Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Astonishing X-men 5-6 ve X-men civilwar'u okudum. Ben bir türlü Warren Ellis'in yazdığı maceraları sevemiyorum. Bir ara Secret Avengers'ı da yazdı. Sanki aralardaki boşlukları doldurtmak için hikaye yazdırtılıyor Ellis'e gibime geliyor.
  Şimdi X Force'a başladım. (Bu aralar son dönem X-men ailesini tekrar elden geçiriyorum da)

rumar80

Uzun zamandır ihmal ettiğim mutant evrenine döndüm. X force serisini okuyorum. 6 ciltlik sert bir seri. Bir müddet daha ellerimdeki mutantlarla devam edeceğim.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Haziran, 2012, 22:10:59
  Uzun zamandır ihmal ettiğim mutant evrenine döndüm. X force serisini okuyorum. 6 ciltlik sert bir seri. Bir müddet daha ellerimdeki mutantlarla devam edeceğim.

1. cilt fena degildi ama 2. yi alip okumam icin yeterli gazi alamamistim o zamanlar. Gittikce guzellesiyorsa maceralar, olmazsa ben de alayim arkasindaki ciltleri rumar80

bugun death note 2 yi bitirdim, 3 e baslayacagim, iyi gidiyor .

rumar80

Mutlaka okunası bir seri olmayabilir ama o zaman içinde mutant aleminde farklı bir yaklaşım bence. Ayrıca X force/Cable macerası ve necrosha güzeller.
  Yine de ille de farklı bir şey okuyacağım diyorsan X factor'ı mutlaka dene.

hennessy

Mister No lala yeni seri 99 uçurumu kearıdayı okuyacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Kabus'a gelebilmek için hızla Zagor KM'leri tüketiyorum, 69. cildi de bitirdim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

burcuner

Merhaba,

Herkes en son neler okuduğunu paylaşıyorken bari ben de en son okuduğum ve daha farklı bir çizgi romanı tanıtayım dedim. En son olarak 2008'de Minx etiketiyle piyasaya çıkan Brian Wood'un yazdığı ve Ryan Kelly'nin çizdiği The New York Five'ı okudum.

Öncelikle yazar Brian Wood'dan bahsedeceğim. Brian Wood yıllarca Rockstar Games'de çalıştı. Rockstar Games'in önemli oyunlarından Grand Theft Auto ve Max Payne gibi oyunların tasarım ekibinde yer aldı. Daha sonra çizgi roman dünyasına 1997 yılında Image'dan çıkan Channel Zero'yla giriş yaptı. Daha sonra devam etmekte olan Counter X'i önce Warren Ellis'le birlikte birkaç sayı, daha sonra da kendi başına birkaç sayı yaptı. Çizgi roman kariyerine fazla bilinmeyen birkaç çizgi romanla devam ettikten sonra iki Eisner adaylı bulunan Demo mini serisini yazdı. Demo seriyle birlikte çizgi romanlarında insan unsuruna daha fazla yoğunlaşmaya başladı. Demo'dan sonra çıkan Local serisinde de bu yaklaşımını sürdürdü. Sonrasında Vertigo'dan çıkardığı muhteşem DMZ ve Northlanders serileriyle başarısını katladı. Yine yazdığı Demo Vol 2, The New York Four ve The New York Five gibi çizgi romanları mevcut. Şu anda da Dark Horse'dan çıkmakta olan Conan the Barbarian'ı yazıyor. Grafik tasarımcısı olan Brian Wood'un ilginç yanlarından biri de kapak da çiziyor olması. DMZ serisinin kapaklarının yanı sıra Warren Ellis'in harika serisi Global Frequency'nin de kapaklarını çizdi.

Yazardan bu kadar bahsettik, çizere de bir satır bir şey yazalım. Ryan Kelly daha önce Brian Wood'la Local'ın tamamında ve DMZ ve Northlanders'ın bir kısmında birlikte çalışmıştı. En önemli eserleri de bunlar.

Neyse çizgi romana gelirsek The New York Four, New York'ta üniversite okuyan Riley ve onun arkadaşlarıyla, ailesiyle, okuluyla ve New York'la olan ilişkisini anlatıyor. Brian Wood özellikle yaşadığı New York'u çizgi romanın arka planında çok iyi kullanıyor. Hikâye Riley'nin uzun süredir görüşmediği ablası Angie, internetteki gizli aşkı ve yeni arkadaşlarıyla olan ilişkisi üzerine yoğunlaşıyor. Bu çizgi romanın başarısı sonunda bunun devamı niteliğinde The New York Five da çıktı. Özellikle süper kahraman hikâyeleri ve fantastik öykülerden sıkılanlar için güzel bir değişiklik. Özellikle kadın okuyucular için çok uygun. Bunda Brian Wood'un insan duygularını yansıtmadaki başarısı önemli rol oynuyor. New York'ta geçen bir drama izleyeceğinize bu çizgi romanı okuyabilirsiniz. Çizgi roman siyah beyaz. Tabii Brian Wood severlerin kütüphanelerinde olması gereken bir eser. Benim gibi sadece süper kahraman ya da fantastik hikâyeler değil de arada insana dair bir şeyleri çizgi romanlardan okumayı sevenler ve New York severler için çok uygun bir eser.

Umarım bu başlığa yazdığım ilk postum düzgün bir şey olmuştur.

Herkese bol çizgi romanlı günler

Burç

kedidiro

hafta sonu zagor nostaljisi yaptım.elimdeki fasikül zagorlardan 17 sayı boyunca devam eden '' yankı vadisi'' diye başlayan macerayı okudum... hani amerika'ya macera yaşamaya gelen bir grup zengin amerikalının kızılderililerin topraklarına girip, bizonları avlamasıyla başlayan, zagor'un frida'yla tanışıp, çok romantik sohbetler ettiği, reis kış yılanı'yla ölümcül bir müadeleye girdiği macera... günümüzdeki zagor çizerlerini de sevenler çoktur mutlaka ama benim için zagor bu maceralardaki zagordur...

caretta

Haklısın Selami Bey.Defalarca okumaktan bıkmadığım nefis bir maceradır.Yere göğe sığdıramadığız 'Kabus' macerasından bile daha güzeldir.

hanac

En son olarak 2008'de Minx etiketiyle piyasaya çıkan Brian Wood'un yazdığı ve Ryan Kelly'nin çizdiği The New York Five'ı okudum.[/quote]

Burç bende 1-2 resim ekleyerek katkı yapayım.

hennessy

New Avengers 4.Kolektif'e başlayacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Conan cilt 2: Siyah dev'i okudum ve çok üzüldüm. Yıllar önce SSOC'da yayınlanan süper bir maceranın yeniden genişletilerek basılması. Marmara'ya bir şey demiyorum ama keşke Fatih'in tanıttığı bir seri yayınlanabilse... :(

rumar80

Büyülü rüzgar 117 de bitti. Son 14 sayı. Ned ve Hogan'ın ölümüne kapışması yaklaşırken yan karakterler yavaş yavaş aradan çekiliyor.

Gambit

Death Note # 3 bitti,

dampyr, tex, buyulu ruzgar, x-men, avengers... beni bekliyor ama ben death note # 4 e baslayacagim, iyi gidiyor  :)

darkwood

Conan Lal Renkli klasik serinin 4.cildini okudum, tekrar macerlarda olsa bir kısmını zaman içinde unutmuşum sanırım veya okumadığım maceralarda denk gelmiş olabilir. Her şekilde bu renkli baskılı kitapları güzel çizimler ile okumak keyif vericiydi. Umut ediyorum 10.ciltte yarım bırakılan bu serinin devamı yakın zamanda gelecektir.
Unutmadan bu ciltlerin sıfırlarında Kadıköydeki sahaf arkadaşlarda önemli indirimler var. 10-12 TL den eksiği olan arkadaşlar serilerini tamamlayabilirler.  ;)
Darkwood Sakinleri..