Usagi Yojimbo - Presstij (IDW)

Başlatan hanac, 05 Haziran, 2020, 07:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkopal

Çekiliş sonucu Instagram ve Facebook üzerinden duyurulacak. Çekiliş için presstij.com.tr üzerinden verilen siparişler ve kayıtlar ile dükkanımızdan alışveriş yapan kişiler ve kayıtları esas alınacak. (Bunu teyit ettikten sonra yazıyorum.)

Diğer platformlar üzerinden kontrol ve takip mümkün olmayacağı için böyle bir kısıtlamaya gitmek zorunda kalındığı söylendi.

pizagor

Alıntı yapılan: Darkopal - 08 Eylül, 2020, 14:16:41
Çekiliş sonucu Instagram ve Facebook üzerinden duyurulacak. Çekiliş için presstij.com.tr üzerinden verilen siparişler ve kayıtlar ile dükkanımızdan alışveriş yapan kişiler ve kayıtları esas alınacak. (Bunu teyit ettikten sonra yazıyorum.)

Diğer platformlar üzerinden kontrol ve takip mümkün olmayacağı için böyle bir kısıtlamaya gitmek zorunda kalındığı söylendi.

Bir önceki sorumla esasen yanıtını almak istediklerim bunlardı. Bilgilendirme için teşekkürler.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Darkopal

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Eylül, 2020, 14:39:36
Bir önceki sorumla esasen yanıtını almak istediklerim bunlardı. Bilgilendirme için teşekkürler.

Haklısınız ancak detaylı şartları ben de yeni öğrendim. Sorunuzu bildiğim kadarıyla yanıtlamaya çalıştım. Platform olayı dikkatimden kaçmış, kusura bakmayın.

nicholaihel

Ben prestijin kendi sitesinden hc usagi almıştım. Şimdi çekilişe dahil miyim yoksa bir işlem gerekiyor mu?

Darkopal

Alıntı yapılan: nicholaihel - 08 Eylül, 2020, 22:24:50
Ben prestijin kendi sitesinden hc usagi almıştım. Şimdi çekilişe dahil miyim yoksa bir işlem gerekiyor mu?

Hayır, bu durumda otomatik olarak çekilişe dahil oluyorsunuz zaten.

ZGeralt

Hardcover edisyonunu edindim. Fasikül okumayı pek sevmiyorum (güncel takip etmek istediğim seriler dışında) seçenek varsa her zaman ciltten yanayım.

Ferzan'ın da bahsettiği gibi Kahraman hikayesinde ben de Lone Wolf tadı aldım. İtiraf etmem gerekirse Samuray hikayelerini, eski Japonya hikayelerini seviyorum. İçerik zayıf olsa dahi bi göz atma ihtiyacı duyuyorum nedense. Sadece estetik bir beğeni de değil bu, yoğun olarak maruz kaldığımız kültürlerden farklı bir kültür olması nedeniyle de hep ilgi çekici gelmiştir bana. Sırf bu yüzden 1-0 önde başladı maça zaten Usagi :)

Benim için cildin yıldızı son hikaye oldu. "Higaşi'nin Kılıçları" tek sayılık, absürt mizah soslu, beni gülümsetmeyi başaran bir hikaye oldu.
Usagi'nin kendini fazla ciddiye almayan tavrı hoşuma gitti. Belki kimsenin en favori çizgi romanı olmayacak bir seri Usagi ama bu ondan keyif almamıza engel değil.

Nomad

Çocukluk kahramanımızdır.
C64 oyununda, piksel piksel ekranda yarı görüp yarı hayal ettiğimiz kılıç çekişi halen unutulmamıştır.
Ninja Turtles da boy göstermiş, Splinter ustadan icazet almıştır.
Delikanlıdır. Tavşan bedeninde aslan yüreği taşır.
Burası çokomelli "hardcover cildi 80 tl" dir.
Emekçinin, ezilenin yanında, proleterya nın kalbindedir.
Daha ne olsundur  :)

rumar80

AKLIMDA HİÇ OKUMAK YOKTU SERİYİ. AMA "ACABA?" DİYEREK FASİKÜLLERİ ALDIM. GENEL GÖRÜŞÜM: SEVDİM. JAPON ORTA ÇAĞ DÖNEMİ VE KÜLTÜRÜ ÜZERİNE GÜZEL BİR DİZİ.
  İLK ÜÇ SAYI BİRAZ DOĞA ÜSTÜ GÜÇLERİ DE ANLATAN BİR MACERA. HIZLI VE AKICI. BURADA BENCE TEK SIKINTI GEÇMİŞE YÖNELİK REFERANSLAR. BELKİ BİR YERDE KISACA DEĞİNİLSE KARAKTERLERİN TANITIMI İÇİN ÇOK DAHA İYİ OLURDU.
  DÖRT VE BEŞİNCİ SAYIDAKİ MACERA ŞU AN İÇİN FAVORİM. TÖRELERİN VE GELENEKLERİN İNSANLARI NASIL BAĞLADIĞI, İSTEMEDİKLERİ ŞEYLERE NASIL ZORLANDIKLARINI ANLATAN SARSICI BİR HİKAYE.
  UZUN LAFIN KISASI; KAFANIZDAKİ ÖN YARGILARI TEMİZLEYİN VE BU SERİYE BİR ŞANS VERİN BENCE.

frodo

Bu cilt ile Usagi'yi tanımış oldum. İnsan yerine hayvanların olduğu temalar hoşuma gidiyor.
Ninja tavşanımızada içim ısındı. Umarım yeni ciltler ara çok açılmadan gelmeye devam eder.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Harun Ça

Özel edisyon kapak çok güzel görünüyor.

darkwood

Çerez tadında kısa hikayeler ile ilk cilt oldukça keyifliydi, bu cildi de alacağız artık.
Darkwood Sakinleri..

frodo

Ciltli versiyonun kapağı çok güzel olmuş. İlk fırsatta alacağım.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

nicholaihel

Kapak gerçekten muhteşem ama ben ilk ciltte ne çizimleri ne de hikayeyi beğenmedim. Devam etmeyeceğim. Keşke içerikleri kapak kadar tutsaydım.

BAHADIR

Naif çizgiler ama sert hikayeler... Kesinlikle bir çocuk kitabı değil...

Naif çizgiler derken bu kesinlikle çizgilerin basitliği demek değil... Tarz, konu ve renkler aslında birbirini tamamlıyor...

Yada şöyle diyelim Usagi hikayesini al Lone Wolf çizgileri ile çiz... Ortaya çok daha sert bir şey çıkacaktır...

Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki...

Presstij'in de edisyon olarak kitaba kattığı değer cabası...

İnşallah satışları da istenilen düzeyde gider de daha uzun yıllar okuma şansı elde ederiz... ABD'de bir çok edisyon ve seri ile iyi satan çizgiromanlar arasında...  :)