Wonder Woman (2017) - DCEU Film 4

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:54:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Caped Crusader

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Kasım, 2016, 10:15:09
Gerekli Şeyler'de zaten DC basmıyor. Geriye Marmara Çizgi ve Çizgi Düşler kalıyor.

Hatırladığım kadarıyla Marmara'da DC basmadı. Geriye sadece Çizgi Düşler kalıyor. Tabi YKY'de var  ;D

Nightrain

YKY sene de 1 tane WW yayınlar artık. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Nightrain

Zerre etkilenmedim. Yakın çekimin suyunu çıkartmışlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Kasım, 2016, 19:12:44
Zerre etkilenmedim. Yakın çekimin suyunu çıkartmışlar.

Yakın çekim derken slow motion ları diyorsunuz galiba, ilk fragmana göre biraz sönüktü ama sonda giren theme song yine gaza getirdi.

dean

Alıntı yapılan: Mic-Har - 03 Kasım, 2016, 21:49:39
sonda giren theme song yine gaza getirdi.

Adam öyle bir müzik bestelemiş ki Pepper Potts'a solo film çekilse fragmanda bu çalsa Pepper Potts filmine bile gaza geliriz. Acayip müzik.

dean

Öncelikle bu fragmanın filmde ne izleyeceğimizi daha fazla gözler önüne serdiğini belirmek lazım. Filmin yönetmeninin değişmesiydi ya da DC'nin genel filmlere tavrı felan bu yazının konusu değil. Şimdi eldeki fragmanı değerlendirmek lazım. Ben izlediğim fragmanı beğendim. Sürpriz durumlar olmazsa görsel açıdan bir anlatım dili oturtulmuş görünüyor. Filmin sanat yönetimi hiç fena durmuyor. Özellikle Themyscira'nın tasarımı, o sahnelerin renk paleti son derece estetik duruyor. Themyscira'dan çıktığımızda ise bizi 1. Dünya Savaşı atmosferi karşılıyor. Neticede bu film ağır bir savaş draması olmadığı için savaş atmosferi hafifletilmiş ama yine de kendi içerisinde inandırıcılığı olan bir atmosfer var gibi görünüyor.

Filmin villainları ise iki tane olacak gibi. Elena Anaya'nın canlandırdığı karakter Doctor Poison büyük ihtimalle. Zaten Doctor Poison çizgi romanlarda da olan bir Wonder Woman villain'ı. Fragmanda gördüğümüz maskeyi ezen büken işlerde belli ki onun başının altından çıkıyor. Diğer villain ise Danny Huston'ın oynadığı karakter. Henüz rolü açıklanmadı. Ama ben onun Ares olacağını tahmin ediyorum. Zira Wonder Woman'dan yediği uçan tekmeden sağ çıkmasının yanında Wonder Woman'ın gücüne denk bir villain lazım filmde. Bütün film herhalde normal askerlerle mücadele edecek hali yok. Wonder Woman'ın gücü düşünülürse zaten bu pek mücadele de olmaz.

Gelelim benim gözüme çarpan olumsuz kısımlara. Filmden haddinden fazla Captain America: The First Avenger vibe'ı var. İlk fragmanda da vardı bu. Lakin bu fragmanda gerçek tarihi bir savaşın üzerine katılan doğaüstü kısım kendini daha fazla hissettirmiş. Nasıl ki First Avenger'da Nazilerin eline Tesseract geçiyor ve güçleniyorlarsa burada da Doctor Poison'ın zehiri aynı görevi üstlenecek. Nazi demişken Red Skull'ın First Avenger'daki varlığını andırıyor Danny Huston'ın karakteri. Hele ki bi'de Ares çıkarsa. Steve Trevor ise baya Peggy Carter gibi konumlandırılmış görünüyor. Hatta Captain America'nın Howling Commandos'una benzeyen bir oluşumda var. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla günümüzde geçen çok az bir kısım var. Evet, aynen First Avenger'da öyleydi. Hatta ben filmin sonunda günümüzde geçen bir Ben Affleck cameosu bekliyorum. Aynı Samuel L. Jackson gibi. Şu anki haliyle film Captain America: The First Avenger'ın remake'i gibi duruyor.

İkinci kafama takılan kısım ise Gal Gadot'un tek başına böyle büyük bütçeli bir blockbuster'ın altından kalkıp kalkamayacağı. Batman v Superman: Dawn of Justice'da iyiydi. Ama orada yan karakterdi. Burada baş karakter. Fragman bana bu konuda pek olumlu sinyaller vermedi. Ama umarım başarılı olur.

dean

Yeniden çekimler yapılacakmış.

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 06 Kasım, 2016, 03:10:26
Yeniden çekimler yapılacakmış.

DCEU filmlerinin gidişatı:

Umut vadeden fragman->Yeniden Çekimler->Kesilen Sahneler->Bu filmde eksik bir şeyler vardı sanki yahu->Ultimate Director's Super Extended Limited Version->Hah olmuş işte ağbi.

dean

Filmde Ares'in olacağı onaylandı.

Animvader

Alıntı YapFilmin 1. Dünya Savaşında geçeceğini biliyoruz, bu da Türk askeriyle çekebilecekleri  savaş alanı olarak Çanakkale ve Arabistan'ı akla getiriyor.Gösterilen sahnelerde ve çekimlerde şimdiye kadar çöl sahnesi olduğuna dair bilgi yok.Ayrıca Arabistan cephesi yapılacak olsa o yönde cast görürdük.Bana Themyscira'yı Ege'de gizli bir ada olarak konumlayabilecekleri, oraya Steve Trevor'un uçağı düşmesi sonucu gibi savaşa dahil olabileceğini düşünüyorum.Umarım, bazı malum hassas konulardan dolayı Türk askerlerini adeta Naziler gibi konumlayıp onlara karşı savaşan bir Wonder Woman görmeyiz.

Geçen sene bunları yazmıştım.Şimdi Chris Pine bir Fransız dergisine filmle alakalı bir röportaj vermiş.Röpotajda şunları diyor:

"Almanların yanında ajanlık yapan bir pilotu oynuyorum. Karakterim Osmanlı üssünden bilimsel formüllerle dolu bir not defterini çalıp uçağa atlayıp kaçıyor fakat uçak vurulup denize düşüyor. Daha sonra da olaylar gelişiyor"

Daha sonra dergi yine Pine'dan duydukları veya sette öğrendikleriyle filmin bir özetini (synopsis) geçiyor:

"Bu bilimsel formüllerin ardında insan ırkını yok edebilecek kadar ölümcül bir gaz var. Aslına bakarsanız bu durum savaş tanrısı Ares'in amacıymış. Babası Zeus'un yarattığı insan ırkından kıskançlığı yüzünden nefret ediyor."

Bu cümleleri yabancı dildeki kaynaklardan da kontrol ettim, doğruluğunda sıkıntı yok.Buradaki beni işkillendiren kısımlar Osmanlı üssü ve ölümcül gaz.

Biliyorsunuz 2.Dünya savaşıyla alakalı film ve oyunlar çok popülerdir ve genelde kahramanlar müttefiklerin tarafındadır.Çünkü 2.Dünya Savaşı'nda herkesin karşısında olabileceği bir kötülük, villian vardır:Naziler. Ama 1.Dünya Savaşında tam olarak bir "düşman, kötülük" tanımlaması yoktur. Doğal olarak da 1.Dünya Savaşında geçecek bir süperkahraman filminde WW'nın bir kötülüğe karşı savaşması gerekiyor. İşte burada Ares devreye giriyor ve benim tahminlerimce bu insanlığı yok edebilecek gaz vs. Osmanlı tarafından soykırımda kullanılmış gibi gösterilebilir.

Daha yeni THY, DC filmlerine sponsorluk yapmışken hatta o sahnede WW kullanılmışken böyle bir yola girmemiş olduklarını ummak istiyor insan ama gidişat onu gösteriyor.

dean

Animvader, söylediğin şekilde neredeyse bütün taşlar yerine oturuyor. Ölümcül Gaz'ın soykırımda kullanılması fikrini gerçekten kullanmış olabilirler. Bu durumda (şayet dediğin gibi kullanılırsa) filmin Türkiye'de vizyon şansı ortadan kalkar gibi duruyor.

dean

Warner Bros.'da çalıştığını söyleyen biri, iddaa ettiğine göre filmi izlemiş. İddaasına göre Wonder Woman filmi de Batman v Superman: Dawn of Justice ve Suicide Squad gibi kurgu sorunları olan, hikaye olarak ta yetersiz, aksiyonu bol bir filmmiş.

Şimdi bu kişi gerçekten filmi izlemiş olabilir. İzlediği kurgu gerçekten de kötü olabilir. Lakin bir film vizyona girmeden önce çok sayıda kurguya sahip oluyor. Bu kurgular izletilerek bunlar üzerinden feedback alınıp kurgular iyileştiriliyor. Film vizyona girmeden ciddi değişiklikler olabiliyor.

Bu yüzden filme daha bu kadar zaman varken şimdiden böyle dedikodular çıkmasını inandırıcı bulmuyorum. Üstelik Wonder Woman'ı izledim. Film kötü diyen ilk insanda bu değil. Şu anda DC filmleri biraz adı çıkmış dokuza inmez sekize durumu yaşıyor haklı olarak. Biri çıkıyor Wonder Woman kötü diyor. Diğeri çıkıyor Justice League kötü diyor. Evet bende umutlu değilim filmlerden. Ama bu derece felaket senaryoları için de erken olduğunu düşünüyorum.

dean

Patty Jenkins ve Geoff Johns aynı anda Arnold Schwarzenegger'ı Twitter'da takip etmeye başladı. Bu da acaba Schwarzenegger'ın filmde rolü mü var dedikodularına sebep oldu.

dean

Biz Ares'i Danny Huston'ın oynadığına odaklanmıştık ama asıl Ares, David Thewlis olabilir.