The Walking Dead..

Başlatan V, 02 Haziran, 2010, 23:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

İsmi lazım olmayan hakkın rahmetine kavuşan arkadaşın sahnesi fena halde Game of Thrones Misa sahnesini hatırlattı :D

Bir de kafama takıldı son zamanlarda. Bu ölü canların herbiryerleri çürüyor (elbiseler çürüyor, etler çürüyor vs.) dişler inci maşallah. Nasıl oluyor bu? Ve o nasıl bağırsak yemektir öyle, benim canım çekti valla :D

doktor1881

Alıntı yapılan: designer73 - 30 Ekim, 2015, 22:48:45
Ve o nasıl bağırsak yemektir öyle, benim canım çekti valla :D
Ben de kokoreçi çok severim ;D ;D ;D

doktor1881

Bölüm:6/4 (Güncel) Sabah 64 dk lık bölümü görünce çok sevinmiştim Geçen bölüm çok heyecanlı yerinde kalmıştı.Ama bölüm başlayınca hevesim kursağımda kaldı.Bir umut belki oraya da değinirler diye seyrettim.
Bölüm Morgan jones (Lennie James) karekterinin nasıl oluştuğunu anlatan 5. sezon'a ait bir bölüm gibiydi.6. sezona hiç yakışmadı
Karete Kid filmini çağrıştırdı.

Bölüm Notu:5.5/10

dean

Alıntı yapılan: doktor1881 - 02 Kasım, 2015, 17:58:00
Bölüm:6/4 (Güncel) Sabah 64 dk lık bölümü görünce çok sevinmiştim Geçen bölüm çok heyecanlı yerinde kalmıştı.Ama bölüm başlayınca hevesim kursağımda kaldı.Bir umut belki oraya da değinirler diye seyrettim.
Bölüm Morgan jones (Lennie James) karekterinin nasıl oluştuğunu anlatan 5. sezon'a ait bir bölüm gibiydi.6. sezona hiç yakışmadı
Karete Kid filmini çağrıştırdı.

Bölüm Notu:5.5/10

Hiç sorma ya! şu an 40'lı dakikalardayım. İzlerken durdurup durdurup isyan ediyorum. Hadi Morgan ile ilgili bir bölüm yaptın neden 1 saat. Zaten bölüm filler havasında neden 1 saat. Normal bir bölümde 5 dakikalık flashback hakkı olan konudan 40 dakikada değil, 1 saatlik bölüm çıkarmak nasıl bir fantezi anlamadım. Hadi diyelim karakterin derinine inecek. O da olmamış. 6. sezonun ilk üç bölümünü düşünürsek bu bölüm baya bi' üzdü.

Ahmet Oktay

Haydaaa, bende akşam izlerim diye seviniyordum. İzlemeyip atlasam mı bu bölümü ?

doktor1881

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 02 Kasım, 2015, 18:12:25
Haydaaa, bende akşam izlerim diye seviniyordum. İzlemeyip atlasam mı bu bölümü ?
Dram olarak güzel ???

Mrtekin

Bence çok güzel bir bölümdü. Morgan karakterini başından beri sevdim zaten.

Bu sezon gerçekten çok iyi gidiyor, aştılar, nazar değmesin.
They drew first blood...

doktor1881

Bölüm:6/5 (Güncel) Rick nihayet kasabaya ulaşır ve dizinin temposu da 5. sezona döner ;D ;D

Bölüm geçen haftadan güzel ama ilk bölümlerden geri

Bölüm Notu:8/10

Ahmet Oktay

Alexandria halkı bu bölümde gerçek dünya ile tanıştı diyebiliriz. İlk 3 bölüme göre bayağı düşük tempodaydı bu bölüm. Sonraki bölümde de sanırım sadece Daryl, Abraham ve Sasha'yı göreceğiz. Bu bölümden daha yüksek tempolu olacaktır kesinlikle.

ferzan

Yine dizinin uyuz şablonlarına geri döndük sanırım...Oysa ilk 3 bölüm ile ne kadar da başka şeyler düşünmüştüm...

6x01 ile hareketli bir giriş olmuştu sezona...Sırf rutinden ötürü ve güzelim çizgi romanın hatırına çok da iple çekmediğim halde bir parça da anacığımla eş zamanlı izleyeyim diye başlamıştım ama 6x01 itibariyle bir parça hoşuma gitmiş, istisnalar hariç önceki 5 sezonun oldukça ön plana çıkan ve beni diziden uzaklaştıran mıymıntılığının zerresini görmemek de beni mutlu etmişti...

6x02 ile daha da meraklandım...Tempo düşmediği gibi dizide şu ana dek işlenmemiş tatta hızlı ve ani geçişlerle anlık şaşkınlıklara uğrayıp dumur olmuştum...Dizi artık rutin ve alışkanlık kategorisinden tamamen çıkmıştı benim için...Tıpkı ilk zamanlarda olduğu gibi...

6x03 ile pek çoğumuz gibi maksimum düzeyde haz aldım...Gerçekten felaket bir bölümdü ve o çok sevdiğim pilot bölüm 1x01 ile eşdeğer, hatta ona kafa tutacak denli efsanevi ve benzersiz bir bölüm olmuştu...Bu bölüm ile dizi tamamen gündemimde bir numaraya yükselmişti...

6x04 ile geçen hafta biraz bozum olmuştum...Zaten çok da bayılmadığım ve çizgi romana göre çoktan sahneden çekilmesi gereken emanet bir karakterin geçmişini bir saat boyunca izlemek, önceki haftadan cömertçe açtığım kredilerin yarısını tüketmiş oldu...

6x05'i ise az önce bitirdim...Ne diyebilirim ki...Hayırlı uğurlu olsun...Dizi gene o eski uyuz günlerine gümbür gümbür dönüyor...Mevzuyu bölme ve uzatma politikaları, her şeyin daha güzel olacağına dair, mücadeleye devam etmeye dair o gıcık beylik laflar, seriyi 2. sınıf pembe diziye çeviren laf kalabalıkları ve uzun sessizlikler, bakışmalar, bulundukları ortama tezat tripler ve saire ile 2 hafta önceki coşkumu tamamen sildi süpürdü...Aynı zamanda artık emin oldum ki, ne yaparsa yapsın The Walking Dead dizisi artık cillop gibi bir şablon...Rota ve usul her sezon az çok belli...Araya serpiştirilen kalburüstü birkaç bölümle yine koca bir sezon ağdalı laf, trip, beylik cümleler ve umuda dair aforizmalar işiteceğiz her sezonda olduğu gibi...

Derdim ne aksiyon, ne zombi görmek...Derdim çizgi romandaki gibi bir derinlik...Sıfır aksiyonla da gerilim sağlanır, aksiyon olmadan aksiyon hissi başarıyla verilebilir...Bir diziden beklentim kesinlikle aksiyon değildir, hikayedir ve eli mahkum gözükmek zorunda olan aksiyonlar ile ekstra mutlu olurum ama aksiyon görmeyince de başarılı bir hikayeye çamur atmam...Yeter ki düzgün diyaloglar, anlamlı durağanlıklar, yerinde beklemeler olsun...Bu dizide çokça uyuz olduğum sahnelerde hep aynı zorlamışlık, uzatmışlık, süre doldurmuşluk, gerekmediği halde öyküdeki malzemeyi daha da idareli kullanarak kurnazlığa kaçılmışlık izlenimine kapılıyorum...Ayrıca bu haliyle çizgi romandaki olayların yarısını yakalamak için de daha çok sezon izleriz muhtemelen bu şekilde...Elbette çizgi romanla yüzde yüz paralel gitmeyecek ama kalite ve diyalog anlayışı pararlel gitse o da yetecek bana...

Kısacası, bilindik tatta TWD bölümlerine ve mantığına geri dönmüş olduk resmen...Oysa 6x03 ile herşey ne kadar da başka olacak gibi görünüyordu...3 bölüm sonra sezon yarılanacak ve biz hala parçalı paralel kurgu ve flashbackler sayesinde 5 haftada anca 2 günlük olaylara tanıklık edebildik...Bu gidişle bebek Judith herhalde iki kez falan daha oyuncu değiştirecek gibi görünüyor...Konu ilerleyesiye bebek büyüyor, yerine mecburen başka bebek buluyorlar...Carl da iki sezona Daryl cüssesine gelir artık...Oysa eminim ki konu en fazla 6 ay ilerleyecek o zamana... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

emre ozdamarlar

2. sezondan sonra mi ne biraktim, kafam rahat :)

dean

Negan'ı kimin canlandıracağı belli oldu. Jeffrey Dean Morgan rolü alan isim oldu.

doktor1881

Bölüm:6/6 (Güncel) Daryl-Sasha-Abraham'lı bölüm.Son saniyesinde büyük sürpriz var,heyacanlanacaksınız ;D
Dary'lı bölümlerde bu sezonun ilk bölümleri gibi mutlu olacaksınız.Sizi fazlasıyla tatmin edecektir
Ancak Sasha ve Abrahamlı kısımlar çoğunlukla yine mutsuz edecektir.Uzun uzun diyaloglar.......

Bölüm Notu:8.5/10

Ahmet Oktay

Bugün izledim 6. bölümü, ismi lazım olmayan arkadaşın hakkın rahmetine kavuştuğunu düşünmüyorum, 2. sezondaki sophia olayı gibi senaristlerin uzattığını düşünüyorum. Kaldı 2 bölüm, sonra uzun bir ara verecekler.

Ahmet Oktay

6x7 : İsmi lazım olmayan arkadaşın akibetini net olarak öğrendik. Alexandria'da Spencer  duvarları aşıp bir araç bularak aylakları uzaklaştırmayı planlıyor ama daha ilk aşamada plan suya düşüyor. Morgan ise bir sır saklıyor, Carol izini sürüyor (muhtemelen sonraki bölümde öğreniriz). Bol diyaloglu monoton bir TWD bölümüydü. Sonraki bölümde tempoyu yükseltmelerini bekliyorum (ki bölüm sonunda olan şey de bunu işaret ediyor zaten).