Bonelli'den yeni EsseGesse serisi...

Başlatan Gabby, 27 Kasım, 2021, 20:33:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gabby

İlk serisi 26, ikinci serisi 8 kitap, toplam 34 sayıdan oluşan ve 68 yıl önce yayınlanan ve öyküsü Baba Bonelli'den, çizimlerinin tamamı -araya Fransızlar neyin kaynak yapmadan- tamamı EsseGesse'nin elinden çıkmış Il Caveliere Nero (Kara Şövalye) 11.11.2021 tarihinde İtalya'da yayın hayatına başlamış.

Yine, yeni, yeniden... EsseGesse ölmedi, kalbimizde yaşıyor... :)

hanac

Alıntı yapılan: Gabby - 27 Kasım, 2021, 20:33:44
Yine, yeni, yeniden... EsseGesse ölmedi, kalbimizde yaşıyor... :)[/size]

Vay süper. EsseGesse gerçekten de unutulmaz.

DAMPYR

çizimler müthiş şimdiki biçok çizimden çok iyi boşuna sevmedik  teksas ve tommiksi...

V

Şimdi  bakıp bulmam zor ama görsellerdeki  panelleri Tommiks'te de kullanmışlar mı ne? ::)
"İstemem,eksik olsun.."

Nemo

Ulkemizde, Hikayeler adiyla yayinlanan seri, 100. sayidan sonra, Le Storie Cult adini aldi. Eski ve sevilen karakterlerin maceralarini yayinlamaya basladilar.

Gabby, ustadim, bahsettiginiz macera, 109. sayida yer aliyor.

110. sayida ise Judas var:

https://shop.sergiobonelli.it/le-storie/2021/11/10/albo/judas-1021018/
Özel Alfa Ajanı

orhan şafak

pizagor

Alıntı yapılan: orhan şafak - 28 Kasım, 2021, 04:00:28
Çizgi roman budur çizgi budur.

Güzel slogan olmuş. Bu ifadeyi biraz açarsanız üzerine tartışabiliriz...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aa

Mükemmel bir haber, umarım en kısa zamanda ülkemizde de yayınlanır. Çizimlerim güzelliğine bakar mısınız. EsseGesse çizgilerindeki o büyülü havayı veren bir çizer daha gelmedi, bundan sonra da gelmez. Çocukluğumuzda neden hayran kalmışız şimdi bir daha anlıyorum. Teşekkürler EsseGesse.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Çizimlere itirazım yok ama anlatı olarak EsseGesse devrini kapattı bana kalırsa. En son aylar öncesi HOZ Teksaslarını yeniden okumaya niyetlendim ancak gelebildiğim nokta beşinci kitap ki Blek benim için açık ara bir numaralı EsseGesse karakteri, çocukluğumun kahramanı, bir zamanlar öykündüğüm, hayran olduğum, olmak istediğim kişi. EsseGesse anlatı kalıplarının bugünün çoğunluk okurunda, yaşı ilerlemişlerde nostalji uyandırmaktan öteye geçeceğini düşünmüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Saki

Captain Miki okurken en çok keyif aıyordum.

Gabby

Alıntı yapılan: Nemo - 27 Kasım, 2021, 23:57:59
...bahsettiginiz macera, 109. sayida yer aliyor...

Onu ben de gördüm Nemo ama sen de yazınca serinin tamamını yayınlamayacaklar, tek kitaplık tadımlık bir girişim mi diye kafama takıldı şimdi... Eğer öyleyse, altmışlı yılların sonlarına kadar İtalya'da fumettilerin strip tarzıyla 16 yaprak (arkalı-önlü 32 sayfa), boyutları da 16.5 x 8 cm ebadında olan ve ortalama her bir sayfaya (arkalı-önlü) 4 panel şeklinde basıldığını düşünürsek serinin tamamını iki bilemedin 3 kitapta toplayabilirlerdi aslında...

Nemo

Alıntı yapılan: Gabby - 28 Kasım, 2021, 18:06:25

Onu ben de gördüm Nemo ama sen de yazınca serinin tamamını yayınlamayacaklar, tek kitaplık tadımlık bir girişim mi diye kafama takıldı şimdi...

Tahminen yayinlamayacaklar. Ornegin, 105. sayida da Kit Taylor'in 100. sayisini yayinladilar. 
110. sayida ise, Judas'in (emin olmamakla birlikte) ilk sayisini yayinlayacaklar.
Yani, eskilerden secme maceralar seklinde...
Özel Alfa Ajanı