Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

havsar

Ankara bartın yolunda julia almanak okuyorum.

tommikser

Bende günde 5 altın Tex okumaya çalışıyorum 50.sayıya geldim sayılır.

V

Alıntı yapılan: tommikser - 08 Aralık, 2014, 14:21:13

Tesadüfe bak.  Ben de 50. sayıdayım.
"İstemem,eksik olsun.."

caretta

Tommikser ve V dostlarımız demek ki "Onüçüncü Mumya"adlı fantastik macerayı okuyorlar.Hani Meksika çölünde bir grup arkeologun buldukları ve
canlanan Aztek mumyaları.Teks'in güzel fantastik maceralarındandır.1960'lı yılların Ceylan Teks'lerinde bile yayınlanmıştır.

Mrtekin

Alıntı yapılan: tommikser - 08 Aralık, 2014, 14:21:13

Helal, darisi basimiza. :)
They drew first blood...

afu

son bir haftada okuduklarımı pc oyunları gibi değerlendirdim, böyle hoş oldu sanki  ;D
değerlendirmeler 5 üzerindendir.

Tex Maxi - 15
konu : 5
çizim : 5
okunabilirlik : 5

Nuh - 1, 2
konu : 4
çizim : 4

Punisher - 1, 2, 3 ort.
konu : 4.5
çizim : 3.5

Spiderman:Black Cat
konu : 4
çizim : 5

Zagor özel - 2
konu : 3
çizim : 3

doktor1881

Harun Ça

Yürüyen Ölüler 17-18-19 her güne bir cilt.

ferzan

Hafta sonu 2 porsiyon Oğlak Dampyr ( Süper Cilt 4'ün ilk 2 macerası ), Bir porsiyon Hoz Dylan Dog 22, birer porsiyon AD Dylan Dog 1 ve 2 ile Aksoy Julia 15'i afiyetle devirmiştim...Bugün işten dönünce yemek vaktine kadar Julia'nın 16. sayısına tekabül eden Milliyet'in ilavesi olan tek fasikülünü bitirdim...Böylece Çizgili Düşler ile karışık olarak başladığım Julia'ları kronolojik olarak devam ettiriyorum...Sırada Oğlak Julia 1. cilt var ama onu nadasa bırakıp Zagor KM 9. cilde devam edeceğim...Kasım ayı fuar comicslerinden kalan birkaç cildi okumaya kıyamadığımdan elimde en bol bulunan fumettilere devam ediyorum...Yine de Ken Parker'ı bitirmenin pişmanlığıyla Julia ve Dylan'larda acele etmiyorum...Dolayısıyla öğrenci evinin makarnası, bende Zagor'a tekabül ediyor...İple çekmesem de karnımı doyuruyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: ferzan - 08 Aralık, 2014, 20:48:22
Dolayısıyla öğrenci evinin makarnası, bende Zagor'a tekabül ediyor...İple çekmesem de karnımı doyuruyor...

Hahah kopardin hocam su yorumunla :) Zagor daha iyi tanimlanamazdi, cok sarmiyo ama her turlu gideri var :)

kadri kerem

alan ford

Valla makarna benim hala inatla iple çektiğim bir yemek. Zagor KM'leri 56'ya kadar tamamlayınca oturup okumaya başladım ama ilk ciltler yağsız , tussuz gerçekten. Bakalım şöyle şahane dometes soslu , bol acılı makarnalar ne zaman gelecek :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

They drew first blood...

pearl jam

Uzun suredir bekletiyodum : bone 4

Yeniden beklemeye başladık

ferzan

Zagor konusunda eski bir Zagor fanı olarak yanlış anlaşılmak istemememden ötürü birşeyler eklemek istedim...

İlk ciltler gerçekten tatsız...Maceralar kısa kısa, çok çabuk oldu bittiye geliyor ve Zagor, Çiko'ya çok hakaret ediyor...Asıl gönlümde yer eden sayıları, sanırım 25'ten sonra falan başlayacak...Benim için Zagor'u bir zamanlar 1 numara yapan maceralar, KM'lerde ki 25 - 75 arasına tekabül ediyor...Ortaokul ve lisede, Tay ciltleriyle yatıp kalkardım ve Lal'in yeni serisi başladığında dişimden tırnağımdan artırır, gene para bulurdum Zagor'a...Ne olduysa son 7 senede falan oldu...Zagor'u Bonelli ( Nolitta ) yazmamışsa bir eksiklik oluyor...Bazen Boselli kurtarıyor ama Burattini falan açmıyor bir türlü...Yeni maceraları almama rağmen okuma fırsatım olmadı, yeni seriyi 30'larda falan bırakmıştım okumayı...Şimdi kronolojiye göre gidiyorum...2015 sonuna anca biter diye düşünüyorum...O zaman uzun uzun yazacağım hakkında ama açıklama ihtiyacı duydum...İlk göz ağrım Zagor'dan 10 sene önceki tadı alamıyor olabilirim ama asla Zagor'u ucuz göstermek istemem, çünkü değil...Makarna, yemekten sıkılmadığım bir yemektir, sadece olmadığında çok aramam...Ama hayatımdan çıkması fikrine de tahammül edemem...Tıpkı çocukken çok iyi anlaşıp deli oyunlar oynadığınız ve şahane vakit geçirdiğiniz kuzeninizle büyüdüğünüzde çocukluktaki kadar yakın olmadığınızı farketmeniz gibi...O kuzenle sürekli bir arada olmak istemem ama her zaman bana yakın, sağ ve esenlikte olduğunu bilmek isterim...İşte Zagor benim için böyle bir akraba, bir dayıoğlu gibi ( gerçek hayatta da tastamam bu düşünceler içerisinde olduğum bir kuzenim var, o da bana karşı aynı düşünceleri besliyor sanırım ama hiç unutamam, yurtdışına ilk çıkışında bana Wolverine Weapon X'i alıp hediye etmişti Türkçe'ye çevrilmeden 3-5 sene önce...Comic shoplarda dolaşırken uluslararası fatura demeden lambur lumbur telefon ederdi neler istersin diye, sağolsun. ) ...Zagor'un bende her daim sonsuz kredisi olacak, soframda her daim yeri olacak...Daha geçen gün işyerinde bir arkadaşım Zagor'u ne kadar bayağı bulduğundan bahsettiğinde aslan kesilmiştim ve KM'ler koliyle geldiğinde gözüne gözüne sokmuştum...Haklı olabilir ama bence Zagor'a çocukluktan tutkuyla bağlananlar ve artık daha az beğense de, hala ilk günkü tutkuyla beğenmeye devam etse de sanki biz daha fazla haklıyız...Zagor bunlardan çok daha fazlası...

Bu açıklamayı da önce Zagor'a, sonra da Zagor severlere borç bildiğim için yapmak istedim... :) Çerezlik gördüğüm çizgi romanlarım var ve cidden çerez olarak okuyorum ama bunların arasında Zagor yok...Zagor asla benim çerezim olmayacak...

Bu arada hala 9. cildin ilk fasikülünü yarılayabilmiş değilim..Hemen döneyim başına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com