En Sevilen Zagor Maceraları

Başlatan hanac, 23 Eylül, 2009, 18:26:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuzguncuklu

benim ögrenmek istedigim zagor bölümü ,zagorun kizilderili arkadasi tonka nin baska bir kizilderili kabilesiyle olan savasi anlatiyor macera sonunda tonka diger kizilderili sefini öldürüyor.acaba zagor un hangi bölümü ? klasiklerde bu macerasi cikti mi? saygilarimla

DAMPYR

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 16 Nisan, 2012, 03:07:02
bana görede vampirle olan kapismasi , sonra gemiyle yolculuklarinda ahtapotla savasmalari, dehset evi olan macerasi, kurt adamli olan bölümü gibi birbirinden güzel olan maceralari.saygilarimla.
Sen de benim gibi korku gerilim maceralarına tutkunsun herhalde.... ;D 8) ;)

kuzguncuklu

evet kizilmaske zagorun gerilim maceralari güzel ama her cesit, degisik maceralari daha bulundurmasi zagoru zenginlestiriyor ve bana göre tek kiliyor.

kuzguncuklu

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 22 Nisan, 2012, 01:02:39
benim ögrenmek istedigim zagor bölümü ,zagorun kizilderili arkadasi tonka nin baska bir kizilderili kabilesiyle olan savasi anlatiyor macera sonunda tonka diger kizilderili sefiyle selale veya bir dere kenarinda dövüsüyor ve yeniyor.Acaba bu macera hangi klasik sayidaydi.Saygilarimla

hanac

Alıntı yapılan: kuzguncuklu - 22 Nisan, 2012, 01:02:39
benim ögrenmek istedigim zagor bölümü ,zagorun kizilderili arkadasi tonka nin baska bir kizilderili kabilesiyle olan savasi anlatiyor macera sonunda tonka diger kizilderili sefini öldürüyor.acaba zagor un hangi bölümü ? klasiklerde bu macerasi cikti mi? saygilarimla

Kuzguncuklu arkadaşımızın sorusunu cevaplandıracak biri var mı ?

Ben hatırlayamadım.

s.b

Abi bütün bir külliyatı elden geçirmek çok zor. Fakat bir ara bakarım eğer ömür kifayet ederse.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kuzguncuklu

merhaba hasan abi (Hanac) ve s.b  sordugum zagoru asagi yukari 1990-1995 yillari arasinda okudum.Ama tay yayinlarina ait olan bir maceraydi.sanki bana yesil özel seride gibi geliyor ama emin degilim.Saygilarimla.

caretta

Temmuz ayında yayınlanacak Klasik Zagor 72.cilt tamamen 'Kabus'adlı maceraya ayrılmış.

Ağustos ayında yayınlanacak 73.cilt ile Tay Yeşil Seri Zagor'a başlayacağız. Orijinal 281-282 sayılar bu serinin ilk macerası 'Zalim Jess' adlı macera.

Bu seriden Zagor'un güzel bir fantastik macerasını hatırlatmak istiyorum:

289-291 orijinal sayılar bu seride 8-9-10-11 sayılarda 'Gece Gelen Mesaj'adıyla yayınlandı. Corvi kızılderililerinin kutsal saydıkları bir tepeye askerler bir kale inşa ederler. Ancak bu saygısızlık oraya asırlar önce uzaydan gelmiş bir yaratığı uyandırır. Askerlerin nefreti ile beslenen yaratık dehşet saçar. Fanatik kale komutanı Yüzbaşı Flint de yaratığın kurbanı olur.

Bu güzel macerayı Ekim ayında yayınlanacak olan 75. sayıda okuyacağız...Tay'ın bu macerası 56'lık Zagor serisi 3-4 ciltlerde de var.

aa

Maalesef fantastik Zagor maceralarını sevemiyorum. Bazen senaryolar çok saçma oluyor.
Esse Gesse Hayranı...

konyakficilari

sizlere rica etsem, burada bahsettiğiniz Kandrax,supermike,vampir rakosi vb. sayıların LAL KM'lerdeki karşılığını da yazabilir misiniz?
zira orjinal sayıları ve TAY karşılıklarını verdiğiniz zaman baya bir uğraşmak gerekiyor KM karşılığını bulmak için

DAMPYR

Alıntı yapılan: konyakficilari - 12 Temmuz, 2012, 15:57:46
sizlere rica etsem, burada bahsettiğiniz Kandrax,supermike,vampir rakosi vb. sayıların LAL KM'lerdeki karşılığını da yazabilir misiniz?
zira orjinal sayıları ve TAY karşılıklarını verdiğiniz zaman baya bir uğraşmak gerekiyor KM karşılığını bulmak için
Benim yaptığım listelerdeki Zagor listesine bak.Macera isimlerinden çözersin... ::) 8) ;)

konyakficilari

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 12 Temmuz, 2012, 18:35:17
Benim yaptığım listelerdeki Zagor listesine bak.Macera isimlerinden çözersin... ::) 8) ;)

zaten öyle yaptım en sonunda :)::) :)

connyapku

ben zagora alisamadim nedense ama 1e 31 klasik seriyi almistim bir gun seversem okurum diye ama burdaki yazilari okuyunca zagor okuyasim geldi sevicem gibi gorunuyor bilmiyorum seriyi tamamlasami karara veremi
miyorum evdende uzaktayim okuyamiyorum tamamlasami klasik seriyi ek masraf cikti yine :)

Nemo

Baltalı İlah...Benim ilk göz ağrım ve her zaman 1 numaram :)
En sevdiğim macerası ise Korkunun Bin Yüzü isimli macerası. Tay yeşil seride yayınlanmıştı bu macerası. Uzaydan gelen bir yaratık, Corvi'lerin kutsal saydığı bir tepeye kale yapan askerler, Zagor'un Yaratık ile olan mücadelesi. Harikaydı.

Özel Alfa Ajanı

connyapku

arkadaslar zagorun buyulu kitap adli macerasi lal klasiklerde yayinlandimi biri bilgilendirise sevinirim listeyede baktim orada goremedim