Limitlinin limiti

Başlatan Mrtekin, 18 Ocak, 2021, 21:09:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Merhaba,

Bildiğiniz üzere son zamanlarda daha da cafcaflı bir "limitli" furyası yaşanıyor. Yaşanmasına yaşanıyor da; aslında bu limitlinin limiti de nedir, neye göre belirlenir, nerede yayımcıyı tapiler, nerden sonrası risktir sorularına cevaplar aradım.

Limitli rakamlarına baktığımızda Felix'in 333'ü gibi çok manidar rakamlar  ;D olabildiği gibi; 250, 200, 150 gibi rakamlar da görebiliyoruz.

JBC'nin Jocklu limitlileri 500 ve üstü olduğu ve hala piyasada bulunabildiğine göre; demek ki öyle ya da böyle limitlideki piyasadaki sihirli indikatör "200" gibi görünüyor. Bir başka deyişle: 2000 kişilik bir çr pazarının: %10'luk kısmı; limitli de hastası, affetmiyor alıyor. Ürünün özelliğine göre; işbu krem tabakaya yönelik herzaman bir ikincil limitli sürümünün de olacağını da varsaymak lazım o zaman.

Keza, en kötü ihtimalle; girilen limitli sayısının, "yarısında" kendisinin masraflarını çıkardığını, üstünün ise yayıncıya kar olarak kaldığını da düşünmekteyim.

Gibi, gibi.

They drew first blood...

newman

Felix'te yalnızca asıl kapak 333, ilave olarak 30 adet ve 20 adet olmak üzere toplamda 50 tane de varyant kapak da olduğu açıklanmıştı. Koleksiyonluk bir eser olması sebebiyle doğru sayının paylaşılması önemli, dolayısıyla toplamda 383 adet ediyor.
Saygılar.

dayıcomics

Alıntı yapılan: Mrtekin - 18 Ocak, 2021, 21:09:40
Merhaba,

Bildiğiniz üzere son zamanlarda daha da cafcaflı bir "limitli" furyası yaşanıyor. Yaşanmasına yaşanıyor da; aslında bu limitlinin limiti de nedir, neye göre belirlenir, nerede yayımcıyı tapiler, nerden sonrası risktir sorularına cevaplar aradım.

Limitli rakamlarına baktığımızda Felix'in 333'ü gibi çok manidar rakamlar  ;D olabildiği gibi; 250, 200, 150 gibi rakamlar da görebiliyoruz.

JBC'nin Jocklu limitlileri 500 ve üstü olduğu ve hala piyasada bulunabildiğine göre; demek ki öyle ya da böyle limitlideki piyasadaki sihirli indikatör "200" gibi görünüyor. Bir başka deyişle: 2000 kişilik bir çr pazarının: %10'luk kısmı; limitli de hastası, affetmiyor alıyor. Ürünün özelliğine göre; işbu krem tabakaya yönelik herzaman bir ikincil limitli sürümünün de olacağını da varsaymak lazım o zaman.

Keza, en kötü ihtimalle; girilen limitli sayısının, "yarısında" kendisinin masraflarını çıkardığını, üstünün ise yayıncıya kar olarak kaldığını da düşünmekteyim.

Gibi, gibi.

Koca çizgi roman pazarı 2000 kişiyse eyvah eyvah ;D bu kadar az kişi değilizdir diye umuyorum  :)

sulkesen

Çocukluğumda bayiye aldığımız Çizgiromanı ayırmasını söylerdik yoksa bulunmazdı haftada 100 000 basılırdı maalesef şimdi ayda 5000 10 000 basılmıyor

Gabby

Alıntı yapılan: Mrtekin - 18 Ocak, 2021, 21:09:40...Bildiğiniz üzere son zamanlarda daha da cafcaflı bir "limitli" furyası yaşanıyor. Yaşanmasına yaşanıyor da; aslında bu limitlinin limiti de nedir, neye göre belirlenir, nerede yayımcıyı tapiler, nerden sonrası risktir sorularına cevaplar aradım.

Zamansızlıktan epeydir çok sık foruma giremiyorum, girdiğimde de üstünkörü bakıp geçmek zorunda kalıyorum. Felix muhabbetini baştan sona okudum; dikkatimi çeken şey sözü geçen yayının ilk anonsu yapıldığı anda ortaya çıkan mesut-mutlu havanın, kitabın fiyatının belli olmasıyla bıçak gibi kesilmesi oldu... Deadwood gibi tamamı siyah-beyaz ve üçüncü hamur ya da enzo denilen kağıda basılı bir kitabın fiyatlandırma çıtası eğer bundan sonra buralarda seyredecekse tamamı renkli ve kuşe kağıda baskılı o güzelim frankofon vb. serilerde durum ne olacak diye zihni sinir bir soru aklıma takıldı...

Vah bize vahlar bize diye karalar bağlamak üzereyken neyse ki bu başlık imdadıma yetişti. :) Anladığım kadarıyla bu fiyatlandırma yayının kulvar farkından yani "okumalıktan ziyade biriktirmelik" durumundan kaynaklanıyor... TKnKT'nin Baobab'ın yeni yayını Bir Dejavu Hissi'nin tanıtımında belirtilen fiyatlandırma da ayrıca yüreğime su serpti. Gelecek ne gösterir bilinmez ama benim gibi çizgiromana "okur" tarafından takılanlar için fiyatların hâlâ ulaşılabilir olması kendi adıma sevindirici. Umutvar olmaya devam, enseyi karartmayalım. :D

Başlık adı da çok iyiymiş bu arada, teşekkürler Mrtekin... :)

Rossi

Bu yöntemin  öne çıkması (bazı cok özel yayınlar hariç) cizgi romanın yaygınlaşmasına zarar veriyor. Biz fakir ülkeyiz.    Bence önce normal ince format çıkmalı." Olabildiğince " fiyat uygun olmalı.
Ki ekonomik durumu iyi olmayanlar da alabilsin. Nacizane düşüncem budur.