İdefix

Başlatan pizagor, 14 Kasım, 2009, 18:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Tamamen katılıyorum.Sepete attığımız kitapların indirim oranları, yayınevi bilgileri kaybolmuş; çok güzel ve ayrıntılı olan kategori sistemi ortadan kalkmış.

Salt kitap alma değil kitap bilgi bankası olarak kullandığım site, piyasadaki diğer siteler gibi çiğ ve tamamen satışa yönelik bir yapıya bürünmüş.

dean

Sitenin yeni halinden bende nefret ettim. Dün siteye girince resmen şok oldum. D&R'ın sitesine de girmez olmuştum. Bundan sonra İdefix'de giremeyeceğim herhalde. Animvader'ın dediği gibi İdefix benim içinde sadece bir alışveriş sitesi değildi. Güncel ya da baskısı bitmiş kitaplarla ilgili bilgi alabileceğimiz bir yapısı vardı. Açıkçası benim hergün girdiğim sitelerden biriydi. Dünden beri Google'a İdefix yazasım bile gelmiyor. Çok kötü oldu.

Pulluk

Yeni haliyle artık siparişinizdeki hangi ürünlerin stokta, hangilerinin beklendiğini de göremiyorsunuz. Aynı şekilde ürün sayfalarında da artık stok durumu görünmüyor ve arama motorunun yeni hali tam bir facia. Sanırım Doğan grubu İdefix'i tamamen yok etmek niyetinde... ::) :(
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

s.b

Ben de bu yeni halinden hiç memnun değilim. Mesela, önceden YKY ye girip çizgiroman bölümünü seçiyor ve rahatlıkla aradığımızı buluyorduk. Şimdi nerdeeeee. Bütün alt menüler erişilmez olmuş. Onlar iyi bir şey yaptıklarını zannediyorlar ama, hiç de öyle değil.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

maeglin

Bir önceki hali mobil uyumlu değildi, şuan uyumlu, Muhtemelen öncelikleri bu. Normal şartlarda d&r, idefix ve kitapyurdu gibi sitelerin arama motorunda ön sıralarda çıkması gerekiyor. İdefix bu konuda çok geri kalmıştı, ki uyumlu olmadığı içinde sıralamadan düşürülüyor. İlerleyen dönemde eksikliklerini gidereceklerdir.

battlehammer

Alıntı yapılan: maeglin - 14 Mayıs, 2016, 14:22:58
Bir önceki hali mobil uyumlu değildi, şuan uyumlu, Muhtemelen öncelikleri bu. Normal şartlarda d&r, idefix ve kitapyurdu gibi sitelerin arama motorunda ön sıralarda çıkması gerekiyor. İdefix bu konuda çok geri kalmıştı, ki uyumlu olmadığı içinde sıralamadan düşürülüyor. İlerleyen dönemde eksikliklerini gidereceklerdir.

site ve mobil site birbirinden bağımsız kodlanan arayüzler, haliyle bu bir gerekçe değil.

Idefix uzun zamandır bitik bir siteydi, şimdi tabuta son çiviyi de çakmışlar, nanaykente tek gidiş biletlerini verip favorilerden uçurdum.
Kendi tecrübelerime göre son 12 yılda idefikse yaklaşımımın değişimini de buraya bırakıyorum, ibret olsun;
https://eksisozluk.com/idefix--41807?searchform.author=rygard&a=search

"Ay ne sevimli site"den, "berbat berbat insanlar, saçma sapan işler"e evrilen her işletme batmayı hak ediyor.

maeglin

Alıntı yapılan: battlehammer - 14 Mayıs, 2016, 15:01:45
site ve mobil site birbirinden bağımsız kodlanan arayüzler, haliyle bu bir gerekçe değil.

Idefix uzun zamandır bitik bir siteydi, şimdi tabuta son çiviyi de çakmışlar, nanaykente tek gidiş biletlerini verip favorilerden uçurdum.
Kendi tecrübelerime göre son 12 yılda idefikse yaklaşımımın değişimini de buraya bırakıyorum, ibret olsun;
https://eksisozluk.com/idefix--41807?searchform.author=rygard&a=search

"Ay ne sevimli site"den, "berbat berbat insanlar, saçma sapan işler"e evrilen her işletme batmayı hak ediyor.

Mobil arayüze özgü bir kodlama yapılmamış responsive hale getirmişler. Yani mobil ve  normal tarayıcı girişiniz aynı arayüze oluyor. Ben idefix'i savunmadım kesinlikle uzun süredir, zaten alışveriş yapmıyorum oradan. Ancak yapmış oldukları değişimin gerekçelerinden birisinin bu olduğunu dile getiriyorum. Yoksa ne zaman Doğan Müzik tekeline girdiler, o gün bittiler zaten.

Ekleme: İlk mesajımda şu anki görünümde eksiklerini gidereceklerini dile getirdim.

nicholaihel

Alıntı yapılan: dean - 14 Mayıs, 2016, 01:31:09
  Sitenin yeni halinden bende nefret ettim. Dün siteye girince resmen şok oldum. D&R'ın sitesine de girmez olmuştum. Bundan sonra İdefix'de giremeyeceğim herhalde. Animvader'ın dediği gibi İdefix benim içinde sadece bir alışveriş sitesi değildi. Güncel ya da baskısı bitmiş kitaplarla ilgili bilgi alabileceğimiz bir yapısı vardı. Açıkçası benim hergün girdiğim sitelerden biriydi. Dünden beri Google'a İdefix yazasım bile gelmiyor. Çok kötü oldu.

Ancak bu kadar katılabilirim. Yıllardır kullandığım database, yeni kitap takibi kaynağım mahvolmuş. Hergün girengillerdendim. Üzüldüm.

maeglin

İdefix için yazdığım iyi niyetli mesajlarımdan dolayı pişmanım, sanırım ben de bir daha alışveriş yapmayacağım  >:(

Mister NO

Facebook sayfalarında bir sürü eleştiri yazısı vardı.

Zaman içinde ara ara eleştirileri de siliyor uyanık idefixçiler.  ;D

seastar1000

Ben de idefix i yeni cikan kitaplari incelemek icin kullaniyordum
Peki simdi alisverisi vede yeni cikan kitap bilgilerini ne yapacagiz
Yani kiziyoruz tamamda nereye gidecegiz bundan sonra

Nightrain

Idefix e sadece " yeni cizgi roman cikmis mı" diye kullaniyorum artık. Odakitap var mis gibi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pearl jam

Yeni çizgi roman çıkmış mı diye afu abiyi takip edin bence  :)

maeglin

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Mayıs, 2016, 19:32:18
Idefix e sadece " yeni cizgi roman cikmis mı" diye kullaniyorum artık. Odakitap var mis gibi.

Kargolama süresi vs nasıl oda kitapta?

Düzeltme:

Stoktan çalışıyorlar sanırım ve fiyatlarda epey uygun görünüyor.

Mister NO

Alıntı yapılan: seastar1000 - 29 Mayıs, 2016, 19:21:35
Ben de idefix i yeni cikan kitaplari incelemek icin kullaniyordum
Peki simdi alisverisi vede yeni cikan kitap bilgilerini ne yapacagiz
Yani kiziyoruz tamamda nereye gidecegiz bundan sonra

www.Eganba.com fiyat olarak da sitenin genel hali olarak da fena değil. Bir inceleyin derim.

Ayrıca www.kitapyurdu.com da düşünülebilir.

Ben her iki sitenin de sayfa düzenini beğeniyorum. Kısa sürede alışması kolay, kullanışlı siteler.

İdefix bu işin iyilerindendi. D&R sonrasında marka resmen öldürülmeye çalışılıyor. Sitenin bu hali ile iki siteyi birleştirseler farkı kimse anlamaz.