Bilka Örümcek Adam Dönemini Sevenler Kulübü

Başlatan pizagor, 27 Eylül, 2012, 09:41:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Ocak, 2020, 18:17:11
Düzeltmeyi düzelteyim, 79 numaralı cildin içinde de bu macera bulunmakta. Oradan okudum da ondan biliyorum  :)

pizagor benim mesajın notunda bahsettiğim konuyla ilgili sanırım bu durum  ::)
çünkü "süper seri"nin bir başka 79 no'lu cildi 108 ve 75 no'lu sayılarla (183'lük bilka serisinin) oluşturulmuş örneğin ve içinde de
bahsettiğimiz ek maceralar yok. burada ortaya çıkan durum bu cilt ile de sınırlı değil bildiğim kadarıyla. yıllar önce "resimliroman.net"te
bilka listeleri yapılırken bu konuda notlar düşülmüştü; "süper seri" ciltlerinin 55 no'lu olanı ve sonrasında ilk seri (183'lük)
örümcek albümlerinin sırasız ve karışık ciltlendiği ile ilgiliydi. hatta bazı koleksiyonerlerin listelerinde bu garipliğin 53 no'lu cilt ile başladığı not edilmişti... benim bahsettiğim ise buna ek bir başka gariplik, yani aynı cilt kapağı altına farklı içeriklerin istiflenmesi  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

Gel de şimdi böyle tatlı bir yaklaşım sergileyen yayıncıyı sevme :)

Zammın altyapısı bu kadar mı sevimli bir şekilde hazırlanır!

(Yazı 141. sayıda yer almaktadır)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Vega

Ben macera aralarında verilen gereksiz bilgilerin hastasıydım. Sanırım Bilka'nın yayınladıkları haricinde başka bir yayında benzer bir bölüm yoktu. En yükseğe sıçrayan örümcek türünü, hıçkırığının geçmesi iki yıl süren adamı hep buradan öğrenmiştik.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

pizagor

Bilka'daki 'CORONA' günlerini hatırlayanlar?!!

rumar80

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Şubat, 2021, 13:10:55
  Sal Buscema çizimi herhalde

Spectacular Spider-man'de Sal Buscema dönemini aşırı iyi buluyorum. DeMatteis ve Peter David'in yazdığı bu sayılar Parker ve çevresindekilerin ilişkiler örüntüsüne iyice odaklandığı için hikayeler adeta sıradan insan ve süper kahraman arasında bir yere oturuyor. Sırf Robertson'ın Tombstone kaynaklı hapis sürecini anlatan sayılar bile buna güzel bir örnek.

Vega

Spectacular Spider-man'depek çok macera film yapılası derecede iyidir. Özellikle çok uzun soluklu olan Gang Wars efsanedir. Rose, Need Leeds ve Alfredonun Kingpin'e savaş açması, macandale'nin Nedd'i öldürmesi, sonra Macandale'nin Rose için çalışması, Pretoryan Muhafızları, Gece Bekçisi vs. vs.

Bu arada Corona macerasını o dönem araştırdığımda ben karakterin ismini Kuzey Işıklarının bir benzeri olan Corona Olayından geldiğini öğrenmiştim. KArakter tıpkı kuzey ışıklarında olduğu gibi yeşil bir iz bırakıyordu ardında.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

rumar80

Gang war içinde Falcon ve Daredevil de vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  Bundan bahsedilince aklıma hemen Lobo kardeşler geldi. Aranjör'ün Punisher'ın beynini yıkatarak onlara saldırtması, kurtulan Lobo kardeşlerin New York'a gelmesi, birinin Glori ile ilişki yaşaması, Bukalemun'un Jonah'ın yerine geçmesi vs. Çok sevdiğim maceralardandır.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 08 Şubat, 2021, 08:58:18
  Gang war içinde Falcon ve Daredevil de vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  Bundan bahsedilince aklıma hemen Lobo kardeşler geldi. Aranjör'ün Punisher'ın beynini yıkatarak onlara saldırtması, kurtulan Lobo kardeşlerin New York'a gelmesi, birinin Glori ile ilişki yaşaması, Bukalemun'un Jonah'ın yerine geçmesi vs. Çok sevdiğim maceralardandır.

Kingpin de alışılmadık şekilde pasifize bir tablo çizer.

Ne güzel bir dönemdir. Bugün okunsa yine aynı lezzeti barındırır, naif falan diye burun kıvrılamaz :)

pizagor

Ben Amca'dan Peter'a, oradan da bizlere yadigar kalan 'Büyük güç büyük sorumluluk getirir!' lafı Marvel evreninde çapını genişletmeye devam etmiş, Nova'dan sonra Hulk'a kadar varmış :)

pizagor

Alıntı yapılan: Nemo - 22 Temmuz, 2018, 14:35:46
En sevdigim basliklardan biri :)

Benim de en sevdiğim... Bu başlıkta yıllar boyunca ne güzel paylaşımlar olmuş :)

rumar80

Dün bir ara boş vaktimde yazılanları okudum da, gerçekten ne güzel şeyler yazılıp paylaşılmış. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Temmuz, 2022, 09:12:29
   Dün bir ara boş vaktimde yazılanları okudum da, gerçekten ne güzel şeyler yazılıp paylaşılmış. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Bazı görseller yitip gitmiş, bir ara üzerinde çalışalım, yeniden yükleyelim sevgili Umar. Senin sınırsız hafızana güveniyorum :)

altay1944

merak ettiğim konulardan biri bilka örümcekler şimdilerde hangi yayınevi ve seriye tekabül ediyor?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ