Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haysat

Türk çizgi romancılığında bir şeyler üretmek,onları yayınlamak çok zor hele bu şartlarda dahada zor.

Önceden çıkan yayınların hepsi o zamanın büyük gazetelerinde kendilerine yer bulmuşlardı.

Rüştünü ispat edenlerden bazıları daha sonra  uzun soluklu olacak şekilde dergi veya kitap olarak çıkabilmişlerdir.

Dediğim gibi şu an üretimin neredeyse sıfır olduğu Ülkemde (uzun soluklu olmasada bir kaç yayın
hariç ) hep dışarıdan alıp tüketmişiz.buda Türk çizgi romancılığının bulunduğu noktayı gösteriyor.

Faruk Geç'in yazıp çizdiği ve 4 sayı yayınladığı çizgi romanlara gelirsek. Yener Çakmak Abimizin dediği  kadarı ile anlatayım ilk 2 sayıyı Faruk Geç kendisi bastırıp dağıtımını yapmak istemiş, dolayı ise ilede bir matbaaa ile anlaşıp baskı olayını yaptırmış,fakat bu işlerin içinde olmayan Faruk Geç üstadımız matbaanın keleğine gelmiş.

Nasılmı mabaa işi bilmeyen üstadımıza normal fiyatın 2 katı fiyat vererek daha işin başında zarara uğratmış .Ondan sonra dağıtımdaki zorluklarki şu anda bile yayıncıların en çok yakındığı olay hepimiz biliyoruz,yani dağıtım olayıda aksayınca olay tamamen batmış.Yener abi bana matbaa konusunda yardımcı olabilirmiyim diye sormuş bende seve seve ne demek demiştim ama sonrası gelmedi muhabbetin.

2 sayıyı üstad çıkardıktan sonra birilerinin yardımı ile diğer 2 sayıyıda çıkarmışlardı. Fakat onlarda yaptıkları işin farkında olmayan kişilerdi anladığım kadarı ile (Büyülü Dükkan ) İlyas belki hatırlar geçen sene fuarda İlyas'a bir gün yardım etmiştim o gün fuara katılan bir yayıneviden bir kişi elindeki 4 kitapla gelerek  biz bunları nasıl dağıtacağız,nerede yanlış yapıyoruz, ne yapabiliriz diye bizlere sormuştu 

Yani durum hiç iç açıcı değil, Süreçin en başında başlayan sıkıntılar durumu bu hale getirmiş belkide harika bir seri olacak güzelim çizgi romanları tarihin tozlu raflarına gömmüştür.

Gerisi gelirmi İnşallah..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

HacıGeraltEmmi

Dampyr maxi cilt 4 teki iki macerayı okudum. Engerek operasyonu isimli macerada Harlan bir başına Temsek'le mücadele ediyor. Senaryo ve çizimleri 4+4. İkinci macera idare eder, üçüncü macerayı okumak için sonraya saklıyorum, malum Oğlak'tan hayır yok >:(

Sonsuz Savaş'ı da aradan çıkardım ve bir halt anlamadım desem yeridir. Çok gereksiz bir macera olmuş bence. Tek artısı Marmara Çizgi'nin kaliteli baskısı.

haysat

Lilith 3 okudum ilk macera gayet güzeldi,2 ve 3 macera birbirini devamı olması açısından daha uzun soluklu bir öyküydü.

Devamın 1 belkide 2 sene sonra okuyacak olmamız sıkıntı.

Teks'in son 7 sayısını peş peşe okudum.tüm maceralar güzeldi .

Ama son 2 sayı ve finali beni bitirdi.Hani bazı maceralar vardır başı sonu belli olan veya sonunu anlayabildiğimiz,bu macera insanı ters köşe yapıyor.

Şu an Şangay Şeytan'ın 2 sayısının 2. macerasındayım.

Sonra başka yerden hikayelere başlayacağım...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

nejat hüseyin özal

Kitap okurken aynı gün muhtelif saatlerde değişik türler okumayı tercih ediyorum. Bunlardan biri mutlaka çizgiroman oluyor;diğeri de deneme, anı, biyografi vs. türü oluyor. Birkaç gündür deneme türünde bir kitap okurken kendimi kaptırmışım; SAGUARO'nun 1. cildindeki ikinci macerayı bitirdim zannedip DLAN DOG'un 33. sayısını okudum ve bitirdim. Şimdi hangi çizgiromana başlayayım diye bakıyordum, hatamı anladım. SAGUARO'nun yarım kalan 2.macerasına devam edeceğim ama hikaye nasıldı unutmuşum. Şimdi baştan resimlerine bakıp hatırlamaya çalışacağım ve kaldığım yerden devam edeceğim. :o

Gambit

Dampyr cilt 22 yi okuykrum, valla brn seviyorum dampyr i

rumar80

s.b

Dün çok müsait bir gün geçirdim. Gelen giden olmadığı için bol bol çizgi roman okudum.
Önce XII 1. ve 2. cilt. Ardından Yürüyen Ölüler 14, 15 ve 16. sayıyı. Ve son olarakda Zagor Dev Albüm 2. sayıyı okudum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ercoktay

Bayram tatilinden yararlanarak biraz çizgi roman okuyabildim :)
XIII bir ve ikinci cilt
Örümcek adam 10 cilt
Yürüyen ölüler 16

Okuduklarımın hepsinden zevk aldım ama XIII yeri gerçekten ayrı. Arkadaşlar kesinlikle bu ciltleri kaçırmayın. Muhteşem bir eser. Hem hikayeden hem de çizimlerden çok zevk alıyor insan.

darkwood

Bayram tatili çixgiromanlar için gerçektende iyi geldi. Nathan never 10, Yürüyen Ölüler 16, Lone wolf a cub 6 bitti. 3 kitapta oldukça güzeldi.
Özellikle Nathan ın 2 macerası birbiri ile ve sonradan dev albümlerdeki Nemo ile bağlantılı olacak sağlam bir maceraydı.
Şimdi sırada Brendon 11.cildi var.  8)
Darkwood Sakinleri..

doktor1881

bende Dampyr max 1 ve Dylan Dog 36 okudum Dampyr tam hayal kırıklığı idi ilk iki

macerayı hiç beğenmedim 3 .maceradurumu kurtardı

Ahmet Oktay

Dün Maxi Zagor 11-12'ye başlayacaktım fakat son anda bir kontra yaparak Dampyr Süper Cilt 4'ü okumaya başladım. Şimdi biraz ara verdim yatmadan cildi bitireceğim :)

DAMPYR

işlerin yoğunluğu ve sezon sonuna yaklaşmamız nedeniyle uzun süredir bir çizgi roman okuyamadım.ama gelecek aydan itibaren rahat rahat yeniden çizgi roman okumaya başlıyacağım inşallah... :-\ ::) :)

Jedmau

Bu sıralar yeni bir kaç seriye başladım.

Batman / Superman
I Vampire

Onun dışında hafıza yenilemesi için daha önce okuduklarımdan son 1 ayda tekrar okuduklarım.

Dark Knight Returns
Detective Comics 1-2
Batman Earth One
Superman Earth One
Luthor
Mad Love and Other Stories

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN