun kardeşidir. Brother Voodoo'nun serinin ilerleyen filmlerinde çıkacağına ben kesin gözüyle bakıyorum o yüzden filmi izlerken New York Sanctum'un koruyucusuna dikkat diyelim.

4- Tina Minoru

Tina Minoru, resimdeki kız Runaways'den Nico Minoru'nun annesidir. Hong Kong Sanctum'da görülmektedir. Yukarıdaki resimde görünen nesneyi taşıyan kadın filmde Tina Minoru. Yakın zamanda Runaways dizisi geleceği için bu kısımda önemli.

5- Nicodemus West

Doctor Strange'in filmde atıştığı bir diğer doctor olan Nicodemus West The Oath hikayesinde son derece büyük bir rol oynuyor. Filmde bu değişimi görürmüyüz bilmiyorum ama dikkate değer.

6- Book of Cagliostro

Marvel evreninin çok güçlü büyü kitaplarından biridir. Bir diğer kitap olan Darkhold ise şu anda Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde işlenmektedir.

lampard

Ben de bugün izledim ve beğendim filmi. Bi kaç noktada eleştirim var ama çok önemli değil, genel olarak izlemesi keyifli ve kendi içinde tutarlı bi hikâyesi var bu da yeterli. Phase 3 çok iyi başladı ilk 2 filmle ve gelecek filmler de çok sağlam. Marvel nasıl beceriyor bu işi cidden şaşırıyorum. The Ancient One, Wang ve tabi ki Strange'i oynayan aktörlerin rollere uyumları çok iyiydi. Filmin büyüyü bize gösteriş şeklini de çok başarılı buldum. Cumberbatch rolle bütünleşme ve yeni yüz olma konusunda bi Downey Jr değil ama bence :)

dean

Film 500 milyon doları geçti. Artık ikinci film için kesin diyebiliriz. Marvel çok bekletmeden ikinci filmi duyuracaktır. Ama Kevin Feige, Avengers 4'ten sonraki filmlerin hangileri olacağı konusunun spoiler olacağını söylemişti. O yüzden şimdilik duyurmayadabilirler.

bugraltu

Film benim beklentimin altında kaldı. Ben daha çok etkileneceğim, sarsıcı bir film beklemiştim, gerek yönetmenden gerek konudan dolayı. Ancak karşımda alışılagelmiş, Marvel'in standart haline getirdiği iyi film kategorisinde bir yapım geldi. Sanırım Marvel'dan yeni bir Winter Soldier beklememek gerekecek (belki Black Panther).

- Görseller muazzamdı, belki de şu ana kadar izlediklerimizin arasında en iyisiydi.
- Konu güzel kotarılmış, özellikle sondaki zaman ile oynama sahnesi harikaydı, klasik görkemli düşmana karşı giriş, son anda kazan mantığı yoktu.
- Oyuncular rolüne oturmuş, ben en çok Wong ve Ejiofor'u beğendim. McAdams çok gereksiz kalmış.
- Cumberbatch rolüne çok uymuş ama bana fazlaca Tony Stark'a benzetmeye çalışmışlar gibi geldi. Muhtemelen kontrat olaylarından dolayı yeni Tony Stark'ımız Doctor Strange olacak ama ne bileyim, fazla espritüel ve egoist kaçmış bence. İzlemesi zevkliydi ama.
- Mikkelsen harcanan başka bir villain olmuş. Bir Zemo ayarında değil ama yine de motivasyonu, mantığı yetersiz kalmış.

Ve filmin bence en büyük problemi, fazla ve gereksiz yere komik olmaya çalışması. Tamam sıradan izleyici buna bayılıyor, gülünce çok seviyor filmi vs ama Marvel filmleri artık fabrika yapımı kıvamına geldi, her filmde aynı tarz espriler komiklikler. Bazen bunlar çok ama çok yersiz ve gereksiz kalıyor, Civil War'da da bu filmde de "öff buraya gerekli miydi bu şimdi" kıvamında düşündüğüm oldu. Hem konunun, hem o anki durumun hem de genel olarak filmin vuruculuğunu düşürüyor.

Toparlamak gerekirse, Doctor Strange izlerken eğlendiğim ancak hayal kırıklığına uğradığım bir film olmuş oldu. Umuyorum yakın gelecekte artık Marvel'dan farklı tür gelişen bir film göreceğiz, daha ne kadar aynı fikri ve şablonu sürecekler piyasaya merak ediyorum.

Puanım 8/10.

dean

Film ev sinemasına 1 Mart'ta çıkıyor. Yalnız ufak bir hatırlatma yapalım. Blu-ray baskısında Türkçe Dublaj ve Altyazı olmayacak.

xmenac

Neden olmayacağı açıklandı mı?

dean

Bir buçuk, iki senedir Disney, Blu-ray filmlerine Türkçe desteği sağlamıyor. Tiglon'dan sonra zaten uzun süre Disney hiçbir Türk dağıtımcısıyla anlaşamamıştı. O boşluk sürecinde dil desteğini kestiler. Sadece DVD'de Türkçe seçeneği var. Yeni Film'de Star Wars ve Marvel filmleri dışında hiçbir Disney filmini Blu-ray olarak Türkiye'ye getirmiyor. Animasyonlar ve Live-action filmler Türkiye'de senelerdir Blu-ras baskısı bu yüzden göremedi. Mesela bende Captain America: Civil War ve Star Wars: The Force Awakens'in Blu-rayleri var. İkisinde de ne dublaj ne de altyazı var.