2024 Şubat - Çizgi Roman Listesi

Başlatan DAMPYR, 01 Şubat, 2024, 12:22:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Lal kitapları çıkmış bugün.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Nemo

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Şubat, 2024, 08:13:46Harabe ve Labirent'in fiyatı nedir öyle  :o

Bu Türkler kafayı yemiş olmalı  ???
Özel Alfa Ajanı

afu

Lal yeni sayılar gelmiş. İnternete düşene kadar orjinal kapakları ve geçen ayki fiyatları kullandım.  :)

trooper

Yayınevleri iyi/kötü ayırmadan nasılsa satar diyerek bulabildikleri tüm mangaların teliflerini almaya devam ediyor sanırım

İnancomic

Karakarga sen ilk çıktığında nasıl uygundu fiyatların 620 tl nedir neyse zaten son iki senede alabildiğim kadar çizgi roman aldım ordan devam bide tabletten online okumaya başladım piyasadan çıkış yapmak zorunda kaldım

Kinowa59

Değerli forum dostlarımıza açık çağrı da bulunuyorum. Forum üyeleri olarak en demokratik hakkımızı, protesto hakkımızı kullanalım. 216 sayfa , ikinci hamur kağıt, siyah beyaz çizgi romanı bizlere, çizgi roman tutkunlarına 620 TL' ye kakozlamaya çalışan Kara veba zihniyetli karakarga yayınlarını hiçbir şekilde almayalım. Bizleri düpedüz sağmal inek yerine koyan bu paragöz yayıncılar kitaplarını bedava dağıtsalar bile almayalım. Yok öyle yağma. Yok böyle ben yaptım oldu düşüncesi. Millet parayı sokaktan toplamıyor. İnsanda biraz utanma duygusu olur. İnsan birazcık olsun Lal kitap fiyatlarına bakar da kendine çeki düzen verir.

YzbVolkan

Yalnız Lal in sayfaları o kadar ince ki arkası görünüyor artık.

Karakarga konusunda haklısınız.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Mrtekin

Ben fasikül ve manga haricinde; Türkiye'de mantıklı bir çizgi roman yayımcılığı yapılamayacağını düşünüyorum artık. Yayıncılar ellerinden gelen herşeyi denediler (ebat küçültülmesi, kağıt değişimi ve gramajdan kısma vd.) ama maliyetler buna rağmen korkunç bir seviyede ve sürekli artış modunda. Fiyatlar neredeyse orijinal baskısını yakalayacak.

Benim gibi ortalama bir çr okuyucusu ise; alım gücümüzün düşmesiyle artık yavaş yavaş bu işin sonunun geldiğini düşünüyor. Artık eleyeceğimiz bir şey de kalmadı. 3,5 ay bekleyip anca hoşumuza giden bir şey varsa alma moduna girdik.

Çizgi roman, Türkiye'nin dinamikleri gibi, zengin (upper middle, upper class) kısma hitap eden bir niş ürüne dönüşme yolunda. Ya da çoktan dönüştü bile.

Hayırlısı.
They drew first blood...

darbove

Alıntı yapılan: afu - 10 Şubat, 2024, 01:30:18Lal yeni sayılar gelmiş. İnternete düşene kadar orjinal kapakları ve geçen ayki fiyatları kullandım.  :)

Hoş geldiniz sizin listenizi görmek güzel. Sizden önceki arkadaş ara verince foruma günaşırı girmeyi bırakmıştım. Sizin liste buna vesile olacak.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

afu

Şubat listesi güncellenmiştir.
İlginç yeni seriler var ?

darbove

Gart Ennis'in Ghost Rider'ı bu ayın en merak ettiklerimden.

Onun dışında Dışarı'daki Kız'ın panellerini sürekli görüyordum. Çizimleri ile beni içine çekmişti. Yurtdışında 3in1, sert kapak ve 1.hamur kabartmalı baskısı vardı insanın içi gidiyordu. Ülkemizde 2.hamura kaldık ne yazık ki.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Spider-Man

afu

Alıntı yapılan: Spider-Man - 26 Şubat, 2024, 15:46:27Fujiyamasan 1 geçen sene Ağustos ayında çıkmıştı.

Listeyi güncelledim. Son gün çıkan "mari'nin içindeyim" de eklendi.

Mrtekin

Invincible'ın fiyatı ilginçmiş.
They drew first blood...

Kauss

Akame ga kill'i görünce şaşırdım. Sırf esdeath için alacağım  ;D