PRESSTİJ YAYIN LİSTESİ

Başlatan köstebek, 19 Ocak, 2020, 01:45:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Biraz çalıştım da 2020 başına dek Presstij'den şunlar basılmış:

1-2. Buddy Longway 1-2
3-5. Cassidy 1-3
6-7. Crow 1-2
8-13. Durango 1-6
14-15. Efsane 1-2
16-18. Hızır Bey : Kapoşvar'a Hücum, Prensler Savaşı, Voyvoda'nın Peşinde
19-20. Kısas 1-2
21-23. Legs Weaver 1-3
24-26. Nick Raider 1-3
27-28. Orbital 1-2
29. Pelerin
30. Rom: 1- Dünya'nın Düşüşü
31-44. Star Trek 1-14
45. Star Trek-Maymunlar Gezegeni
46.-51. Transformers: Kayıp Işık 1-6
52.-64. Yargıç Dredd: 1-13

Listenin eksiği gediği nedir? Bilgilendiren olursa sevinirim.
Yılmaz Yayıncılık listesi filan eklenir mi acaba? Kedi Mırnav filan vardı?

yunusmeyra

"Yılmaz Yayıncılık" olarak çıkan 3 albüm "larry yuma", 2 albüm "pistolero" olmalı yanlış hatırlamıyorsam. "mırnav"ın da "pc(presstij comics)" olarak 3 albümü çıkmıştı galiba  ... "hipnoz" dergileri de saymak gerekir mi, çünkü İlhan Yılmaz sahipliğinde çıkmıştı  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

seastar1000

Alıntı yapılan: köstebek - 19 Ocak, 2020, 01:45:43
Biraz çalıştım da 2020 başına dek Presstij'den şunlar basılmış:

1-2. Buddy Longway 1-2
3-5. Cassidy 1-3
6-7. Crow 1-2
8-13. Durango 1-6
14-15. Efsane 1-2
16-18. Hızır Bey : Kapoşvar'a Hücum, Prensler Savaşı, Voyvoda'nın Peşinde
19-20. Kısas 1-2
21-23. Legs Weaver 1-3
24-26. Nick Raider 1-3
27-28. Orbital 1-2
29. Pelerin
30. Rom: 1- Dünya'nın Düşüşü
31-44. Star Trek 1-14
45. Star Trek-Maymunlar Gezegeni
46.-51. Transformers: Kayıp Işık 1-6
52.-64. Yargıç Dredd: 1-13

Listenin eksiği gediği nedir? Bilgilendiren olursa sevinirim.
Yılmaz Yayıncılık listesi filan eklenir mi acaba? Kedi Mırnav filan vardı?

29.yayın Pelerin dışında sonuna kadar yayınlanmış bitirilmiş seri var mı

darkwood

Yaşar Fırat'ın 2 sayı "Nano" fasiküllerini de Presstij dağıtmıştı.
Darkwood Sakinleri..

Nemo

Transformers Kayip Isik serisi 25 fasikulluk bir seriymis. Devam sayilarini 4 gozle bekliyorum :)
Özel Alfa Ajanı

Saint2

ROM deyince ortaokul günlerim aklıma geliyor hep. İlk sayıyı aldım. İnşallah devam eder.

Mister NO

6 Yıldır sesi çıkmayan Cassidy içimizde yaradır. :(

Ali Murat

Saint2

15 gün önce ön siparişten kitap aldım. Kontrol ettim, tüm siparişim İlyas'ta satışta. Ama Presstij kitaplarımı hala yollamadı. Yazık.

Pulluk

Alıntı yapılan: Saint2 - 04 Nisan, 2023, 22:58:2515 gün önce ön siparişten kitap aldım. Kontrol ettim, tüm siparişim İlyas'ta satışta. Ama Presstij kitaplarımı hala yollamadı. Yazık.

Ben de aynı durumdayım maalesef...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Darkopal

Alıntı yapılan: Saint2 - 04 Nisan, 2023, 22:58:2515 gün önce ön siparişten kitap aldım. Kontrol ettim, tüm siparişim İlyas'ta satışta. Ama Presstij kitaplarımı hala yollamadı. Yazık.
Siparişinizin içeriğini kontrol eder misiniz? Özellikle de What If? Infinity cildi sipariş edip etmediğinizi. Depodaki arkadaşlara sorduğumda matbaa kaynaklı gecikme yüzünden bu cildi sipariş edenlerin siparişlerini bekletmek zorunda kaldıklarını söylediler. Sizinki de böyle bir durum sonucu ortaya çıkmış olabilir. Bunun dışında herhangi bir sorun olmuşsa kargonuzun son durumunu, niye geciktiğini sipariş numaranızla birlikte Presstij'e doğrudan ulaşarak da sorabilirsiniz. Web sitesi, telefon, whatsapp vb. pek çok kanal üzerinden arkadaşlarımızla temasa geçebilirsiniz.

Alıntı yapılan: Pulluk - 06 Nisan, 2023, 09:02:11Ben de aynı durumdayım maalesef...
Sizin için de aynı şekilde bir durum söz konusu olabilir. Sipariş içeriğinizi kontrol edebilir misiniz?

Pulluk

Alıntı yapılan: Darkopal - 06 Nisan, 2023, 11:34:02Siparişinizin içeriğini kontrol eder misiniz? Özellikle de What If? Infinity cildi sipariş edip etmediğinizi. Depodaki arkadaşlara sorduğumda matbaa kaynaklı gecikme yüzünden bu cildi sipariş edenlerin siparişlerini bekletmek zorunda kaldıklarını söylediler. Sizinki de böyle bir durum sonucu ortaya çıkmış olabilir. Bunun dışında herhangi bir sorun olmuşsa kargonuzun son durumunu, niye geciktiğini sipariş numaranızla birlikte Presstij'e doğrudan ulaşarak da sorabilirsiniz. Web sitesi, telefon, whatsapp vb. pek çok kanal üzerinden arkadaşlarımızla temasa geçebilirsiniz.
Sizin için de aynı şekilde bir durum söz konusu olabilir. Sipariş içeriğinizi kontrol edebilir misiniz?

Evet.What If? Infinity bende de mevcut.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Saint2

Saint2

Alıntı yapılan: Darkopal - 06 Nisan, 2023, 11:34:02Siparişinizin içeriğini kontrol eder misiniz? Özellikle de What If? Infinity cildi sipariş edip etmediğinizi. Depodaki arkadaşlara sorduğumda matbaa kaynaklı gecikme yüzünden bu cildi sipariş edenlerin siparişlerini bekletmek zorunda kaldıklarını söylediler. Sizinki de böyle bir durum sonucu ortaya çıkmış olabilir. Bunun dışında herhangi bir sorun olmuşsa kargonuzun son durumunu, niye geciktiğini sipariş numaranızla birlikte Presstij'e doğrudan ulaşarak da sorabilirsiniz. Web sitesi, telefon, whatsapp vb. pek çok kanal üzerinden arkadaşlarımızla temasa geçebilirsiniz.

Haftasonu matbaadan kitap gelecek dediler. Gelmedi. Söz verilen tarihten 11 gün gecikti. Ben zaten ön sipariş diye 15 gün öncesinden ödememi yapıp beklemişti. Oldu size 1 ay. Oldu mu şimdi ???

Darkopal

Alıntı yapılan: Saint2 - 11 Nisan, 2023, 00:09:16Haftasonu matbaadan kitap gelecek dediler. Gelmedi. Söz verilen tarihten 11 gün gecikti. Ben zaten ön sipariş diye 15 gün öncesinden ödememi yapıp beklemişti. Oldu size 1 ay. Oldu mu şimdi ???
Evet, olmadı ama burada mağdur olan maalesef bir tek siz değilsiniz. Sizin gibi pek çok müşterimiz bu gecikme yüzünden aynı sıkıntıyı yaşıyor. :(

Alıntı YapÖn Sipariş süresi 31 Mart 2023 Cuma günü sona erecek olup, satın alınan ürünler 3 Nisan 2023 Pazartesi günü itibati ile kargoya verilmeye başlanacaktır.
Sitemizde yazan duyuru bu şekilde, çünkü matbaadan bize iletilen termin bu yöndeydi. Bize kitaplarınız en geç 31 Mart Cuma günü teslim edilecek denilmiş; araya hafta sonunun gireceği, aksama, gecikme olabileceği de hesaba katılarak 3 Nisan Pazartesi kargolama işlemlerinin başlatılacağı söylenilmiş. Ancak teslim tarihi önce cuma'dan pazartesiye (3 Nisan), sonra tekrar cuma'ya (7 Nisan) ve ardından çarşamba'ya (12 Nisan) ötelenmiş. Arkadaşlarımız da kendilerine iletilen bilgi doğrultusunda müşterilerimize bilgi vermişler. Onların bu konuda bir kabahati yok. Kitaplar baskı için matbaa'ya teslim edildikten sonra beklemek dışında bizim açımızdan yapabileceğimiz pek bir şey kalmıyor maalesef. Dönem dönem pek çok yayıncının hışmına uğradığı bir handikap bu.

Daha önce de bu şekilde gecikmeler, büyük sıkıntılar yaşandı. Durumu Marvel'e de iletmemize rağmen, sahip oldukları sertifikalar sebebiyle belli matbaalar dışında başka matbaalarda baskı yaptıramıyorsunuz. Ve bu sözleşmenize ayrı bir madde olarak da ekleniyor. Yani bu matbaa dışında başka bir yerde baskı yaptırmayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

Yaşanan gecikmelerden ötürü inanın biz de sıkıntı yaşıyoruz. Düşünün, size belli bir teslim tarihi söz veriliyor ve siz de buna güvenerek ürünlerinizi ön siparişe açıyorsunuz. Okurlarınıza bir söz veriyorsunuz. Ancak daha sonra bu söz -sizden kaynaklı olmamasına rağmen- boşa düşüyor. Bir yayıncı için kesinlikle yaşamak istemeyeceği bir durum bu. Daha önce de istemediğimiz halde matbaalardan kaynaklı 1,5-2 aya kadar sarkan çok ciddi gecikmelere maruz kaldık. Bunun telafisi için farklı şartlarda, farklı matbaalarla çalışmaya başladık. Ancak bu bağımsız tabir edilen kitaplar için geçerliydi, Marvel için yukarıda anlattığım sebep yüzünden farklı bir matbaa tercihinde bulunamıyorsunuz. Gecikme olmaması için kendimizce gerekli bütün önlemleri almamıza rağmen, bizden kaynaklanmayan gecikmelere set çekemiyoruz.