Tex Willer - LAL

Başlatan hanac, 09 Eylül, 2023, 20:35:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tex Willer Sayı 14 - Teksas Rangerleri

Teks Willer, Coffin ve çetesinin, dahası silah kaçakçılığına bulaşan ordu mensuplarının peşinde, ancak ordu ve şerifler de onun!

Yayın Tarihi: Nisan 2024
Sayfa Sayısı: 64
Fiyat: 60 ₺

Kinowa59

Arkadaşlar, hala Tex Willer serisini takip etmeyen varmı. Tex tutkunuysanız ve Tex Willer serisini takip etmiyorsanız , bilesiniz ki Tex külliyatınız yas tutmaktadır. Kitaplığınızın Tex bölümü karalar bağlamış bir şekilde göz yaşları dökmektedir. Lal kitap, Tex Willer  NO: 15 , aynı Zaman'da , Kit Karson' un zımba gibi ( yani, kasılmak gibi olmasın , tıpkısının aynısı benim gibi )  endamını gösterdiği sayı oluyor. Tex sevdalıları , çağrım sizleredir. Lütfen bu seriyi ıskalamayınız . Unutmayın , Tex'in herhangi bir serisini ıskalamak ; benim gibi keltoş bir vatandaşın , beleşten verilen saç çıkarma ilaçlarını ıskalaması gibidir.

Kinowa59

Arkadaşlar , sizler çizgi romanlarınızı hangi ortamlarda okursunuz . Ahmet Arif' in,  " tavşan kanı , kınalı ve berrak " dediği , bardak bardak sımsıcak çaylarınızı yudumlarken mi, yoksa , Semahat Özdenses' in, " akşam oldu , hüzünlendim ben yine " şarkısını dinleyerek mi. İsmim gibi eminim ki , her iki şıkkı da uygulamıyorsunuz çizgi roman okurken. Ben de size sorduğum bu iki şıkkı uygulamıyorum. Yalnızca ,  büyülü rüzgar N0: 118 sayıyı tanıtma yazıma başlarken böyle bir giriş yapmak istedim. Büyülü Rüzgar N0: 118 hikayenin adından da anlaşılacağı üzere 15. 000 kişilik bir zenci grubunun iç savaştan sonra özgürleştiklerini sanarak Güney deki mississippi eyaletinden kuzey eyaletlerine göç ederken , güneylilerin ucuz iş kaynaklarının gitmemesi için başvurdukları terör rejimini anlatmaktadır. İşin tirajik bir yanı da güneyli beyazların kendi içlerindeki kara derili insanların gitmelerini engellerlerken bir taraftanda, kuzeyden gelecek zenci göçünü terör yöntemiyle durdurmaya çalışıyorlar. Büyülü Rüzgar' ın bu hikayesinde ABD devletinde, günümüzde bile devam eden en büyük sosyal sorunu " ırkçılık belası " işlenmektedir. Ben , beğenerek okudum. Öneriyorum.