Chicago MED

Başlatan doktor1881, 13 Kasım, 2015, 13:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

NBC kanalının yeni hastane dizi olan Chicago Med, Chicago Fire dizisinin spinn-off projesidir. Yabancı dizinin yaratıcısı Matt Olmstead iken, Joe Chappelle yönetici koltuğunda oturmaktadır. Yabancı dizinin başrolünde Laurie Holden yer alırken, Colin Donnell, Nick Gehlfuss, Yaya DaCosta ve S. Epatha Merkerson gibi isimler dizinin oyuncu kadrosunu oluşturmaktadır.

Şehirde yoğun tempoda çalışan hastanesinde yaşanan olaylar ele alınacak. Üç kardeş dizi Chicago Fire, Chicago P.D ve Chicago Med, ortak senaryolarla zaman zaman birbirlerine bağlanacak.

Laurie Holden, acil servis cerrahı Hannah Tramble karakterine hayat verecek.
Nick Gehlfuss, Jay Halstead'in kardeşi Will Halstead karakterini canlandıracak.
Yaya DaCosta, April Sexton karakterine hayat vercek.
Oliver Platt ise, psikiyatri doktoru olan Daniel Charles'i canlandıracak

rumar80

ER dışında başka tıp dizisi tanımam.

Birileri "House!" diyecek ama bence House tıp dizisinden çok daha fazlasıydı. Onu kategorize bile edemem.

Animvader

Değişik tıbbi uzmanlıklar var gibi, bana Private Practice dizisini hatırlattı.Sadece cerrahi, sadece acil tarzı diziler ilgimi çekmiyor ama buna bir şans verebilirim.

noir

House dışında tıp dizisi izlemedim, ilk birkaç bölümü izleyip ona göre karar veririm

rumar80

ER'in Türk versiyonu geçen sene show TV'de başlamıştı.  Ilk iki bölüm de çok güzel bir uyarlama idi. Ama rating hazretleri nedeniyle uyarlamadan vaz geçip aşk dizisi yaptılar.  Işın acısı o formül daha iyi tuttu.

Animvader

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Kasım, 2015, 15:53:46
ER'in Türk versiyonu geçen sene show TV'de başlamıştı.  Ilk iki bölüm de çok güzel bir uyarlama idi. Ama rating hazretleri nedeniyle uyarlamadan vaz geçip aşk dizisi yaptılar.  Işın acısı o formül daha iyi tuttu.

ER dizisini geçenlerde yayın hayatına veda eden CNBC-e'de izlerdik.Hatta bir karakteri George Clooney'e benzetirdim de yok artık koskoca aktör dizide oynamaz heralde diye düşünmüştüm, internet falan da yaygın değil tabii girip bakayım demiyor insan, sonra baktım ki meğer gerçekten Clooney abimizmiş.

X-Files gibi keşke vakit olsa da baştan, tam bir şekilde izleyebilsem dediğim dizilerdendir.

rumar80

Çocuk acil doktoru Doug Ross. Sonra film kariyeri için diziyi bırakmıştı. Sadece iki kere konuk oyuncu olarak ortaya çıkmıştı.

Peyami

Bir de Chicago Hope diye bir hastane dizisi vardı eskiden. Galiba CNBC-e'deydi. ER kadar olmasa da fena değildi. Chicago diye okuyunca o aklıma geldi hemen.

Bu arada Doug deyince Anthony Edwards'ın efsane karakteri Dr. Greene'yi de anmış olalım. Çıkışta Doug'la basket oynayıp sohbet etmeleri falan efsane sahnelerdir. İlk sezonları başkaydı ER'ın. Bence sonrakilerde asla aynı kadro kalitesini yakalayamadı.

Bu dizinin spin-off olması biraz temkinli yaklaşmak gerektiğini düşündürttü bana. Biraz devam etsin duruma göre bir şans verilebilir.

rumar80

Chicago hope CNBC-E'nin hafta ici saat 18 dizisiydi.
   Mandy Partinin,  Thomas Gibson, Mark Harmony ve Hector Elizondo gibi güçlü oyuncular vardı.  Iyi bir diziyi o kadar

rumar80

Anthony Edwards Top Gün filminde Tom Cruise'un partnerini canlandirmisti.
  ER'İN bel kemiği idi. Beyin tümörü olmuş mucize bir tedavi ile önce iyilesmis hastalığın tekrar etmesi ile ölmüştü.

Peyami

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Kasım, 2015, 21:43:57
  Anthony Edwards Top Gün filminde Tom Cruise'un partnerini canlandirmisti.
  ER'İN bel kemiği idi. Beyin tümörü olmuş mucize bir tedavi ile önce iyilesmis hastalığın tekrar etmesi ile ölmüştü.

Kesinlikle öyleydi, zaten ondan sonra dizi bir daha eskisi gibi belini doğrultamadı bana göre. Ben ölümüne o kadar üzülmüştüm ki burada söz etmeden iyi günlerini hatırlatmak istedim. Sen söyleyince hasta yatağındaki sahneler gözümün önünden geçti bir an, yine hüzünlendim.

Onun Goose olduğunu IMDB'den tesadüfen öğrendiğimde çok şaşırdığımı da söylemeden geçemeyeceğim. O kadar seyrettim, ben tanıyamadım ne yalan söyleyeyim.

rumar80

Top gun kadrosu inanılmaz bir kadrodur.
Ice man Valla Kilmer
goose'un karısı Meg Ryan
Goose ölünce maverick ' in co pilotu olan Hollywood da Tim Robbins

doktor1881

Bu arada 1. bölüm yayınlandı ama hiç bir sitede bulamadım bulan veya gören varsa insaniyet namına haber versin ;D

Animvader

Alıntı yapılan: doktor1881 - 14 Kasım, 2015, 13:36:00
Bu arada 1. bölüm yayınlandı ama hiç bir sitede bulamadım bulan veya gören varsa insaniyet namına haber versin ;D

Abi 17 Kasım olarak gözüküyor promiyeri ama?

doktor1881

Alıntı yapılan: Animvader - 14 Kasım, 2015, 13:57:55
Abi 17 Kasım olarak gözüküyor promiyeri ama?
izlediğim dizilerin birinde alt yazı olarak görmüştüm demek ki yanılmışım 17 Kasım da yayınlanacak diye yazmışken   ben seyrettiğim dizinin devamın da yayınlanacak diye algıladım