Incredible Hulk #181 - Marmara Çizgi

Başlatan pizagor, 06 Temmuz, 2020, 12:58:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Marmara Çizgi'den önemli bir sayının daha basımı geliyormuş...

Yıldıray Çınar

Özgür Yıldırım

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

connyapku

Cok guzel bir haber. Wolvi'nin ilk olarak ortaya ciktigi sayi.

gamlıbaykuş

Marmara'ya teşekkür ediyorum. Bu tarz atakları daha fazla olur umarım? Klasik candır   :D
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Alıntı yapılan: connyapku - 06 Temmuz, 2020, 19:12:05
Cok guzel bir haber. Wolvi'nin ilk olarak ortaya ciktigi sayi.
Aslında ilk çıktığı sayı 180'dir. Son panelde karşımıza çıkar. Ama aktif olarak karşımızda bu sayıda görünür.

pizagor

Peki Wolverine'in bu ilk kostümünü en son nerede gördüğümüzü hatırlayan var mı  ;)

rumar80

Benim kafa ilklere çalışır. Sonlara değil. :)

teks55

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Temmuz, 2020, 06:48:54
Peki Wolverine'in bu ilk kostümünü en son nerede gördüğümüzü hatırlayan var mı  ;)

X-Men Vol 1 #138 mi acaba?

BAHADIR

Yalnız hikaye 3 sayılık bir hikayenin tam ortası mı? Yani "başı ve sonu yok" gibi bir durum mu söz konusu?

Wolverinin ilk göründüğü sayı olması haricinde sanki kapak çizmek/satmak için fasikül basılıyormuş gibi bir durum söz konusu...

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Temmuz, 2020, 09:54:24
Yalnız hikaye 3 sayılık bir hikayenin tam ortası mı? Yani "başı ve sonu yok" gibi bir durum mu söz konusu?

Wolverinin ilk göründüğü sayı olması haricinde sanki kapak çizmek/satmak için fasikül basılıyormuş gibi bir durum söz konusu...

Ayrıntıları bilmiyorum, İlke'den yakında öğreniriz herhalde.

pizagor

Alıntı yapılan: ibrahim2580 - 07 Temmuz, 2020, 09:18:48

Çok daha yeni, Türkçe yayımlanmış bir ciltte gördük...

rumar80

Alıntı yapılan: ibrahim2580 - 07 Temmuz, 2020, 09:18:48

Siz kahverengi kostüme geçiş olarak düşündünüz ama Giant size X-men'de göründüğünde üzerindeki kostüm değişmişti bile. Renkler aynı, stil farklı idi.

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Temmuz, 2020, 09:54:24

Hem evet hem hayır.
  Şöyle ki: Hulk bir süredir Kanada topraklarında dolaşmaktadır. Bu nedenle Kanada hükümeti onu yakalamak için Weapon X'i görevlendirir. Bunun Wolverine olduğunu Incredible Hulk 180 son panelde görürüz. (Daha önce bahsettiğim ilk görünme anı)
  180'de macera Hulk'un insan eti yediği için lanetlenen Wendigo ile savaşması üzerine kurulu. Son sayfada ikili dövüşe devam ederken Wolverine çıkagelir.
  181 bu üçlünün dövüşü, gerçek tehdit Wendigo üzerine yönelmeleri ile ilgili.
  182'nin başında Kanada hükümetinin Wendigo'nun baygın bedenini götürmesi ve Hulk'un uzaklaşması ile başlar ve hikaye başka yöne evrilir.

Uzun lafın kısası bence tek başına da okunabilir.

KenParker

Yıldıray Çınar ve Özgür Yıldırım isimleri nedir? Kapak çizeri galiba.
Öyleyse bu daha iyi.

memospinoz

Alıntı yapılan: KenParker - 07 Temmuz, 2020, 12:58:22
Öyleyse bu daha iyi.

Evet.

pizagor

Alıntı yapılan: KenParker - 07 Temmuz, 2020, 12:58:22
Öyleyse bu daha iyi.

Benzer uygulamayı Amazing Fantasy 15 basımında da yapmıştı Marmara Çizgi, pek çok varyant kapakla çıkmıştı bu sayı. Orijinal kapağı değil de 3 farklı varyant kapağından satın almıştım o sayının. Hulk 181 için ise şimdilik bildiklerim sadece bunlar, her ikisini de çizgiromanlığa eklerim sanıyorum. Ama çok daha fazla varyant kapak gelme olasılığı da var bana kalırsa.