Zagor: Darkwood Novels - LAL

Başlatan Nemo, 30 Nisan, 2020, 11:46:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teks55

Darkwood Novels 1860 yıllarında geçiyor.
Bu hediyenin 10 yıl önce verildiği anlatılıyor. Gizemli kişi, bu hediyeyi neden verdiğini ve nerede verdiğini açıklamıyor.
Zagor hediyeyi 1850 yıllarında hediye etmiş olmalı.

Güncel sayılarda (aylık seride) henüz 1850 yıllarına gelinmedi diye biliyorum. (Yani aylık seride bu karakter henüz yok)
Güncel aylık seride de 1841 yılından atıflar mevcut.
Fakat Maxi serinin 31. sayısı (Ay Meltemi adlı macera) direkt olarak bu gizemli karakter ile ilgilidir. (bknz. Maxi Zagor sayı: 31 - Ay Meltemi)
Maxi'deki macera anlatılırken bu gizemli karakter henüz doğmamıştır. (1830-1840 yılları arası)
Zagor maxi serideki hikayede bir kadını tehlikelere karşı korur ve kızının doğmasına yardım eder.

Yani Darkwood Novels'de bulunan karanlıktaki karakter (Zagor'un maxi'de yardım ettiği kadının) kızıdır.
Darkwood Novels 6. sayıda bu gizemli karakter kendi ismini açıklıyor.

teks55

Yayınlanan (Canlı Hedef adlı) 4. sayıda konu genellikle Blondie üzerinedir.

Hikayeyi anlatan gizemli kişinin ellerinden anlaşılacağı üzere kadın olduğu net bir şekilde belli.

Ve son olarak Zagor'un orijinal sayılarda 90. sayısına olan bir saygı duruşu.

Kauss

Bu serinin basım adetlerini oldukça merak ediyorum.
İlk defa şans verdiğim bir Zagor serisi oldu. Ve ciltleri farklı adreslerden baktığımda bitmiş oluyor. Yanlış hatırlamıyorsam 2. sayısıydı baya bir aramıştım.
Şimdi satışa sunulur sunulmaz alıyorum. Acaba az sayıda mı basıyorlar da, bu kadar çabuk tükeniyor yoksa satışa konulan sitelerde ki adetler mi düşük bilemiyorum.

Kinowa59

Tam 52 yıldır Zagor okurum. Gençlik yıllarımda pek çok kez koleksiyonunu yapmaya çalışıp her nedense vaz geçmiştim. Son 20 yıldır bütün Zagor külliyatıni toplayarak harika bir Zagor kitaplığı oluşturdum. ( Diğer fumetti yayınları gibi)  Ancak tam 52 yıldır beni düşündüren ve Zagor'lu ilk yıllarda bir türlü yapmasını beceremedigim baltasınin nasıl oluyorda dalları kesebiliyor, o yumurta şekliyle nasıl ağaç kesebiliyor sorusunun cevabını, evet tam 52 yıl sonra öğrendim. Zagor Darkwood Novels  3 sayısının  66 sayfasını okuduğumda bu sorumun cevabını buldum. " Zagor, belinde taşıdığı baltası için özel bir tarz icat etmişti. Baltasıni, bir kenarını yuvarlaklastirdigi, diğer kenarını ise yonttugu bir nehir taşından yapıyordu. Böylece onu bazen savunma, bazen de kesmek için kullanıyordu.) Zagor Candır.

Saki

Hrvatistanda çıkan Darkwood Novels.

Kinowa59

Bugün, Zagor Darkwood Novels serisi No 6 okudum. Diğer 5 fasikül gibi bu sayıda çabucak bitti ve kitaplığımdaki yerini aldı. İlk 4 sayıda yüzü görünmeyen, 5 sayıda ise yüzü görünen ancak kim olduğu bilinmeyen Zagor anlatıcısı kadının kimliği belli olunca hem şaşırdım hem de tebessüm ettim. Elim Maxi Zagor No 19 ( orijinal sayı 31) gitti.

Zeljko

Bende az önce bitirdim.Burattini arada vites düşürsede köklerdekinden çok daha iyi bir iş çıkarmış.Muhtemelen farkli "konuk karakterlerle" yeni darkwood novels serileri gelecektir.Son bir haftada dylan vs martin,tex vs zagor ve darkwood hikayelerini okuyunca geniş resmi daha iyi görmeye basladim ve galiba bonelli senaristleri "bonelli-verse" olusturmaya calisiyorlar.zamanim olursa daha detayli yazarim.ez cümle zagor seven sevmeyen herkesimin begenecegi bir seri olmuş
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Kesinlikle Kökler'den daha iyiydi. Eski hikayeleri yeniden yazma gafletinden ve yetersizliğinden sonra yeni kısa hikayeler daha başarılı bir konsept olmuş, beğenenler tarafındayım. Sadece, altı sayısının da klasik western konseptine sıkışmış hikayelerine itirazım var, çünkü Zagor bana göre ağırlıklı olarak fantastik westerndir. Biyografisini oluşturacak kadar ayrıntılı bilgi peşinde olan bir gazeteciye Zagor anlatılırken maceralarının bu tarafını atlamak olmaz. Adam daha 19. yüzyılda devasa bir robotla savaşmış, onu gölün dibine göndermiş birisi, vampirle kurtadamla aşık atmış, uzaylılarla haşır neşir olmuş, epik paralel evrenlere gitmiş bir kahraman. Darkwood Novels, Zagor biraz da bunlardır. Belki Zeljko dostumuzun yeni Darkwood Novels öngörüsü bu tarz hikayeler de içererek gelir:
Darkwood Novels Fantastik
Darkwood Novels Korku
Darkwood Novels Bilim kurgu
vs. benzeri konseptlerle...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Sayın PiZagora kesinlikle katılıyorum. Kökler'den daha iyiydi.

Hikayeler oldukça iyiydi, Zagor'da oldukça sert idi, epey adam öldürdü.

Keyifli bir okuma idi, tavsiye ediyorum.