The Avengers: Age of Ultron (2015) - Phase 2/11

Başlatan dean, 21 Temmuz, 2013, 09:52:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Dean mükemmel bir tanıtım olmuş emeğine sağlık.

alan ford

dean bu ayrıntılı inceleme için teşekkürler. olaya çok doğru bir yerden yaklaşan şahane bir yazı olmuş . Yazdıklarının hepsine katılıyorum. Tek eleştirim dahi anlamındaki da ları ayrı yazarken , "ya da" yı ısrarla bitişik yazman
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Konuya odaklanıp yazarken kaçıyor böyle şeyler bazen. Zaten bende de/da, -ki/ki hep okulda da sıkıntı olmuştu.

yunusmeyra

nasıl denir :"hislerimize tercüman olmuşsunuz dean.."  ;)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Ahmet Oktay

Akşam arkadaşımla izledik filmi. Ben daha iyi birşey bekliyordum, belki beklentilerim yüksek olduğundan dolayı beni tam olarak tatmin etmedi. Kötü film demiyorum ama beklentimin altında kaldı kesinlikle.

Nightrain

Filmde bir kaç tane kesilmiş sahne var. Kesmek yerine öylece biraksalardi daha guzel olurmuş. Ozellikle Vision un Avengers ile dövüştüğü bi sahne düştü nete geçenlerde.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 13 Aralık, 2015, 16:46:44
Filmde bir kaç tane kesilmiş sahne var. Kesmek yerine öylece biraksalardi daha guzel olurmuş. Ozellikle Vision un Avengers ile dövüştüğü bi sahne düştü nete geçenlerde.

O sahnenin kesilmesi filmin dramatik yapısı açısından çok önemli aslında. Muhtemelen bende olsam kurgu masasında o sahneyi atardım. Çünkü Vision'ın o sahne sonrası kendisini tanıtımı ile o sahne birbiriyle çelişkiler taşıyor. Vision, kendisinin barışçıl olduğunu iddaa ediyor. Hayata değer verdiğini söylüyor ve Ultron gibi değilim ben diyor. Kendisine güvenilmesini de Mjolnir'i kaldırarak gerçekleştiriyor. Şimdi bu karakterizasyonu olan Vision, Dünya'ya gelir gelmez Allah ne verdiyse Avengers'a dalarsa yukarıda saydığım karakterizasyonu gerçekleştiremez. Vision'a derler ki sen hani barışçıldın daha Dünya'ya gelir gelmez bize saldırdın. O sahne dikkatle izlenirse yüzündeki nefret ifadesi de gözlerden kaçmaz. O sahneden sonra bırak Mjolnir kaldırmayı, Living Tribunal gelip, Vision'ı kutsasa ne seyircinin güveni kalır Vision'a ne de Avengers'ın.

İkinci sebep ise filmin aksiyon oranının şişmesi. O sahne öncesi Kore'de Cap team vs. Ultron oldu. Ardında Vision olayına Avengers kendi içinde bir çatıştı. Ardından zaten Sokovia savaşı başlayacak. Araya birde bu sahneyi koyduğun zaman filmin aksiyon oranı gereksiz yere şişecek. Man of Steel'ın son bir saatine döncekti iş. Bu arada Vision gerçekten sıkıntılı bir karakter. Vision'ı filme inandırıcı bir şekilde son 45 dakikada yedirmek kolay değil. Bunun aksiyonla değil daha diyalog ağırlıklı olması yukarıda da dediğim gibi filmin dramatik yapısı açısından çok gerekli.

hanac

Bu filmi tekrar izlerken zorlandım, bir türlü filmin içine giremedim.

Notum 6.5/10

ZGeralt

İzlediğim MCU filmleri içinde en sevmediğim, en kötü bulduğum film bu sanırım.

Benim için tam anlamıyla "kötü" bir film.