Yeni TARKAN serisi

Başlatan haysat, 23 Şubat, 2018, 00:54:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Tam macera kitap olursa tamam ama fasikül olursa kesinlikle almam.
Esse Gesse Hayranı...

YERDENİZ

Gerçekler Acıdır.

Daha önce aldığımız fasiküller yarım kaldığı gibi, yeni çıkacak olanlar da ''nasıl çıkacak, devam edecekmi'' soruları ile belirsizlik varken, yayıncısının daha önceki anlamsız yayın politikası ile ve en önemlisi; okuyucuları ile olan 'keserim-biçerim' diyaloğlarının getirdiği TARKAN'a yakışmayacak bir payda bırakması, bizleri yeni çıkacak olan TARKAN için akıllarda düşündürücü bir etken olacaktır..

Animvader

Abilerim diyeceğim çünkü Tarkan alan forumdaşların benden büyük olduğunu tahmin ediyorum. Maalesef siz nasıl çıkarsa çıksın aldığınız için onlar da işlerine geldiği gibi basmaya devam edecekler. Nasıl olsa belirli bir kitleye satıyoruz diye yenilik yapmaya, çizgi romanin yeni normlarına uymaya çaba sarf etmeyecekler.

ferzan

Merak ediyorum, acaba son dönemin modasına uyulup her albümün etiket fiyatı 100-150 TL civarı mı olacak, yoksa doların vurduğu fiyatlarla normalimiz olan 35-40 lira (olması gereken maksimum fiyat) civarlarında mı seyredecek?..

Tarkan 'ın kendi kuşağımdaki (1980 sonrası doğumlularda) en tutkulu okuru olarak Sezgin Burak 'ın mirasçıları beni babalarının eserinden öyle bir soğuttu ki, düşmanı olsa bu denli vizyonsuz yaklaşımlarla ancak bu kadar maymun edebilirdi şu külliyatı... Düştüğü yerde kalsın, daha fazla madara olmasın isterim ama felek daha ne facialar hazırlayacak garibim Tarkan 'a kim bilir...

Her seferinde yazmayacağım şu konu hakkında diyorum, tutuyorum kendimi ama yok, dayanamıyorum...Neyse ki forum, bu konuyu en az dillendirdiğim ve öfkemi dizginleyip eleştirilerime gem vurduğum yegane platform... ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kharon

Benim gordugum kadari ile cizgi roman dunyasinda ikonik karakterler icin iki isler model var; Fransiz cizgi romanindan orneklemek gerekirse : 

Tenten modeli: Herge kendisinden sonra yazilip-cizilmesini istememistir, dolayisiyla bu vasiyete uyulmustur. Elbette kendi yaratimi icin verebilecegi bir karardir, saygi duyulur (yeni Tenten isleri gormeyi cok istesem de ) . Tenten guzel bir kulliyat olarak (kitap olarak elbette) eksiksiz basilmistir, baskilar bitikce yeni baski yapilir; bu arada da kurulan sirket Tenten oyuncaklari, biblolari vs yaratmistir. Bunlar kolleksyonerler arasinda ucuk fiyata toplanir vs.

Blake and Mortimer modeli: Jacops'un Herge gibi bir vasiyeti olmadigndan yeni yaratici kadrolarla devam etmektedir seri. Ilk basta core fanlar tarafindan cok itiraz edilmis olsa da yeni bir soluk gelmistir, hem gelenege uygundur hem de zamanin ruhuna gore guncellenmistir. Boylece yeni kadrolar kabul gormustur ve yayina devam etmektedir boylece yeni maceralar okuyabilmekteyiz (ya da Asterix gibi) Bunlar ne kadar basarili olur daha, okuyucunu ilgisini ne kadar daha toplar bilinmez. Zamanla gorecegiz.

bir de bunlarin disinda nev-i sahsina munhasir Tarkan modeli var  ::)

Tarkan Kurt

Tarkan konusunda yazmayı asla istemiyorum artık ama şu Turkuvaz in yayınlamadığı maceralar en azından basilsa. Ama pek umudum yok. 

eken12

Tarkan Kasımda hani çıkıyordu şu fiyat bu fiyat diye yine hayal oldu gibi,ne Tarkanmış bu,bir türlü yayını tamamlanamadı..

aa

Bence boşa beklemeyin şu ana kadar denilen hiç bir şey olmadı maalesef..
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Kapağı Ersin Burak çizmiş...

Sadece 500 adet basılacakmış; 64 sahife 50 ₺.

Mrtekin

Fasikül formatı mı, bu yine?

64 sayfalık fasikül; 50 tl öyle mi?  8) Güzelmiş.
They drew first blood...

hanac

Sanırım Turkuvaz ile aynı boy olacak.

Turkuvazın yayınlamadığı ciltler tamamlanacak.

worldman

Fiyat çok yüksek geldi bana.Özel baskı ve cilt vb.bir özelliği var mıdır?

hanac

Alıntı yapılan: worldman - 19 Aralık, 2018, 09:38:11
Fiyat çok yüksek geldi bana.Özel baskı ve cilt vb.bir özelliği var mıdır?

Haysat daha detaylı olarak cevaplandıracaktır.

Sinan Başak

Şu anda öfkeden çıldıracakmış gibiyim. Bu kitaba 50 TL. vererek alma hıyarlığına düşenlerdenim. An itibarı ile 28 TL. satış fiyatı ile eganba.com'da gördüm ve delirdim resmen. İnsanları bu kadar hıyar yerine koymak nasıl bir his acaba?

YERDENİZ

Sinan Başak, bildiriminiz üzerine baktım 28 TL,Hemen sepete ekledim, ne var ki sepete düşünce 70 TL oldu. Sayfayı yenilediğmde ise, fiyatı 70 TL gözükmekte..