Zagor + - LAL

Başlatan TKnKT, 29 Eylül, 2022, 21:52:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Zagor Darkwood Hikayeleri - 1 / Dörtgöz'den Öyküler

Tanıtım Metni: Üç ayda bir yayınlanacak bu yeni serinin ilk sayısında Büyücü Dörtgöz'ün ağzından Zagor'un maceralarını dinliyoruz.
Sayfa Sayısı: 192

Etiket Fiyatı: 70₺
"The man who opens topics faster than his shadow"

Kinowa59

Forumdaki Zagor piu_ Daha fazla Zagor sayfasında sayın Nemo 8 Mayıs 2021 tarihinde " Zagor için yeni bir seri başlıyor.ZAGOR piu" diye güzel bir iletisini ilk sayının kapağını sayfaya koyarak ve Zagor piu _ Darkwood hikayeleri _  beş hikâyeden de ayrı ayrı beş sayfa paylaşarak görsel bir şölene ortak etmiş bizleri. Bende, aynı gün, "vay be, bizde yayınlansa ne güzel olur. Lal kitap ilgilenirmi acep" diye yazıp forumda paylaşmışım. Kısmet bu güneymis. Bir buçuk yıl sonra bu dileğim gerçekleşti. Çok teşekkür ediyorum Lal kitap'a.

Kinowa59

Yukarıdaki iletimde bir yanlış açıklama da bulundum. Doğrusu kapak görselini sayın Nemo, içindeki beş ayrı maceradaki beş sayfa görsel ise Sayın Hanac tarafından paylaşıldığı olacaktır. Düzeltir sayın Hanac' tan özür dilerim.

aa

Teşekkürler LAL kitap...
Esse Gesse Hayranı...

Kinowa59

Aylık Lal kitapların yayını hafta sonuna denk geldiği için İlyas Erkul bey ancak pazartesi günü kargoya verecek. Üç beş günde öyle geçer, bu demektir ki Lal aylık yayınlar ancak bir hafta sonra elime ulaşır.
Aylardır çıkmasını bekledim, şimdide bir hafta daha, bana ulaşmasını bekleyeceğim.  Zagor piu. Darkwood hikayeleri No 1 alan  arkadaşlar forumda birkaç sayfa paylaşabilirmi.

-brendon-

Teşekkürler en istikrarlı yayınevimiz LAL.Hayırlı işler

labirent

Keşke TEX 'i de Lal yayınlasaydı.

Vassago007

Hikayeler fena değil, ben beğendim.

Kinowa59

Sayın Vassago007 Darkwood hikayeleri No 1 den birkaç görsel paylaşsanizda bende beğensem diyorum. ( Ben bu iletiyi yazarken Köyceğiz'de deprem oldu. Millet sokağa kaçışıyor. Tex ve Zagor tutkunları depremden de korkmaz.)

Vassago007

Alıntı yapılan: bayram - 02 Ekim, 2022, 14:07:03
Sayın Vassago007 Darkwood hikayeleri No 1 den birkaç görsel paylaşsanizda bende beğensem diyorum. ( Ben bu iletiyi yazarken Köyceğiz'de deprem oldu. Millet sokağa kaçışıyor. Tex ve Zagor tutkunları depremden de korkmaz.)

Merhaba Bayram Bey, geçmiş olsun görsel yüklemeyi beceremiyorum fakat çizimler de birbirinden güzel :)

hanac

Alıntı yapılan: bayram - 30 Eylül, 2022, 22:31:49
Düzeltir sayın Hanac' tan özür dilerim.

Çok kırıldım  :)

Kinowa59

Bu sabah Lal aylık yayınlar geldi. Darkwood hikayeleri No 1. Arkadaşlar bu ne müthiş bir hikayeler serisi. Hiç Zagor okumayan dostlar, bu kitapla Zagor'a başlarsa eminim kısa sürede Zagor'un müdavimi olacaktır. 5 ayrı çizerden 5 ayrı hikaye. Senaryo deseniz, özlemişim çocukların dört göz amcalarınin hikaye anlatımını. Klasik cilt No 126 ise tam bir define. Diğer aylık yayınlar ise koleksiyonumu zenginleştiriyor. Misafirlerim olduğu için ayıp olur diye onların yanında okuyamadım. Ama şöyle bir göz attığımda Lal kitap aylık yayınların biz fumetti tutkunlarının çölde vaha'si olduğunu bir kez daha görüyorum. Sağ olasın Lal kitap. Sağ olasıniz Ayşe hn ve Bahadır bey. Sonsuz teşekkürler ediyorum.

Kinowa59

Bugün Zagor Darkwood hikayeleri No 1 cildini okudum. Beş maceranın beşi de güzel. Ama üçüncü hikayedeki paranormal olaylar, yalnız benim gibi Zagor tutkunlarının değil fantastik macera severlerin de büyük beğenisini, ilgisini çekecektir. Öneriyorum. Beşinci ve son hikaye ise çıldıran insanın kendi cinsinden olanları bile yiyebildiğini, bununla kalmayıp kendince haklı gerekçelere sığınarak savunma yapabildiğini göstermektedir. Bu hikaye bana, Ken Parker aylık sayıdaki kutuplarda geçen ve çaresizlikten, ölen karısının etini yiyen ( senaryo ve çizim olarak Ken Parker'i başyapıt haline getiren hikâye_ bence_) adamı hatırlattı. Değerli dostlar. 194 sayfalık bir ciltte beş ayrı hikayenin yer alması ve hikayelerin kısa olması sizleri yanıltmasın. Sergio Bonelli Etidore, gene fumetti tutkunlarını unutmadı. Kendisini rahmetle, saygıyla anıyorum

hanac

İlk cilt çok başarılı idi.

Çok uzatmadan doğrudan konuya giren kısa hikayeler ve mükemmel çizimler.

Tavsiye ediyorum.

Kinowa59

Zagor Darkwood hikayeleri No 2, dün itibariyle elime ulaştı. A. Chirolla' nın çizimlerini özlemişim. Bazı dostların beğenmediği Chirolla,  benim en favori beş çizerim arasındadır. Zamberetti' nin yazıp Chirolla' nın çizgilere döktüğü, bir Kızılderili efsanesinin hayat bulduğu, görsel zenginliklerle süslenmiş bu hikaye, _ bence _bütün Zagor dostlarının beğeneceği güzelliktedir.