Injustice 2 - Çizgi Düşler

Başlatan haysat, 21 Eylül, 2019, 20:56:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Yeni heyecan başlıyor...

Bu akşam Kadıköy'de ki çizgi roman satış noktalarına dağıtımı yapıldı diye biliyorum...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

İdrava

Harika haber... ne zamandır bekliyordum.

hennessy

Brendon'u alar iken görmemişim bugün alacağım güzel haber. Geçen baskıda demişlerdi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Kauss

İlk seri okunmadan, okunabilir mi ? Maalesef ilk serinin tüm ciltlerini bulamadığımdan, okuyamadım

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: Kauss - 22 Eylül, 2019, 13:19:06
İlk seri okunmadan, okunabilir mi ? Maalesef ilk serinin tüm ciltlerini bulamadığımdan, okuyamadım

Birçok gelişme ve önemli sonuçlar var ilk seride. Okumanız daha iyi olur.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ghostrider

İnternet sitelerinde ne zaman olur?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Nomad

@Kauss
Ground Zero 1 ve 2 yi okursanız kurtarır. Olanları özetleyip sezon 2 ye bağlıyor konuyu.

hennessy

Ground Zero 1 ve 2 çok sıkıcı bir hikaye idi. Injustıce 2 ile tekrar aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Hikayeye yeni kişiler katılıyor. İkinci Batman kim?

Bu sefer Batman'in karşısında sadece Superman yok. Yoksa birileri geri mi dönüyor.7/10

rumar80

Amerikalılar da bizim gibi. İyi bir konu bulunca suyunu çıkarmadan bırakmıyorlar. Bence Injustice her yönüyle orjinal bir konu idi. Her ciltte farklı gruplar getirerek te güzel düşüldü. Ama bence Injustice 2 bana zorlama geldi.

İdrava

İnjustice 2 Amerika'da bitti mi? Kaç cilt olacak?

hanac

Alıntı yapılan: İdrava - 22 Eylül, 2019, 20:54:19
İnjustice 2 Amerika'da bitti mi? Kaç cilt olacak?

72 fasikül yayınlanmış ve seri bitmiş.

1 ciltte 6 fasikül olduğuna göre, 12 cilt eder.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Eylül, 2019, 17:40:26
Amerikalılar da bizim gibi. İyi bir konu bulunca suyunu çıkarmadan bırakmıyorlar. Bence Injustice her yönüyle orjinal bir konu idi. Her ciltte farklı gruplar getirerek te güzel düşüldü. Ama bence Injustice 2 bana zorlama geldi.

Bu bir 'okumasanız da olur' yorumu - tavsiyesi midir?

İlk seriyi çok sevmiş ancak her senenin farklı yan karakterlerle birbirinin tekrarıymış gibi hissetmekten de kendimi alamamıştım. Yıl olmuştur, Injustice 2'nin bir sayısının birkaç sayfasına baktığımda mevzunun dünya dışı karakterlere taşındığını görerek şaşırmıştım. Bu seriyi saçmaladığı bir ikinci sezonla bitirmektense her daim farklı konumlandıracağım yarım kalmış bir hikayeyi tercih edebilirim. O yüzden okuyup bitirmiş arkadaşların yorumu benim için çok mühim olacak.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nomad

Ben de ilk seriyi okuyup çok sevenlerdenim.
Ama çoklu sıralı okuma yapınca olay bir "Roadrunner vs Coyote" tadı veriyordu açıkçası.
Coyote (Batman) türlü planlar, tuzaklar kurup Roadrunner ı (Superman) avlamaya çalışıyor, ama Roadrunner büyük oranda şans, biraz da senaryonun zorlamasıyla bu tuzakların içinden geçip gidiyor.
Genel manada tiran Süpo ve direniş lideri Batman konsepti çok başarılı işlenmişti.
Bazı bölümler zorlama gelse de (Frankie Superman), bazı bölümler zevkten dört köşe etti (Constantine in olduğu bölümler)
Bence 11 cilt yeterliydi bu seri için. Gerçi yukarıda 12 cilt toplamı denmiş, kafam karıştı. Bizde zaten Ground Zero ile 13 cilt çıktı zati.
Sezon iki sanırım Batman'in yeni planları ve yeni ittifaklar ile devam edecek.
Tavşanın suyunun suyu tadı vermezse okunur.
Ben de almak için itki bekleyeceğim açıkçası.
Hikayeyi nasıl bağladıklarını çok merak ediyorum ama bunca alınacak kitap içerisinde "okumazsam ölmem" kategorisinde şu anda Injustice SE2

hennessy

İkinci seri 1.kitabı bitirmiş biri olarak evet 7 puan verdim. Ama Umar abiye katılıyorum. Satan bir seri cacığını çıkaralım nasılsa tuttu serisi olabilir 2.bölüm.

Yeni karakterler ile tekrar bir savaş hazırlığı tadında. Kesinlikle katılıyorum. Ama sıkmıyor. Bazı seriler var sıkıyor arkadaş olmuyor. Ama ekip iyi iş çıkarmış aynı konu ama baymadan çerez tadında gidiyor. Yoksa birinci sezondan bir farkı yok.

pizagor

INJUSTICE 2'NİN ÖN HİKÂYESİ BURADA BAŞLIYOR!

Savaş bitti... ama yeni bir savaş başlamak üzere. Kargaşa ve yıkımla geçen yıllardan sonra Batman ve asi müttefikleri, sonunda düşmanları tiran Superman'i yendi. Çelik Adam artık parmaklıklar ardında ve Dünya'nın geleceği, Kara Şövalye'nin ellerinde. Fakat o gelecek, avuçlarından kayıp gitmek üzere. Superman'in liderlerini esaretten kurtarmak için hâlâ yılmadan çalışan pek çok dostu var. Üstelik karanlığın içinden yeni bir güç de kendini gösteriyor. Kanatlı bir savaşçı, kendi planlarının ne pahasına olursa olsun gerçekleşmesini sağlamak üzere bir Suicide Squad kurarak Dünya'nın en tehlikeli kötülerini bir araya getiriyor. Siyahlara bürünmüş bu adam, Batman ismini de ele geçirmeye çalışıyor. Eski hasımlar ve yeni düşmanlar çarpışırken Bruce Wayne, pek çok kahramanın uğruna hayatını verdiği bu kırılgan barışı koruyabilecek mi? Yoksa yeni bir adaletsizlik çağının şafağı mı söküyor?

Bu ciltte Injustice 2 #1-6 bir araya getirilmiştir.

Tanıtım yazısı bu şekilde... De en son bu noktada mı bırakmıştık seriyi?

Son sayıya göz atmam gerekiyor, sanki böyle sonlanmamıştı, muallak bırakılmıştı. Ya da okumadığım Ground Zero'larda hikayenin bu şekilde sonlandığına dair ayrıntılar mı var?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...