Old Boy - Gerekli Şeyler (4 Cilt 2 in 1 olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 18 Mart, 2020, 17:06:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nocardia

Böylece seriyi yarılamış oluyoruz. Kalan 2 cilt de hızlı bir şekilde çıkar umarım.

KenParker

Bence bu mangayı okuyacak  kişi filmi izlemeden okusun. Daha çok tat alacaktır. Hatta arka kapak yazısı, tanıtım yazısı gibi şeyleri de okumasın. Girişle gelişmenin başlangıç kısmı ilginç çünkü.

dayıcomics

old boyda 2. cilt geldi, şimdi 3. cildi bekleyebiliriz  ;D

nicholaihel

İlk sayı oldukça keyifliydi. Hemen alalım okuyalım, hemen yenisi çıksın seri tamamlansın :)

dean

Namıdiğer Dojima, gerçek kimliğini belirleyemeyen Gotou'ya çok önemli bir ipucu verir. Bunun üzerine Gotou, ilkokul yıllarındaki sınıf öğretmeniyle buluşur. Güçlü sezgilere sahip olan sınıf öğretmeni, Namıdiğer Dojima'nın aslında kim olduğunu anlamıştır.

Sayfa Sayısı: 424
  Etiket Fiyatı: 56 TL

Nightrain

7&8 çıkmış. Bu güzel seriyi kısa sürede tamamlayan Gerekli Şeyler'e teşekkürü borç bilirim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Vassago007

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ağustos, 2021, 19:57:18
7&8 çıkmış. Bu güzel seriyi kısa sürede tamamlayan Gerekli Şeyler'e teşekkürü borç bilirim.

7-8 ile seri bitiyor mu ?

dean

darkwood

Old boy'u 4 cilt içinde, 8 sayı ile hızlı bir şekilde tamamlayan Gerekli Şeyleri kutluyorum. Şimdi sıra geldi final sayısını okumaya.  ;)
Akiraya da bir hız verseler güzel olacak.
Darkwood Sakinleri..

nocardia

Bu seriyi tamamladığınız için teşekkür ederim Gerekli Şeyler, son iki cildi de en kısa zamanda alacağım ve baştan sona kesintisiz okuyacağım.

nicholaihel

İlk iki sayıyı okumuştum. Dört çıkınca tümünü maraton yaptım :)

Totalde iyi bir okuma oldu. Çizimler zaten gördüğüm en iyi manga çizimlerinden biri.

Konu, fikir ve başlangıç çok özgün, zekice ve merak uyandırıcı!

Senaryo uzun uzun tahlil edilebilir ama:

[spoiler]

O final olmasaydı, ki oldurulamayacağı belliydi, her şey çok daha iyi olacaktı. Finalden kastım Eri'nin meçhul akibeti değil. Tüm bu dolapları villian ımızın neden çevirdiği? Bu muydu kardeşim ortalığı dağıttın, hayatları alt üst ettin, deli gibi para döktün...

Gerçi sahici ruhsal problemleri olan birini neyin tetikleyeceği hususunda mantık aramak belki doğru değil. Çocukluk çağında ağlama hadisesinden gerçekten bu kadar etkilenmemiş fakat sosyal olarak tüm ömrü boyunca "loser" olup maddi kazanımlarla tatmin olamayan Kakinuma beyninde ve hatıralarında balığa çıkmış, olta atmış ve oltaya tesadüf eseri gelen Gotou olmuş olabilir...

Bazen bir insanla kavga etmek, hakaret etmek bile hiç muhattap olmamak, yok saymaktan evla olabilir. Bu yüzden evliliklerde de tartışmaya girmeyen taraf bazen sorun teşkil edebiliyor mesela. Bu balık avında Gotou'nun seçilme sebebi, ona karşı "dalga geçecek kadar" bile ilgi göstermemesi olabilir.

Yine de tüm bu öfkenin orijini yeterince tatmin etmedi beni diyebilirim.

[/spoiler]

Gerekli Şeylerin bu seride özellikle şömizlerini, baskılarını beğendim. Yalnız şömiz altındaki kapak keşke daha sağlam, biraz daha kalın olaydı. Seriyi sevdiğim, sabredemediğim için ve kondisyon konusunu riske atmayayım diye üçüncü cildi fuardan elden aldım. Sözüm ona kontrol ettim. Şömizin altındaki kapak zayıf olduğu için ortadan kırılıp katlanmış düzeltilmişti. Şömiz içini kontrol etmemişim herhalde. Kondisyon hastalarına tecrübe paylaşımı olsun içini de kontrol etsinler :)

Aynı fikirden ilham alan filmi yıllar önce seyretmiş, sevmemiştim. Çizgi roman filmden farklı ilerliyor, onu da eklemiş olayım.

Filmi izlemiş olmama rağmen mangayı Gerekli basmasa okumak aklıma gelmezdi. Bu sebeple eksikleri epey olmakla beraber totalde zevkli okunan bu yetişkin mangasını hızlı bir tempoda bastıkları için teşekkür ediyorum.

Bir an evvel Akira'yı da küt küt basmaları ve Münster'e kardeş bir Urasawa müjdelemezleri temennisi ile :)

Ps:
+haa bir de punpun vardı. O da gelsin, sayılar arası hızlı gelsin
- oldu başka arzunuz?
+ şimdilik teşekkürler, sağolun

;D ;D ;D

hanac

dean

Gotou, geçmişte yaşanan bir olay sonucunda Kakinuma'nın kalbinde onulmaz bir yara açmıştır. Bu olay müzik odasında meydana gelmiştir. Olaya dair anılarına ulaşmak isteyen Gotou, tüm bedeni tarafından reddedilmektedir. Diğer yandan, Eri hakkında çok önemli bir sır açığa çıkmıştır.

Sayfa Sayısı: 420
  Etiket Fiyatı: 56 TL

KenParker

Darısı Akira'nın başına.

[spoiler]Mangalar genelde sonunu iyi bağlayamıyor. Oldboy'un sonu da öyleydi. Kakinuma'nı tüm bunları yapmasındaki sebep bu muymuş yani? İki dakikalık yalnızlığının paylaşılması. PÖH ??? Yine de beğendim. [/spoiler]