Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

gargaris ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sultanhisar

orhan şafak

Valla bizde ne derler bilirsiniz hepinizin de bildiğine eminim bilmediğin ..... git mektebinde oku he biliyorsun da imkân yok. Bırakırsın o zaman neden oyalıyorsunki milleti ne kaldıkı şurada ömrümüz be yaa.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: orhan şafak - Dün, 23:21:46Valla bizde ne derler bilirsiniz hepinizin de bildiğine eminim bilmediğin ..... git mektebinde oku he biliyorsun da imkân yok. Bırakırsın o zaman neden oyalıyorsunki milleti ne kaldıkı şurada ömrümüz be yaa.

Biraz nezaket kurallarina dikkat edelim lutfen. Belki sizin de bilmedigini bi... vardır ustadim.

Batuhan beye sordum. Bir iki gun daha beklemizi rica etti. Resmilesmeden yazmam dogru olmaz, Bayram bey  ve diger dostlar merak etmesin dedi.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Merhaba dostlar söz verdiğim açıklamayı yapıyorum.

* Mylos Tex'in telifini bıraktı. Sadece telifi kalan son bir sayı basılacak. O da şu an matbaada. Peki niye böyle oldu derseniz bir kaç nedeni var.

1. Mylos butik bir yayinevi. Ancak yayıncılık ilkelerine sıkı sıkıya bağlı. Etik çalışıyor. Çevirmen ve grafikerine piyasanın üstünde para veriyor. Kağıt gramajı ve baskıdan ödün vermiyor.

2. Ağırlaşan ekonomik kosullar ve kur şoku nedeniyle maliyetlerin inanılmaz artması.

3. Korsan Tex çevirileri.

Peki bundan sonra ne olacak.711. sayıdan itibaren Tex'e Lal devam edecek. Bu konuda benim de küçük bir çabam oldu.Özlem hanımın destegi ve izni ile Lal ile bağlantı kurdum. Bazı çakalların araya girmesini istemediğim için Bonelli ile anlaşmanın sağlanmasını bekledim. O yüzden hemen açıklama yapmadım.

Açıkçası hem çok üzgünüm hem de mutluyum. 'Üzgünüm çünkü Tex e çok emek verdik.Elimizden geleni yaptık ama olmadı. İyi başlayan satışlar son sayılarda hızla düştü. Bunun nedeninin ani bozulan ekonomik kosullar ve korsan çeviriler olduğunu düşünüyorum.
'Mutluyum , çünkü Tex'i  sevdiğim insanlar devam ettirecek. Düzenli çıkaracaklarına eminim.

Ancak sizden bir ricam olacak. Onlar da korsandan çok dertliler ve kızgınlar Korsan çeviri hırsızlıktır arkadaşlar. Lütfen bunlara prim vermeyin.

Lal kitap da binbir güçlükle yayınlarını sürdürüyor. Onlara destek olalım.

** Julia ya gelince...Devam ediyoruz. Julia düzensiz periodlarla yayinına devam edecek. Bu sene 5 adet Julia çıkarmayı planlıyoruz.

Sevgiyle kalın.