Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 22 Şubat, 2016, 17:47:00
  Filmin süresi açıklandı. Batman v Superman: Dawn of Justice, 151 dakika olarak vizyona girecek. Bu The Dark Knight Rises'den 13 dakika daha kısa, Man of Steel'den 8 dakika daha uzun demek.

170 dakikaya yakın olacak denmekteydi.Benim biraz moralim bozuldu az gibi geldi saati sanki :( Acaba director's cut ta mı hevesimizi alacağız ancak ?

Mrtekin

Ben Affleck'e fazla bile. Allahtan maske var da; iç bayıcı bön bakışlarını görmüycez kabiliyetsizin.
They drew first blood...

Nightrain

Bence kendisini beğenmeyenler filmi izledikten donra fikir değiştirecektir.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Ben Affleck'den umudumu şahsen keseli çok oldu, ama diyorum ya, Allah'tan maske var.

They drew first blood...

cmkrbn

Üzüldüm :( Daha uzun olmasını bekliyordum.

dean

Alıntı yapılan: hbegec - 22 Şubat, 2016, 22:57:42
170 dakikaya yakın olacak denmekteydi.Benim biraz moralim bozuldu az gibi geldi saati sanki :( Acaba director's cut ta mı hevesimizi alacağız ancak ?

151 dakikalık süreyi görünce bende acaba Director's Cut gelir mi diye düşündüm. Lakin ben filmin Extended ya da Director's Cut'ının geleceğini düşünmüyorum. Çünkü başta yönetmen Zack Synder olmak üzere Batman v Superman: Dawn of Justice filminin kamera arkası ekibinin ciddi bir kısmı Justice League ekibinde. İki film arasında ki sürede az. İkisi de devasa filmler. Ekibin tekrardan yeni bir kurgu çıkaracağını pek düşünmüyorum. Zaman ve enerji açısından. Ama +5 dakikalık felan Blu-ray'e bi'şey yaparlar onu bilemem. Zaten öyle bir durumda sözde extended olur. 

Mesela Zack Synder, Watchmen'a Ultimate Cut'da +53 dakika koymuştu. Film resmen yeni bir filme dönmüştü. Hakeza Daredevil gibi net bir şekilde kötü diyebileceğimiz bir film bile +30 dakika ile seyredilebilecek bir konuma gelmişti.

Nightrain

Watchmen'deki gibi Director's Cut gelse ama Dean'in dediği gibi gelmez bence. En fazla 5-10 dk'lık bi çıkartılmış sahnesi olur o kadar.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 23 Şubat, 2016, 13:16:51
  151 dakikalık süreyi görünce bende acaba Director's Cut gelir mi diye düşündüm. Lakin ben filmin Extended ya da Director's Cut'ının geleceğini düşünmüyorum. Çünkü başta yönetmen Zack Synder olmak üzere Batman v Superman: Dawn of Justice filminin kamera arkası ekibinin ciddi bir kısmı Justice League ekibinde. İki film arasında ki sürede az. İkisi de devasa filmler. Ekibin tekrardan yeni bir kurgu çıkaracağını pek düşünmüyorum. Zaman ve enerji açısından. Ama +5 dakikalık felan Blu-ray'e bi'şey yaparlar onu bilemem. Zaten öyle bir durumda sözde extended olur. 

Mesela Zack Synder, Watchmen'a Ultimate Cut'da +53 dakika koymuştu. Film resmen yeni bir filme dönmüştü. Hakeza Daredevil gibi net bir şekilde kötü diyebileceğimiz bir film bile +30 dakika ile seyredilebilecek bir konuma gelmişti.

Haklısın ara çok az,hemen başlıyorlar nisan da çekimlere.Dediğin gibi uğraşmayabilirler bizde 5 dk ya director's cut diye ayıla bayıla bakarız artık :(

Keşke yazdığın gibi olsa Watchmen'e yaptığını bu filme de yapabilse ve bizde zevkten zevke gark olsak :)

dean

Dün filmin olası versiyonlarını konuşurken ilginç bir gelişme yaşandı. Twitter üzerinden ulaşan habere göre filmin Ultimate Edition adını taşıyacak Blu-ray versiyonu rated r sahnelere sahip olacakmış. Habere göre bu sahneler şiddet içeren sahnelerde olacakmış. Bu değişim filmin süresini uzatır mı uzatmaz mı belli değil. Lakin daha önce ki örneklerini düşünürsek uzatmaktan ziyade aynı sahnelerin kanlı, kol bacak kırmalı versiyonlarını izleyebiliriz. Hatta tek bir sahne bile olabiir. Buna benzer bir durum Avengers'da da yaşanmıştı. Film tek bir sahne yüzünden rated r olarak damgalandı. Sonra sahnede tek bir oynamayla pg-13'e düşmüştü. The Wolverine filmi de +10 dakika ile rated r hale gelmişti.

Daha filmin kendisi çıkmadan bütün interneti Blu-ray, Extended ya da rated'ı ile ilgili dert sardı valla. Tabi filme karşı duyulan beklenti bu derece büyük olunca insanlarda her yeni haber için sabırsızlanıyor haliyle.

Nightrain

Of of! WW şöyle 2 kol bacak kopartsında çoşalım. Blu-ray'ini kesin alıyorum. :D

dean

Arkadaşlar filmle ilgili son derece önemli spoiler içeren fotoğraflar dolaşmaya başladı. Yerli ya da yabancı sitelerde link görürseniz spoiler yemek istemiyorsanız bence tıklamayın. Hakeza spoiler mevzuları sizin için önemliyse zaten son 10 gün kaldığı için bence filmle ilgili hiçbir sayfaya girmeyin. Benim spoiler konusunda hiç problemin olmadı. Aksine site site spoiler arayan bir insanım ama bugünden itibaren internetin keyfi film ile ilgili kaçtı. Haberiniz olsun.

Nightrain

Gördüm amm onemsemedim. Az çok tahmin ediyordum.

Agamotto

Uyarı için teşekkürler. Zaten filmin yapımcıları tarafından yeterince spoiler aldık başkalarından da almayalım.

dean

Blu-ray için hazırlanan versiyonun süresi açıklandı. 181 dakika olacakmış. Bu benim beklediğimden çok daha uzun oldu. Yönetmen Zack Synder filmin ilk kurgusunun zaten 181 dakika olduğunu. Bu kurgunun kendi istediği kurgu olduğunu, lakin 181 dakikalık bir filmi vizyona sokamayacakları için 151'e indirildiğini açıkladı.

Şimdi 30 dakikalık bir eklenti ciddi bir eklendi. Daha önce bu derece bir eklentiyi beklemediğimi söylemiştim. 30 dakika filmin çehresini baya değiştirecektir. Ama şimdiden bazı fanlardan acaba sinema kurgusunda 30 dakikanın eksikliği hissedilecek mi ? diye bir endişenin oluştuğunu da okuyorum. Ben fazla endişelenecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Halihazırda 151 dakika çok ciddi bir süre. Doğru kullanıldığı takdirde film başarılı olacaktır. 30 dakikalık eklenti iyi olanı daha iyi hale getirebilir o da ayrı bir konu tabi.