Ana Menü

Aquaman

Başlatan Gambit, 21 Şubat, 2013, 16:18:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Nisan, 2013, 14:22:03
   Aquaman'i başka Atlantis'lilerle rahatsız etmeyelim.  ;)

Zaten rumar80 adlı üyemiz Namor ile ilgili bilgiler de yazmış:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2850.0.html

Muhabbete orada devam edelim.

Aquaman 800. göbekten Kral Kull'un torunu olur. İnanmayanlar araştırsın  :D
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

rumar80

rumar80

AQUAMAN 8

OTHERS 2

6 yıl önce Arthur'un babası öldüğünde Prof. Shin yüzünden fener paparazi akınına uğramıştır. Babasının ölümü ile sarsılan Arthur baskıya dayanamaz ve okyanusa atlayarak yeryüzünü terk eder.
   Günümüzde Shin'in evinde Ya'warra'nın varlığı Mera'yı rahatsız etmiştir. Ya'warra Shin'i Kahina'nın ölümünden sorumlu tutmakta Shin ise reddetmektedir. Aquaman arkadaşının cesedini incelemeye karar verir ve Ya'warra ile ışınlanır. Shin'i ise Mera'ya emanet etmiştir. Shin Aquaman'in ona verdiği parçayı incelemek istese de Mera Aquaman'in geçmişi hakkında bilgi almak ister.
   6 yıl önce Sibirya'da Aquaman ve arkadaşları Black Manta'nın izine rastlamışlardır. Manta'nın yakalanması an meselesidir. Ancak o anda Kahina yakındaki bir köyün çığ tehlikesi altında olduğunu hisseder. Arthur'un tüm itirazlarına rağmen arkadaşları onu bırakıp köyün yardımına koşar. Kısa süre sonra Aquaman de oraya gelir. Doğal olarak Manta kaçmıştır.
   Günümüzde, Aquaman Ya'warra'daki alet sayesinde Brezilya'ya ışınlanmıştır. Arkadaşının ölü bedenini incelerken Manta'nın Kahina'daki Atlantis kökenli "tılsımı" aldığını fark eder. Ne yapacaklarını düşünürlerken Manta'nın adamlarının saldırısına uğrarlar.
   Bu sırada Manta Almanya'da Aquaman'in eski dostlarından birinin daha izini bulmuştur.....

rumar80

rumar80

rumar80

Utanmasam tüm dergiyi paylaşacağım.  ;)

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Nisan, 2013, 11:20:51

Utanmasam tüm dergiyi paylaşacağım.  ;)

Ben de yeni aquaman in cok iyi oldugunu dusunen bir tek ben miyim diye dusunuyordum, sagol bro, ayni heyecani paylastigin birilerinin oldugunu bilmek guzel

pizagor

İtkilendim yine, alıvereyim şunun TPB'sini eğer çıktıysa!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Nisan, 2013, 12:56:16

Gambit'in ilk mesajda yazdığı gibi ilk 6 sayıyı içeren trade çıktı. Bulabilirsin.

rumar80

Alıntı yapılan: Gambit - 04 Nisan, 2013, 11:55:32
Ben de yeni aquaman in cok iyi oldugunu dusunen bir tek ben miyim diye dusunuyordum, sagol bro, ayni heyecani paylastigin birilerinin oldugunu bilmek guzel

Aquaman'i zamanında itici bulmama rağmen Peter David dönemi ile belirgin bir değişime girdi. Hatta bir elini bile kaybetmişti. O dönemde biraz ilgimi çekmişti, ama Geoff Johns DC'de bence iyi işler yapıyor. Bunlardan biri de kesinlikle Aquaman.
   Almaya ve okumaya devam bro.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Nisan, 2013, 14:57:18
Hatta bir elini bile kaybetmişti.

O el nasıl geri geldi ? Halbuki orada kanca vardı.  :)

rumar80

Tam bilemiyorum Hasan. Ama en basit açıklama Flashpoint olarak kabul edilebilir. Flashpoint sonrası DC evreni sıfırlarımız gibi olduğu için yaşananlar da yaşanmamış oldu. Aquaman'in eli, Clark ve Lois'in evlilikleri gibi. Ama Flashpoint öncesinde de el geri döndüyse o konuda okumuşluğum yok. DC'nin sitesi ya da Wikipedia'ya bakmak lazım.

darkwood

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Nisan, 2013, 12:56:16

Bu kadar itkili tanıtımdan sonra,  Türkçesi çıkınca bende alabilirim.  8)
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Nisan, 2013, 19:50:43
Bu kadar itkili tanıtımdan sonra,  Türkçesi çıkınca bende alabilirim.  8)

İşte bu yoruma şapka çıkarıyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...