Zagor: Kökler - Lal Kitap

Başlatan memospinoz, 12 Mart, 2020, 20:30:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Zagor'un öyküsünü bir başka gözle anlatan bu seride Zagor ve ailesi ile ilgili daha önce anlatılmamış pek çok nokta gün ışığına çıkıyor.

17x23.5 cm, 64 sayfa

ghostrider

Merhaba bu seri sadece fasikül şeklinde mi basılacak? Ciltli basılma ihtimali var mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

darkwood

64 sayfalı mini ciltler olarak, çıkacak gibi görünüyor.
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

Köklerin "Clear Water" adlı ilk fasikülünü an itibarı ile bitirdim.

Lal, enfes bir baskı (17*23,5 cm, kuşe ve renkli kağıt) yaparak, hakkını fazlası ile vermiş bu işin.

Burattini tarafından yazılan senaryoda, çizerler Vincenzo ve Piccicioni mükemmel bir iş çıkarmış. Bir sürü incelikli panel; gözünüzü ve gönlünüzü açıyor resmen.

Açıkçası sözkonusu işi benim gibi bir Zagor cahili bile beğendi ise, Zagor fanları tarafından büyük bir sevinç ve ilgi ile karşılanacağını düşünüyorum. Açıkçası tam bir western filmi havasında başladı ilk fasikül, su gibi aktı.

Zagoru geçmişte benim gibi çok tanıma fırsatı olamayanlara bilhassa tavsiye.
They drew first blood...

can amca

6 Sayı tamamlandıktan sonra benim gibi Zagorkolikler ve Koleksiyonerler için Hardcover olarak toplanması yerinde olur diye düşünüyorum.

memospinoz

Yeni serinin ikinci sayısında küçük Patrick Gezgin Fitzy ile yaşadığı yerden ayrılarak yeni bir hayata başlarken, bizler de Fitzy hakkında yeni şeyler öğreniyoruz.

64 sayfa

Mrtekin

"Yemin" isimli ikinci fasikülü de an itibari ile bitirdim. Açıkçası seri benim gözümde vites attı. Hem hikaye hem de çizim olarak çok iyi gidiyor.
They drew first blood...

s.b

İTALYANLAR MÜTHİŞ BİR İŞ ÇIKARMIŞLAR. TEBRİK ETMEK LAZIM.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

İlk iki cildi de okudum. Genel kanının aksine beğenmedim. Zagor'un gençliği anlatılmaya çalışılırken sanki biraz zorlanılmış geliyor bana. Maceralar da sürükleyici ve ilgi çekici değil bence. Bunlar şahsi görüşüm tabi. Kimseyi bağlamaz benden başka. Ama şunu söyleyebilirim: Bu seriye devam etmeyi düşünmüyorum.

bayram1944

Sayın Rumar 80, çizgi roman konusundaki tespitleriniz bayağı donanımlı olduğunuzu gösteriyor. Bu yönünüzün biz forum üyeleri için kazanım olduğuna inanıyorum. Zagor kökler serisinin beklentilerinizi karşılamadığını, ama bunun kişisel görüşünüz olduğunu belirtmenizde, bence alçak gönüllülüğünüzün foruma yani biz Zagor severlere yansımasıdır. Şahsen ben kökler serisini gerek kalite, gerekse içerik olarak çok beğendim. Bence Zagora başlamak isteyenlere ilk önerilecek seri. Görüşmek ve tanışmak Dileklerimle iyi geceler diliyorum.

darkwood

İlk 2 kitabı aldım ama henüz okumadım, okumak için 3.sayıyı bekliyorum. Toplu okumak daha keyifli oluyor.
Sayfaları şöyle bir karıştırdım, çizim ve ebat olarak şimdilik beğendiğimi söyleyebilirim.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Ben beğenenler arasındayım; eski hikayeleri yeniden hatırlamak iyi geldi açıkçası. Hatta Zagor'un yükseliş dönemini KM ciltlerinden yeniden okumak için bir itki dahi yarattı üzerimde.

Bu arada Kökler'in birinci sayısından gayet ayrıntı bir bilgi; Zagor'un gerçek adı Nolitta'nın (Sergio Bonelli) o ilk köken öyküsünde verilmemiş. Şüphelendim, doğruluğunu teyit etmek gerekir diye düşünüyorum.

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Seriyi beğendim hatta çiko ile tanışmadan önceki hikayelerini +18 formatinda renkli olarak devam ettirmelerini çok isterim.Ama şu balta yok mu balta yani serinin tüm ciddiyeti bozuyor ver eline çift ağızlı kelle koparan bir balta Darkwoodda kan gövdeyi götürsün
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

ferzan

Yeni serinin üçüncü sayısında Fitzy'nin geçmişi peşini bırakmaz iken, yıllar önceki olayın yarattığı bir kötülük ortalıkta kol gezmektedir.

Basım Tarihi   :   Eylül 2020
    Boyutlar   :   17,00 x 23,50 cm
    Kağıt Tipi   :   2. Hamur
    Sayfa Sayısı   :   64
    Etiket Fiyatı   :   22 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Zagor Kökler ve Mister No Revolution benzer boyut formatında olup da anlam veremediğim şekilde yarım santimlik bir boy farkıyla raflara sürülen iki seri. Daha uzun olan Zagor... İdi... Zagor'un üçüncü sayısı ile birlikte o yarım santimlik fark ortadan kalkmış, altı sayı sürecek bir kısa seride boyut farkı yaratılmış, kütüphane rafı görsel şenlendirilmek istenmiş. 500 - 600 siyah beyaz fumetti basıp da boyut istikrarını mükemmelen tutturmuş Lal'in bir kısa seride bu durumu yaşatması üzücü. Resmen seriden soğudum. Sadece benim aldığımda mı bu problem var umuduyla başka kopyalarına da bakacağım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...