Demir Döküm Kadife Eldiven - İthaki Yayınları (Daniel Clowes)

Başlatan memospinoz, 10 Eylül, 2020, 19:06:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

"Okumadan inanamayacağınız bir eser." –The Washington Post

"Oldukça berrak bir kâbus." –Entertainment Weekly

"Twin Peaks'ten önce Demir Döküm Kadife Eldiven vardı!" –I-D Magazine

Clay Loudermilk sinemada izlediği "Demir Döküm Kadife Eldiven" adlı snuff filmde eski eşini gördükten sonra onu bulmak için yola çıkar. David Lynch ve Thomas Pynchon'ın zihninden çıkmış gibi duran bu delilik ve sapkınlık dolu gizemli yolculukta Clay, sadist polislerle, "Vurdumduymaz Cinayetleri"nden mesul Manson'vari bir tarikatla, nemfomanyak bir kadın ve onun Cthulhu mitosundan fırlamış bir yaratıktan dünyaya gelme deforme kızıyla karşılaşacaktı.

Ünlü Ghost World ve Patience gibi grafik romanların yazarı Pen, Eisner ve Harvey ödüllü Daniel Clowes, Amerikan mitini yerle bir etmeye devam ediyor.

16x24 cm, 144 sayfa

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Benim bu adamla yıldızım bir türlü barışmıyor nedense. Alternatifin, bağımsızın, yeraltının ve daha nice ayrıksı çizgi ve tarzın hastasıyım ama bu adama ve eserlerine hiç sempati duyamıyorum. Benim sorunum olduğunu inkar etmemekle birlikte sempati duymak için de en ufak bir çabam olmayacağı kesin. Ne Kara Karga 'dan çıkan kitaplarında, ne de İthaki 'nin taze çıkardığı bu kitapta fikrim değişmeyecek gibi görünüyor. Kendisinin kalitesinden bağımsız olarak tamamen hissi olarak bu yorumu yapıyorum. Umarım bir gün yıldızım kendiliğinden barışır da arşivimde bir tanesi hariç okumadığım tüm kitaplarını raf süsü yapmak yerine beynimde muhafaza ederim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 10 Eylül, 2020, 20:29:38
Keşke orijinal boy olsaymış.

19.3x27.94 cm imiş orijinal boyutu. Ve evet keşke her çizgi roman orijinal boyutu ile basılsa ama ne çare, yıllardır kalıplaşmış sektör alışkanlıkları bir anda değişmiyor maalesef.  :(

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: memospinoz - 11 Eylül, 2020, 02:24:38
19.3x27.94 cm imiş orijinal boyutu. Ve evet keşke her çizgi roman orijinal boyutu ile basılsa ama ne çare, yıllardır kalıplaşmış sektör alışkanlıkları bir anda değişmiyor maalesef.  :(

İthaki hep orijinal boyda basıyordu, demek istediğim o.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Daniel Clowes Karakarga'dayken gayet mutluydum.  :-X bu kitabını da onlar yayınlasaydı keşke.

ZGeralt

Arka kapakta " David Lynch ve Thomas Pynchon'ın zihninden çıkmış gibi duran bu delilik ve sapkınlık dolu gizemli yolculukta ..." yazıyor, hak verdim, Lynch filmini anımsattı bana.
Çok uzatmayayım, sıkıntıdan patladım. Kopuk ve fazlasıyla uçuk anlatımı beni resmen boğdu. Ghost World'ü de pek sevememiştim, benlik değil o belli oldu artık.
Olaylar karşısında aşırı pasif kahraman anlatısını zaten oldum olası sevmem. Belki ben kaçırdım bir şeyleri bilemiyorum.