Büyücü Kız - Madoka Magica - Komikşeyler (Devam ediyor)

Başlatan dean, 06 Aralık, 2020, 15:41:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

memospinoz

Merak edenler Netflix'teki animesini izleyebilir.
Mangası 3 cilt, umarım kısa sürede hepsi yayımlanır.

memospinoz

Madoka Kaname arkadaşı Sayaka Miki gibi ortaokula giden sıradan bir kızdır.
Bir gün karşılarına kediye benzeyen Kyubey adında bir hayvan çıkar.
Kyubey onlara bir dileklerini gerçekleştirebileceğini söyler.
Ancak bunun karşılığında ise büyücü kız olup cadı denen varlıklara karşı savaşmaları gerekmektedir. Bu tekliften bir gün sonra Homura Akemi adında başka bir kız gelip Madoka'ya bu teklifi ne olursa olsun kabul etmemesini tembihler. Bölümler ilerledikçe çelişkiler büyüyecek ve ortaya çok daha korkunç ve karanlık gerçekler çıkacaktır.

146 Sayfa

attakkann1

komikşeyler yayıncılık hakkında bilgisi yorumu olan var mı ? serilerin çevirisi nasıl yazım hataları yada çeviri hataları mevcut mu ?

dean

"Büyücü Kız olur musun?"

Madoka Kaname'nin önüne çıkan esrarengiz yaratık Kyuubey... Gizemli yeni öğrenci Homura Akemi... Tesadüfi karşılaşmalar üst üste gelirken Madoka, "Büyücü Kız" olmanın nasıl bir şey olduğuna dair gerçekleri de öğrenmeye başlar. Büyücü Kız olmak nasıl bir sihirse, onları bekleyen son da bir o kadar...

Sayfa Sayısı: 146
  Etiket Fiyatı: 22 TL

dean

Büyücü Kızların kimliği ortaya çıkar ve Sayaka ile Kyoko kendi kaderlerini çizerler. Madoka'nın onları izlemeye devam etmekten başka çaresi yoktur. Yine de Kyubey, Madoka'ya fısıldamaya devam ediyor:

"Büyücü Kız olur musun?"

H omura neden can havliyle bunu önlemeye çalışıyor ve sonunda Madoka kendi duygularıyla nasıl başa çıkacak?

Etiket Fiyatı: 30 TL

Basım Tarihi: Eylül 2021

hanac

Bu mini seri de bitmiş.

Ama spın off'ları bekleniyormuş.

hanac

Büyücü Kız Madoka Magica – Hayeletlerin Ayaklanışı Cilt 1
Toplam 3 Cilt, kaldı 2 Cilt.

"Bütün cadıları doğmadan önce yok etmek istiyorum."
En güçlü Büyücü Kız, Madoka Kaname'nin dileği gerçek oldu.
Geçmiş ve gelecek, evrendeki tüm cadıların ortadan kaybolduğu dünyada, bunun yerine insan duygularından beslenen hayaletler insanlara saldırmaya başlar. Mitakihara'nın huzurunu korumak için Büyücü Kızların savaşı yeniden perdelerini aralıyor!

Etiket Fiyatı: 44 ₺

Basım Tarihi: Temmuz 2022

roseofversailles

Seri Seinen, Shoujo değil. (Bunu kaçıncı yazışım acaba :/)

TKnKT

Alıntı yapılan: roseofversailles - 22 Eylül, 2022, 15:32:44

Derdim neydi bilmiyorum lakin gecenin bir vakti oturdum neymiş, ne değilmiş baktım. Zerre ilgilenmediğim janraya harcadığım vakte kendim de şaştım. Belirttiğiniz başlıklara ek birkaç başlık da ben buldum. Onları da ekleyeceğim. Lakin nasıl bu kadar katı demografik sınıflandırma taraftarlığı yapıyorlar hayretler içerisinde şahit oldum.

Velhasıl Madoka içeriğine yazma sebebim konunun çok çetrefilli olmasıymış. Manga forumlarında başlayan tartışmalardan tutun da Madoka "Seinen midir yoksa Shoujo mu?" diye makale bile yazmışlar (see Butler, C., 2019). İnsanların ne dertleri varmış meğer. Velhasıl Catherine hanımın son kararı "Bence hem shoujo hem seinen" olmuş. Ben orta yolcu bilim istemiyorum arkadaş, bana bir yol gösterin!
"The man who opens topics faster than his shadow"

pizagor

Alıntı yapılan: TKnKT - 23 Eylül, 2022, 01:25:17
    Derdim neydi bilmiyorum lakin gecenin bir vakti oturdum neymiş, ne değilmiş baktım. Zerre ilgilenmediğim janraya harcadığım vakte kendim de şaştım. Belirttiğiniz başlıklara ek birkaç başlık da ben buldum. Onları da ekleyeceğim. Lakin nasıl bu kadar katı demografik sınıflandırma taraftarlığı yapıyorlar hayretler içerisinde şahit oldum.

Velhasıl Madoka içeriğine yazma sebebim konunun çok çetrefilli olmasıymış. Manga forumlarında başlayan tartışmalardan tutun da Madoka "Seinen midir yoksa Shoujo mu?" diye makale bile yazmışlar (see Butler, C., 2019). İnsanların ne dertleri varmış meğer. Velhasıl Catherine hanımın son kararı "Bence hem shoujo hem seinen" olmuş. Ben orta yolcu bilim istemiyorum arkadaş, bana bir yol gösterin!

Hayat kısa...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

battlehammer

Bence bu muhteşem bir mesaj:

Alıntı yapılan: roseofversailles - 22 Eylül, 2022, 15:32:44

roseofversailles

Bu kadar katı derken? :D Japonlar demografileri sizin fikrinize göre belirlemiyor sayın troll. Öncelikle tür ve demografi ayrımını öğrenmenizi öneririm. Seinen genre(tür) değil, demografi'dir.

https://library.osu.edu/site/manga/manga-genres/

Öncelikle bunu okumanızı öneririm.

Makale yazılacak bir olay yok, seri Manga Time Kirara Forward dergisinde yayımlanmış bir seri ve derginin demografisi Seinen'dir. Sonra da bunu okuyabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Manga_Time_Kirara_Forward

Artistlik yapmadan önce "daha iyi" araştırmanızı tavsiye ederim :(

Alıntı yapılan: TKnKT - 23 Eylül, 2022, 01:25:17

hanac

Alıntı yapılan: roseofversailles - 11 Ekim, 2022, 16:52:06
Japonlar demografileri sizin fikrinize göre belirlemiyor sayın troll. Öncelikle tür ve demografi ayrımını öğrenmenizi öneririm.

Sn. roseofversailles; forumumuzda bu tür üsluplara yer yoktur. "Troll", "artistik" tarzı kelimeler hiç hoş olmamış.

TKnKT 'yi herkes forumdan uzun süredir tanıyor ve kimselere de artistik yapmamıştır bugüne kadar.

TKnKT

Alıntı yapılan: roseofversailles - 11 Ekim, 2022, 16:52:06
Bu kadar katı derken? :D Japonlar demografileri sizin fikrinize göre belirlemiyor sayın troll. Öncelikle tür ve demografi ayrımını öğrenmenizi öneririm. Seinen genre(tür) değil, demografi'dir.

https://library.osu.edu/site/manga/manga-genres/

Öncelikle bunu okumanızı öneririm.

Makale yazılacak bir olay yok, seri Manga Time Kirara Forward dergisinde yayımlanmış bir seri ve derginin demografisi Seinen'dir. Sonra da bunu okuyabilirsiniz.

https://en.wikipedia.org/wiki/Manga_Time_Kirara_Forward

Sayın çok bilmiş forum üyemiz, zaten tür yazmıyor mesajın içeriğinde "demografik sınıflandırma" yazıyor. Janra olarak atıfta bulunduğum şey "Manga". Aynı zamanda etimolojik olarak tür de aynı anlama denk geldiği için "tür" demiş olsam dahi aynı kapıya çıkıyordu. Farklı demografik sınıflandırmalar çeşitlilik yaratıyor öyle değil mi? Neyse cahilliğim ile beni terbiye ettiğiniz için teşekkür ederim, Japonların kutsal kodlarını bozarak umarım elim bir gün Shoujo veya Shounen okumaya gitmez. Tansiyonunuz konusunda ise size bol tuzlu bir ayran öneririm.

Makale ise her şeyin üzerine yazılabilir. Bilgi ve ilerleme yeryüzünde bu şekilde mümkün olmuştur ve olmaya devam edecektir. Katkılarınız için teşekkür ederim. Manga bölümündeki tüm kategorizasyonları ve içindeki kitapları ben kontrol edip düzenlenmesine aracı olmuştum mesajınızdan sonra ama siz de kontrol ederseniz yetersizliğimi önlemiş oluruz.  :)
"The man who opens topics faster than his shadow"