Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

İlk sayıdan başlayıp sıralı olarak yayınlanırsa ben de bir şans vermeyi düşünüyorum Julia'ya. İkili yayınlanırsa daha hızlı güncel yakalanabilir.

rumar80

İlk sayıdan başlamamalı bence. Böyle bir şey satışlara olumsuz etki yapar.

DAMPYR

İlk sayıdan başlıyacağını sanmam 75 sayı az değil mantıklı olan kaldığı yerden devam etmesi, kaldığı yerden devam edecektir.

aa

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Nisan, 2021, 07:58:23
  İlk sayıdan başlamamalı bence. Böyle bir şey satışlara olumsuz etki yapar.

Kesinlikle katılıyorum, ilk sayıdan başlamalı ve seriyi tamamlamalı (Hoz un Teksas-Tommiks de yaptığı gibi) yoksa benim gibi yeni başlayacaklar almaz, kim uğraşacak eskileri tamamlamak için.
Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: aa - 30 Nisan, 2021, 10:14:38
Kesinlikle katılıyorum, ilk sayıdan başlamalı ve seriyi tamamlamalı (Hoz un Teksas-Tommiks de yaptığı gibi) yoksa benim gibi yeni başlayacaklar almaz, kim uğraşacak eskileri tamamlamak için.
yanlış okudunuz sanırım başlamamalı diyor başlamalı değil eskilerin hepsini almanıza gerek yok Aksoyun ilk 3 sayıyı ve bazı sayıları alsanız yeterli profilleri anlamak için zaten polisiye seviyorsanız seversiniz.

Nemo

Umar abiye katiliyorum. Ilk sayidan baslamak olmazdi. Hatam varsa duzeltin, 1999 yilinda ilk sayisi cikmisti Aksoy yayinevinden. Aradan gecen 22 senede sadece 75 sayi yayinlandi. Eski okurlarin bir 75 ay daha beklemeye sabri olmazdi sanirim :) Maceralar birbirinden bagimsiz (Kadim dusmani Myrna'li maceralari haric tutarak).
O sebeple, hem yeni yayinevine hem de Julia'ya bir sans vermenizi dilerim :)
Gonul tabi ki ister sirali ve duzgun formatta ilk sayidan itibaren olsun ama malesef ulkemiz sartlari...
Özel Alfa Ajanı

OZAN BALIM

Fumettide ilk sayıdan tekrar yayın çok kolay değil. Bugün Teks bile sıfırdan başlasa muhtemelen sadece piyasada bulunmayan ilk sayılara rağbet olur, sonrasında satış düşer. Kaldığı yerden devam etmeli diye düşünüyorum. Ancak belki zamanında Martin'de olduğu gibi bir özel seri olabilir. Bu seri ilk sayılar ve piyasada bulunmayan sayılarla başlayıp sonrasında yan serilerle devam edebilir. Dylan için bu çok iyi olur. DE dönemi ve atlanan sayılar tamamlansa harika olurdu ama şu an devam edecek mi etmeyecek mi terddütü yaşarken sanırım bu düşünce biraz lüks.

DAMPYR

Julia Gene Çizgi Roman Satış Noktalarınamı Dağıtılacak Yoksa Başka Yerlerdede olacakmı bi Bilgi Varmı Nemo ???

aa

Evet yanlış okumuşum. Ama benim talebim ilk sayıdan başlaması.
Esse Gesse Hayranı...

Nemo

Alıntı yapılan: DAMPYR - 30 Nisan, 2021, 11:56:01
Julia Gene Çizgi Roman Satış Noktalarınamı Dağıtılacak Yoksa Başka Yerlerdede olacakmı bi Bilgi Varmı Nemo ???

Yahya abi, acikcasi cok bilmiyorum. D&R ve sahaflara verilecegini biliyorum. Umarim 221B dergisi gibi Migros'larda da satilir.
Özel Alfa Ajanı

caretta

Yani maşallah Julia'nın Altın Madalyon'da ne kadar çok severi varmış ki günlerdir gündemden düşmüyor.
Ben de Julia kitaplarını alıyorum. Dedektif hikayelerini eskiden çok okurdum ama Julia'da bu motivasyonu bulamadım.
Çok az sayısını okudum. Bende olan kitaplar da artık yanımda değiller. Yeni sayıları çıkarsa ben de alırım.

Mrtekin

Arkadaşların da haklı olarak belirttiği üzere, bu gelişmeden, Çizgi Düşler'in Zagor ve Tex haricinde elindeki diğer tüm fumettilerin telifini bıraktığını anlayabiliyoruz. Limitli olarak basılan tüm seriler böylece bitmiş oldu. Fumetti severler adına çok üzücü bir gelişme.

Sevenleri için, Julia'nın da Mylos Kitap tarafından "aylık/tekli fasikül" formatında çıkacak olması durumunun da, piyasa koşulları ve varolan diğer deneyimler doğrultusunda, bence çok iyi bir karar olduğunu da belirtmeden geçmeyim. Migros'da dahi bulunabilir olması satışlarında da avantaj yaratacaktır.
They drew first blood...

haysal

Julia, limitliler arasında kendini kurtarabilen yegane seriydi.
Farklı bir firma fumetti adına can suyu olur da, diğer kahramanlar da başka yayınevlerinin dikkatini çeker ama zor.
Bu olumsuz ticari ortamda yayıncılık yapmak zaten yeterince zorken bir de fumetti gibi gençler nezdinde kabul görmeyen bir mecrada macera aramak ekstra bir motivasyon gerektiriyor.
Mylos Kitap da kendi çizgileri doğrultusunda bir kahramanı seçerken ticari kaygıları en azından şimdilik ikinci plana atmış gibi görünüyor.

DAMPYR

Alıntı yapılan: haysal - 30 Nisan, 2021, 16:45:01Julia, limitliler arasında kendini kurtarabilen yegane seriydi.
Farklı bir firma fumetti adına can suyu olur da, diğer kahramanlar da başka yayınevlerinin dikkatini çeker ama zor.
Bu olumsuz ticari ortamda yayıncılık yapmak zaten yeterince zorken bir de fumetti gibi gençler nezdinde kabul görmeyen bir mecrada macera aramak ekstra bir motivasyon gerektiriyor.
Mylos Kitap da kendi çizgileri doğrultusunda bir kahramanı seçerken ticari kaygıları en azından şimdilik ikinci plana atmış gibi görünüyor.
En çok Sevdiğim İki Kitaptan biri olan Dampyr için üzülüyorum ama diğeri Julia içinde Seviniyorum.Ozaman Nediyelim Tekrar Hoşgeldin Julia  :)Uzun Süre Aramızda olman Dileğiyle Mylos Kitaptan ilk Sayısını Heycanla Bekliyoruz...

Draka

Farklı bir yayınevinin Fumetti basmasına çok sevindim. Julia'nın zaten mevcut olduğu okuyucu kitlesi var üstüne Mylos kitabın kendi kitlesi olursa satışları biraz daha artabilir.
Tahminmce ve bence doğrusu 1 numaralı kitap etiketiyle orjinal olarak 76.sayıdan basmaya başlarlar.