The Avengers: Age of Ultron (2015) - Phase 2/11

Başlatan dean, 21 Temmuz, 2013, 09:52:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

hanac

Dean, sen çizgiromanını beğenmemiştin.

Bakalım film nasıl olacak ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 21 Temmuz, 2013, 10:34:29
Dean, sen çizgiromanını beğenmemiştin.

Bakalım film nasıl olacak ?

Çizgi Roman'ın isminden başlığı koyuyorlar. Sonra başlıkla alakasız filmi yapıyorlar. Bu da öyle olursa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

berkuralcan

Öyle olmak zorunda.

Age of Ultron'un ana karakterleri Sue Storm ve Wolverine'di. Bunlar olamayacağına göre (film hakları başka şirketlerde), zaten hikayeye bire bir bağlı kalınması imkansız. E bunun ötesinde, Marvel'ın Sinema Evreni gibi daha yeni yeni emeklemeye başlayan bir ortamda zaman yolculukları, evren bütünlüğünün kırılması gibi abartılı şeyler için çok erken.

Muhtemelen sadece Ultron'u göreceğimiz bir film olacak - isim de karizma ve "Marvel işi" durduğundan Age of Ultron olarak seçilmiş.

İsim benzerliği dışında çizgi roman serisi ve film arasında pek bir bağlantı beklemiyorum.

dean

Alıntı yapılan: berkuralcan - 21 Temmuz, 2013, 12:02:40
Öyle olmak zorunda.

Age of Ultron'un ana karakterleri Sue Storm ve Wolverine'di. Bunlar olamayacağına göre (film hakları başka şirketlerde), zaten hikayeye bire bir bağlı kalınması imkansız. E bunun ötesinde, Marvel'ın Sinema Evreni gibi daha yeni yeni emeklemeye başlayan bir ortamda zaman yolculukları, evren bütünlüğünün kırılması gibi abartılı şeyler için çok erken.

Muhtemelen sadece Ultron'u göreceğimiz bir film olacak - isim de karizma ve "Marvel işi" durduğundan Age of Ultron olarak seçilmiş.

İsim benzerliği dışında çizgi roman serisi ve film arasında pek bir bağlantı beklemiyorum.

Aynen, katılıyorum.

Spider-Sense

Ant-Man hemen katılıp yapacak Ultron'u sanırım. Ultron Unleashed gibi bir şey göreceğiz sanırım.

rumar80

Bence Henry Pym önce Ultron'u icat eder. Ortaya çıkan sonucu önlemek için Ant man olur dşyeceğim de QuickSilver ve Scarlett Witch'i olaya sokamadım????

Nightrain

Bence de çizgi romandan alakasız birşey olacak. Çünkü aynısını uyarlarlarsa, Tony Stark'ı zırlı göremeyeceğiz. Yapımcıların bunu göze alacaklarını sanmıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Joss Whedon tarafından hikayenin farklı olacağı, filmin isim benzerliği olduğu söylendi ama bence asıl sıkıntı bu değil. Asıl sıkıntı, yine Joss Whedon tarafından Ultron'u yaratanın Hank Pym olmayacağının söylenmiş olması. İşte sorun bu. Hank Pym'in yaratmadığı bir Ultron benim için büyük bir hayal kırıklığı. Keza Ant-Man'in, Avengers filminden 6 ay sonra vizyona gireceğini düşünürsek bence ortaya manasız bir durum çıkıyor. Ultron'u yaratmayan Hank Pym asla çekici bir karakter olamaz. Zaten Hank Pym'in en büyük özelliğidir bu. Hank Pym'in Ultron'u yaratmış olması istenmiyorsa Ant-Man'in kendi filminide çekmesinler daha iyi. Ne yapim Ultron'u yaratmamış Hank Pym'i.

rumar80

Kendine güvensizliği, sevgilisi/karısı Wasp'ın parası altında ezilmesi, süper kahramanlığı inanarak yapmaması ile gelgitleri olan bir karakterdir Henry Pym.
   Avengers'ın ilk sayısından itibaren sık sık kimlik değiştiren ve takımı birakan biridir.
Sinir krizleri geçirecek kadar da kontrolsüzdür. Karısını dövebilecek kadar dengesiz, arkadaşlarına kendini ispatlamak için dövüşe dalıp ortalığı karıştıracak kadar da dikkatisizdir.
   Bütün bu negatiflikleri Avengers'tan atılmasına ve baş düşmanı Egghead'in tuzağına düşüp hapise girmesine bile sebep olmuştur. Ancak bu düşüş onu ayağa kaldırmış gibi görünse de (Trial of Henry Pym) depresif kişiliği nedeni ile intihara bile kalkışmış ama Firebird tarafından engellenerek gerçek yola döndürülmüştür. (West Coast Avengers) Uzun süre bilim adamı/maceracı kimliği ile başarılar kazanmıştır.
   Bu kadar renkli bir karakter olan Henry Pym'in bir diğer önemli özelliği de tabii ki Ultron'u yaratmasıdır. Ultron ile arasındaki "akrabalık" ilişkileri Ultron'un Oedipus kompleksine girip "annesi" Wasp ile evlenmeye çalışmasına kadar gider. Avengers tarihine bu kadar derin izler bırakan bu ikilinin filmde birbirlerinden ayrılması bence acımasızlıktır.

Nightrain

Bir de 2.filmde Thanos olmayacak mıydı, Ultron nereden çıktı?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Temmuz, 2013, 17:28:06
Bir de 2.filmde Thanos olmayacak mıydı, Ultron nereden çıktı?

Thanos hiçbir zaman resmi olarak 2. film için açıklanmadı. Joss Whedon konu hakkında 4-5 ay önce Thanos'u büyük finale saklıyoruz demişti. Artık Avengers ne zaman biterse o zaman Thanos gelecek ama seneye vizyona girecek Guardians of Galaxy'de çıkacak o ayrı.

dean

Filmde, Ultron'u James Spader'ın canlandıracağı kesinleşti.

Harun Ça

Gambit

ufff, cok tirt bir tanitim fragmani, tam facia

benim kiz arkadasim bunu 3 saatte yapar, yakismadi marvel a