Injustice: Superman vs. Batman & He-man

Başlatan pizagor, 30 Nisan, 2018, 14:52:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Superman'in diktatörlüğüne son vermek için arayışlarını sürdüren Batman bu kez gerçekten "sağlam" müttefikler buluyor. He-Man ve Eternia'nın en büyük savaşçıları Injustice evreninde Batman ile güçlerini birleştirerek Superman ve takımına karşı büyük bir savaşa girişecek.

Arkabahçe'nin sitesinde gördüğüm ilginç bir cross-over...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Biz de ne zaman yayınlanır acaba? Ve aklımdaki diğer soru, yan hikâye gibi birşey mi yoksa He-Man ana konuya dahil mi olacak?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Harun Ça

6 sayılık miniseri olacakmış. 18 Temmuz 2018'de ilk sayısı yayınlanacak. Bizde de tamamlandıktan sonra cilt hali yayımlanabilir.

pizagor

Gölgelerin gücü hatrına alırım bunu. Acaba Çizgi Düşler'in planlarında var mıdır bu cross-over?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Küçükken TV 'de bayıla bayıla izlediğim pek çok şey bazı akşamlar kafamda çorba olurdu...Çizgi filmler, filmler, belki tek tük çizgi romanlar ama bu çorba dönemi okuma bilmediğim zamanlara denk geldiğinden çizgi romanları dahil etmeyeceğim...Ninja Kaplumbağalar, Tarkan, Darkwing Duck, Rambo, Conan, Karaoğlan, Red Kit, He-Man, Batman, Uzay Kovboyları, BraveStar, Rahan, Thundercats ve daha niceleri...

Hasta olduğum bir gece (tıpkı şimdi olduğu gibi :P ), yattığım yerden şöyle bir fantezi kurmuştum;

Bir kamp ateşinin başında, Batman, Conan, Rambo, Ninja Kaplumbağalar, Tarkan, He-Man falan (Hatta Kurt 'a Atılgan eşlik ediyordu, benzer bir karşılaştırmayı daha sonraları Yunus Bülbül 'ün Keko ile Eşşeko adlı güzide dizisindeki Eşşeko-Atılgan birlikteliği ve benzerliği için de yapacaktım) hepsi bir araya gelmiş, omuz omuza vermiş, Caney türküsü eşliğinde halay çekiyorlar...Fantezim buydu, çocuk aklıyla gayet sevecen ve duygusal bulduğum bu düşünce beraberinde cayır cayır ateşle yanarken uykuya dalmıştım...Ne kadar da alakasız, ne kadar da absürt, ne kadar da imkansız bir toplaşma olurdu diye az daha büyüyünce bu fantezi üzerine düşünür, durumun saçmalığına gülerdim...

Be arkadaş, bir şeye gülmeye gelmiyor...Önce Batman ile Ninja Kaplumbağalar 'ın ortak macerası haberiyle afallamıştım...Dedim, ben 4-5 yaşlarımda, bir taraflarıma kıstırılmış dereceyle ateşler içinde yatarken, resmen o saçma ötesi çocukluk fantezimin bir kısmını düşünmüş ve uygulamaya geçirmiş adamlar...Bu ne anasını satayım dedim, saçmalığın daniskası...Sonra buna benzer ufak tefek başka örneklerin ardından, dünyada başka alanlarda da hiç aklıma gelmeyecek şeylerin kokteyl gibi iç içe geçebildiğini gördüm...''Hallarımı Yaz Gazeteci'' ile Hollandalı gençlerin coştuğunu gördüm Youtube 'ta...Ondan sonra bir de Ürgüplü Şerife 'nin 1900'lerin başında pusuya düşürülüp öldürülen kocası Cemal için yaktığı ağıtın türkü cover'ının Paris 'te bir gece klubünde çalınıp milleti kendinden geçirdiğine şahit oldum aynı mecra üzerinden...Dedim, alabildiğine zıt sandığımız şeyler, bazen bir araya gelince enteresan bir aura meydana gelebiliyormuş...Şapka çıkardım ve artık çocukken düşündüğüm halay mevzusu misali pek çok şeye açık hale geldim...

Ammaaa...Keko ile He-Man 'in, Eşeko ile Atılgan 'ın, belki de Atılgan ile Kurt 'un aynı evrende yer alabilme ihtimalini sempatik bulmama rağmen ne Batman ile Ninja Kaplumbağalar örneğini kabullenebildim, ne de bu başlığa adını veren birlikteliği onaylayabildim...IDW 'nin falan icadı olurdu bu tarz denişik şeyler, bazen Valiant Comics 'e falan yakışırdı...Marvel 'ın Conan Günümüzde adlı What If 'i de sempatikti belki ama Allah aşkına, He-Man ile Batman bir araya gelince ne konuşacaklar, neyin derdine düşecekler merak ediyorum...Şart mıydı Injustice evrenine dahil edilip mini seri yoluyla da olsa böyle bir alternatifliği zorlamak...Batman 'in de Ninja Kaplumbağalar 'la ne konuştuğunu çok merak ediyorum...Böyle örnekler olunca absürtlüğün olumlu tepkimesinden ziyade bazı yerleşik şeylerin kontrolsüz bir gevşeklikte zedelenmesi olarak görüyorum...Kutsalım saydığım ve bazı bazı gayet politik bir araç olabilecek potansiyele sahip güçlü bir ifade sanatı olarak algıladığım çizgi romanın da, kapitalizmin kalbinde bir coğrafyada ''entertainment'' algısına ne denli hizmet ettiğini ve bu hizmetteki absürtlük sınırlarının esnekliğini görüp ayrıca ieçrlemiyor değilim...

O hasta halimle halaylı fanteziyi kurduğum gece yazmayı bilmiyordum ama şimdi biliyorum...O sebeple çok saçmaladıysam, bahar çarpmasından mütevellit üzerime gelmiş olan hastalık haline verin...Belki bu tarz cross-over hadiseleri için beslediğim hislere tercüman olmuştur aynı saçmalıktaki bu satırlar...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Bu He-Man olayını şaka zannetmiştim, meğerse doğruymuş.  :o

yunusmeyra

:o
not: geçmiş olsun ferzan

1980'ler... ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 01 Mayıs, 2018, 11:59:35
Bu He-Man olayını şaka zannetmiştim, meğerse doğruymuş.  :o

Şaka olmasını tercih ederdim ben de. DC evreninin son zamanlardaki en güzel çalışmalarından biri olan Injustice içine He Man evrenini eklemek bana satış amaçlı bir zorlama olarak geliyor.

İdrava

Sonra çizgi roman okuyunca arkadaşlarım niye dalga geçiyor diyorum? Bu işi çolukk çocuk işine dönüştürdüler artık