Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

17. cilt her zamanki gibi bombaydı. En güzel walking dead ciltlerinden biriydi. Bu cilt 100. sayıyı içeriyor ve bu sayıyla birlikte negan denen manyağı tanıyoruz. Walking dead'e yakışır bir profil oluşturmuş kirkman.

Bir solukta okunuyor tüm cilt. Sonraki sayıları merakla bekliyor insan. Walking dead 17 özetle 10/10.

hennessy

22.cilti bitirdim.Hayal kırıklığı ile okumaya başladığım kitap. Artık monoton bir hikayeye dönüyor dedim. Demez olaydım. Nihayet yürümeyen ölüler hakkında yeni ipuçları görmeye başladık. İşte geçen ciltte dediğim gibi artık olayların arkasındaki ipuçlarını görmemiz lazım diye şimdi bekle dur 23.cilt çıksın diye. İlke kardeşim duy sesimi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ferzan

22.cildi okudum dün akşam...Yazacak çok şey var ama hiç uzatmayayım...Bir eser bu kadar mı dinamizmini korur, gayet kısıtlı ve kendini tekrar etmeye çok müsait bir konu ve kurgu bu kadar mı şahane işlenir...Artık bu saatten sonra ne uyduracak senarist derken, yepyeni şeyler, bambaşka gerilimler ve orijinallikler ortaya çıkıyor...Bu seriyi resmen merasimle okuyorum...Yazılıp çizilecek çok şey var hakkında ama işte...Canavar gibi seri...22. cilt itibariyle daha da canavarlaşmaya, kaliteden ödün vermek bir yana, her ciltte çıtayı az daha yukarı taşımaya devam ediyor...Bu ciltle birlikte orijinal 132. sayıya kadar da okumuş olduk...Bu ay 142. sayısı çıkacak Amerika'da...10 ince fasikül, yani bir buçuk cilt falan kaldı günceli yakalamamıza...Şahsen bir cilt daha yayınlanıp günceli bekleme ve 6 ayda bir seriyi eş zamanlı beklemeye razıyım bir Yürüyen Ölüler fanı olarak... :) Bilindiği gibi her cilt 6 ince fasikülde oluşuyor ve bir cilt demek, 6 ay demek...

Sözün özü, teşekkürler Marmara Çizgi...Tüm bu güzel çizgi romanlar için...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

haysat

Hiç sıkmadan kendini okutan harika bir seri.

Tamam artık konu kalmadı,daha ne olsun falan diyorsunuz ki, olaylar ve işlenen  konu insana ters köşe yaptırıyor.

Rick'in olgunluk,oğlunun ise delikanlılık zamanları işleniyor şu an. Ergen  bir çocuk ve insanların sorunları Rick'in ruh halini derinden etkiliyor.

Seri daha da güzel olmaya başladı.

Ve kitabın finali insanı şaşırtmaya devam ediyor. 
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: haysat - 10 Haziran, 2015, 21:56:32
Hiç sıkmadan kendini okutan harika bir seri.

Tamam artık konu kalmadı,daha ne olsun falan diyorsunuz ki, olaylar ve işlenen  konu insana ters köşe yaptırıyor.

Rick'in olgunluk,oğlunun ise delikanlılık zamanları işleniyor şu an. Ergen  bir çocuk ve insanların sorunları Rick'in ruh halini derinden etkiliyor.

Seri daha da güzel olmaya başladı.

Ve kitabın finali insanı şaşırtmaya devam ediyor.

Zaman mı atladılar? Çocuk büyüdü mü? Sadece bunu söyleyin ben daha 18. ciltteyim.

gamlıbaykuş

Son yorumlardan sonra seriden yeniden ümitlenmeye başladım. Ha tıkandı ha ayar edecek bizi derken bir itki kapladı yeniden. Ehh benden de devam o zaman...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Yeni cilt için yeni bir başlangıç ta deniyor. Okuyunca yorumlarız.

pearl jam

21 ve 22. ciltleri arka arkaya okudum. Su gibi okunan bir cizgi roman  gercekten basladiniz zaman mutlaka sonuna kadar okuyorsunuz.

Su gibi okudum ama bugune kadar benim icin harika giden  seri 22. ciltle beraber hic sevmedigim bir yone dogru akmaya basladi. Gordugum kadariyla benim disimda herkes durumdan hosnut  :) ama ben sevmedim. Hikayenin bir yerlere gitmesi gerekiyordu belki ama buralara degil, yeni gelismelerle bir anda conan dunyasina gecis yapmis gibi hissettim. 23. Ciltle beraber gorucez ama yuruyen oluler benim icin eski mukemmelliginde olmayacak sanirim.

pearl jam

Hmm simdi fark ettim ki 22. Cildin sonunda yasananlari biraz yanlis degerlendirmis olabilirim. Yukarida yazdiklarimi hemem tekzip ediyorum  ;D o kadar da kötü olmayabilir yani ama her durumda yirmiucu heyecanla bekletiyor adamlar orasi kesin  :)

Mrtekin

Aynen katılıyorum. Bu nasıl bir başlangıç, kafam allak bullak oldu?

Dizide bunlar nasıl işlenecek acep?

Çıtayı bir tık daha yükselttiler...

Teşekkürler, Marmara Çizgi, helal olsun...
They drew first blood...

rumar80

Dün gece 22. cildi tamamladım. Yeni bir hayat, yeni insanlar ve yeni düşmanlar.
  Bir ara kendini tekrarlıyor dediğim seri başka bir boyuta geçti bile. Bakalım bu yeni tehdit Rick ve arkadaşlarını nasıl etkileyecek? Bu sorunu nasıl çözecekler? Yoksa bir kez daha yapraklar gibi savrulacaklar mı?
  Zamanla göreceğiz.

Ras Al Ghul

Bir soru sormak istiyorum:"Sizce çok karakterle karşılaşmamız ve ölümlerin çok olması iyi bir şey mi?
Bence evet.Seriyi ani ölümler ile canlı tutuyor ve merak kaybetmememizi sağlıyor.

Mrtekin

Şu 3 adamın ölümüne üzüldüm.

1- Shane (çok kötü harcadı kendini.)

2- Tyreese,

3- Glenn,

Hershell'dan niyeyse hiç hoşlanmamıştım. ölümüne de üzülmedim.
They drew first blood...

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Mrtekin - 23 Haziran, 2015, 21:38:34
Şu 3 adamın ölümüne üzüldüm.

1- Shane (çok kötü harcadı kendini.)

2- Tyreese,

3- Glenn,

Hershell'dan niyeyse hiç hoşlanmamıştım. ölümüne de üzülmedim.
Ehem Spolier
(hepsini okudumda neyse ;D)

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"