Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Benim Lex Luthor'un tipine bir şey diyeceğim yok çünkü zaten öyle kendine özgü bir tipi olan bir karakter değil.

Beyaz tenli, dazlak kimi koysan benzer gibi zaten. Asıl bakalım bu aktör Lex Luthor gibi ikonik bir rolün altından kalkabilecek mi.

kalidor

Animvader'e katılıyorum. Sayın adminimiz hanac da bu rolü başarıyla kotarır ;)
Crom! Ölüleri Say...

Mrtekin

Ve dahi, hasan abi, ben affleck den bile daha iyi batman olur. :)
They drew first blood...

lampard

Daha önce Fincher Zuckerberg rolünü Jesse Eisenberg'e verdi, 2016'da da bir Woody Allen filminde oynayacak. Bence oyuncuları konusunda çok titiz bu 2 ustanın referansları rol için yeterli, iyi bir Luthor olacağını düşünüyorum ben Eisenberg'den.

xmenac

Ben de iyi bir performans izleyeceğimizi düşünüyorum ama Superman ile aynı yaşta bir Lex Luthor izlemek nasıl olacak bilemiyorum.

Pulluk

Jesse Eisenberg, her türlü rolün altından rahatlıkla kalkabilecek bir oyuncu. Kendisine güvenim tam. :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

xmenac

Lex Luthor'ın fotoğrafı paylaşıldıktan sonra internette sitelere biraz baktım da, gerçekten enteresan bir fikir değişimi yaşanmış çoğu kişide.

Karakteri kimin oynayacağı açıklandığında pek çok kişi, Ben Affleck kararının eleştirilmesinden mi kuvvet aldı bilemiyorum ama bu seçimi de eleştirmeye hazır gibiydi. Şu an çoğunluk şahane olmuş görüşünde birleşmiş.

Yapımcıların kadro konusundaki tercihlerine daha çok güvenmek gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde çizgi roman uyarlamalarına büyük bütçeler ayrılıyor, film ekibi bu yatırımı riske atmaz. Zaten cast seçimlerini beğenmeyip kendi önerilerini sıralayanları da bir türlü anlayamıyorum.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 27 Mart, 2015, 16:06:08
Lex Luthor'ın fotoğrafı paylaşıldıktan sonra internette sitelere biraz baktım da, gerçekten enteresan bir fikir değişimi yaşanmış çoğu kişide.

Karakteri kimin oynayacağı açıklandığında pek çok kişi, Ben Affleck kararının eleştirilmesinden mi kuvvet aldı bilemiyorum ama bu seçimi de eleştirmeye hazır gibiydi. Şu an çoğunluk şahane olmuş görüşünde birleşmiş.

Yapımcıların kadro konusundaki tercihlerine daha çok güvenmek gerektiğini düşünüyorum. Günümüzde çizgi roman uyarlamalarına büyük bütçeler ayrılıyor, film ekibi bu yatırımı riske atmaz. Zaten cast seçimlerini beğenmeyip kendi önerilerini sıralayanları da bir türlü anlayamıyorum.

Olumsuz yorumlar çizgi romandaki karaktere Jesse Eisenberg'in fizik, yaş ve oyunculuk kimliği olarak uymamasından kaynaklanıyor. Lakin filmlerde hele ki Dc filmlerinde çizgi romandan çok çıkıldığı için, filmleri kendi içinde değerlendirmemiz gerekiyor. Kendi içinde bakarsak bu Lex Luthor işleyecek gibi görünüyor. Aynı Aquaman gibi, fiziksel olarak çizgi romandan çok uzak ama filmin içinde işleyecektir.

Hakeza Kevin Spacey fiziksel olarak benziyordu da ne oldu ? Superman Returns fiyaskosu.

noir

Görünüş olarak ben de beğendim, filmi izlemeden olumlu ya da olumsuz eleştirmek doğru değil. sadece jesse eisenberg değil ben affleck gal gadot jason momoa hepsi çok eleştirildi(ve açıkcası bende pek beğenmedim bu seçimleri)  tabi beğenenlerde var ancak rollere ne kadar uygun oldukları film vizyona girince belli olacak

xmenac

Kevin Spacey örneği benim de ilk aklıma gelen örnekti. :) Her türlü koşulu sağlamasına rağmen filmde Lex Luthor ile alakalı bir şey bulamamıştım ben.

Benzer eleştirileri yakın zamanda The Dark Knight filminde Joker için de duyduğumuzu çok net hatırlıyorum. Jack Nicholson'ın oynadığı Joker'i başkası ne kadar ileriye taşıyabilir soruları vardı.

Zaten benim eleştirim biraz da blog tarzı sitelere yönelik, bir kaç senelik blog yazma tecrübesiyle film eleştirmenliğine başlıyor arkadaşlar. :) Zack Snyder'in çizgi roman uyarlamalarındaki başarısı bile tartışma konusu yapılıyor.

Animvader

Kevin Spacey öreniğini House of Cards başlığında da yazmıştım.Doğru bir senaryo ve yönetmenle oyunculuğunun nerelere çıkabildiği aşikar.Superman Returns'da Marlon Brando mezarından returns yapsa gene olmazdı, filmin kendisi kötüydü zaten.

Açıkçası hem fanboyluğa, hem de hiçbir şey beğenmeyen geek'liğe karşıyım.Eleştiriden korkmayalım, eleştiri iyidir.Hakaret içermedikçe kritik düşünceden kimseye zarar gelmez.

Ben mesela Andrew Garfield'ın da iyi bir Peter Parker olamayacağını düşünmüştüm.Sonuçta iki film dayanabildi.Şimdi bütün castingler doğrudur diyebilir miyiz?Ha size göre belki Garfield de doğru bir tercihtir, olmuştur.

Film çıkınca hep beraber izler gene buraya yazarız, eleştirilerimiz ne kadar doğru, ne kadar yanlış çıkmış. :)

xmenac

Andrew Garfield seçimini ben de beğenmemiştim fakat oradaki Peter Parker karakteri de bildiğimiz karakterden çok farklıydı açıkçası. Birebir aynı bir reboot yerine farklı bir Peter Parker ve Spider-Man hikayesi izledik diyebiliriz. En baştan böyle bir sonucu mu hedeflemişlerdi yoksa işin sonunda böyle bir neticeye mi ulaşıldı bilemiyorum tabii.

Çekingen yapılı ve "friendly neighborhood" olarak tanınan Spidey; George Stacy'e olan sözünü bile tutamayan, özgüveni yüksek biri olarak çıktı karşımıza.

Sonuçta yine filmin başarısı da dediğiniz gibi oyuncu performanslarını etkiliyor. Garfield bu rolü ne kadar taşıdı bilinmez ama Amazing Spider-Man serisi diyebileceğimiz iki film, bir kaç noktadan iyi işler çıkardı. Marvel ile yapılan anlaşma olmasa muhtemelen serinin devamını ve yan serileri izleyecektik.

lampard

Cyborg'u oynayacak Ray Fisher'dan ilk kostümlü fotoğraf  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Kostüm içinde Ben Affleck olmayınca çok güzel duruyor.