Zagor: Darkwood Novels - LAL

Başlatan Nemo, 30 Nisan, 2020, 11:46:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Baltali Ilah severlere mujde :)
Mayis ayinda 6 sayilik yeni bir mini seri basliyor  8)

Ilk sayida, Philadelphia'da gizemli bir sahis, Roger Hodgson isimli bir yazara, uzun zamandir kendisinden haber alinamayan efsanevi Zagor'un hikayelerini anlatmaktadir. Maceranin ismi Kaderin Gozleri.

Yazan: Moreno Burattini
Cizen: Giovanni Freghieri
Kapak: Michele Rubini

https://www.sergiobonelli.it/zagor/2020/04/29/albo/gli-occhi-del-destino-1008182/

Özel Alfa Ajanı

BAHADIR

Martin ve Dylan'da sık sık gördüğümüz 70 yaşına basmış Freghieri sanırım ilk kez Zagor çizecek... Tabii her sayıyı kendisi mi çizecek orası da muamma...

Ama örnek sayfalara baktığımda dev albüm olarak okusaydık daha hoş olurdu diye düşündüm sonra birden bu düşüncemden sıyrıldım... Biz her halukarda küçük okuyacak olduktan sonra ne fark eder...:(

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 30 Nisan, 2020, 11:46:14
Ilk sayida, Philadelphia'da gizemli bir sahis, Roger Hodgson isimli bir yazara, uzun zamandir kendisinden haber alinamayan efsanevi Zagor'un hikayelerini anlatmaktadir. Maceranin ismi Kaderin Gozleri.

Hımmm, ilginç bir konuya benziyor.

Belki de yaşlı bir Zagor da karşımıza çıkar bu hikayenin sonunda.

hanac

s.b

Anlaşılan saf ve masum Zagor bile vuruşmaya başlamış. Yakında ZAGORETTA serisi de görürüz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Zagor'un farklı hikayelerini görmek güzel.
Darkwood Sakinleri..

Zeljko

Zagor'un ortadan kaybolmasinin üzerinden 10 yıl geçmiş,akibeti hakkinda kimsenin bilgisi yok.Bu sirada bir gazeteci Zagoru çok iyi tanidiğını söyleyen esrarengiz birinden duyduklarıyla Darkwood Hikayelerini yazmaya başlar.

Konu merak uyandırıcı,sayfa sayısı az çizimler güzel tek kusuru malesef Burattini umarım beni yanıltır
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

bayram1944

Zelşko bey, Zagor darkwood Novels serisi Hakkı'nda bilgi verirmisiniz. Lütfen.

Zeljko

Alıntı yapılan: bayram1944 - 18 Eylül, 2020, 22:21:48
Zelşko bey, Zagor darkwood Novels serisi Hakkı'nda bilgi verirmisiniz. Lütfen.

Sadece orjinalinden ilk sayısını okuduğum kadarıyla ; bu seri bildiğimiz Zagor'dan çok farklı biraz Ken Parker çizgisine evrilmiş diyebilirim.Duygusallık,cinsellik,suçun ve suçlunun griliği...hatta gazeteci ve esrarengiz kişinin konuşmalarının hikayelestirilmesi dahi Ken Parker'ın son sayilarinda şahit olduğumuz Ned Buntline'a yazdığı hikayelere benziyor.Esrarengiz şahıs Zagor'da çıkabilir hala kim olduğu belli değil.Kimi okur sevmeyecektir diye düşünüyorum ama ben ilk sayıya bayıldim.Tek endişem Burattini'nin seriye çok iyi başlayıp çoğu kez yaptıgı gibi sonunu getirememesi.Ha bu arada hikayede çiko yoktu buda artı benim için.Birde daha önce Çikonun avatarini uzunca bir süre kullanan sayın Hanac'a bir sorum olacak;Çikonun olmadığı sayılarda Zagor kadınlara fena yazıyor ama çiko varken böyle bir aksiyon neden göremiyoruz?

ferzan

İtalyan çizgi roman bloglarında paylaşılan dijital numuneler vesilesiyle benim de inceleme fırsatım olmuştu. Gerçekten de Ken Parker Özel Seri 'nin kalitesini andırıyor. Boyutu hakkında fikrim yok, standart fumetti boy da olabilir az daha büyük boy da olabilir ama sayfa sayısı 64 ve ilk iki sayı itibariyle kendi içinde tamamlanan ama bütünde birbirinin devamı olan bölümler gibi gözüküyor. Kesinlikle alışıldık Zagor atmosferinde değil, bir üstteki iletide altının çizildiği gibi daha sert ve cesur bir tasvir söz konusu. Ben bu halini çok beğendim, Çiko olmayınca cidden Zagor bambaşka bir yere evrilmiş. Çiko da canımız ciğerimiz ama yaratım sürecindeki klasik dönem dinamikleri ve mükemmelliği kırması istenen mizah unsuru bir yana, böyle daha Ken Parker ya da Büyülü Rüzgar tekinsizliğinde yalnız bir Zagor benim çok hoşuma gitti. Ayrıca Zagor 'un da kadınlar söz konusu olduğunda Karaoğlan 'dan eksik kalmadığını görmüş oldum. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Zeljko

Zeljko

Zeljko

bayram1944

Vay be. Tek kelime ile harika, Zagor darkwood Novels serisi. Ferzan ve Zelşko beylere çok teşekkür ediyorum,bu seri ile ilgili bilgi ve görsel paylaşımları için. Lal kitap veya çizgi düşler yayınlasada kitaplığımız biraz daha zenginleşse.

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 19 Eylül, 2020, 10:48:22
Birde daha önce Çikonun avatarini uzunca bir süre kullanan sayın Hanac'a bir sorum olacak; Çikonun olmadığı sayılarda Zagor kadınlara fena yazıyor ama çiko varken böyle bir aksiyon neden göremiyoruz?

Çiko varken de yazıyordur yahu.

Ama yazar onları göstermek yerine Çiko'lu bir olayı anlatmayı tercih etmiştir.

İtalya'da bilinen bir yayıncılık kuralı vardır: Çiko sales