Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

MARTIN MYSTERE & NATHAN NEVER'i okudum. Bu macera pek ortak macera olmamis. Anlayabildigim kadariyla Nathan'in zamanindaki Martin bir Androitti. Yani Nathan o androidle birlikte bir macera yasadi. Arada bizim Martin'de görünüyordu ama, o bizim zamanimizdaki Martin'e geçislerde idi. Yani ortak bir macera okuyamadim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Az önce 1001 Romanin Bandidos'unu okudum. Böylece Pazar günümü en iyi sekilde degerlendirmis oldum.
Bir çiftlik sahibi yanindaki kovboylariyla, büyükbas hayvan sürüsünü satmak için yola çikarlar. Sonrasini anlatmiyorum. Ama su kadarini söyleyeyim ki "alin okuyun". Tam bir western.

V

Arunas'in Dünya Klasikleri Serisi gerçekten piril piril bir seri olmus.

En son Hg Wells'in muhtesem bilim-kurgu klasigi "Zaman Makinasi"ni

okudum.Farkli çizimleri ve harika tonlamaya sahip renklendirmesiyle

çok hos bir uyarlama olmus.

Zaman Makinasi benim en sevdigim bilim-kurgu

klasiklerindendir ve orta okulu okudugum yillarda okudugum bu eserden etkilenerek

bir kaç  benzer öykü yazdigimi hatirliyorum.Arsivi karistirirken gözüme çarpmisti sanki,

buldugumda sizlerle paylasirim..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Arunas Dünya Klasiklerinden Tom Sawyer'i bitirdim.Çizimlerini begenmemekle birlikte,içimizdeki maceraci çocuk ruhunu her daim

korumamiz gerektigini bize hatirlatan Tom Sawyer'i çizgi roman olarak okumak her halükarda güzeldi..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

En son Wolverine 1. sayiyi okudum.

1. sayi ama aslinda 48. sayidan basliyor.

Bana çok karisik geldi, bir türlü hikayeye giremedim.

Ama çizimler ve edisyon çok iyi.

rumar80

Sevgili Hasan Marvel evreninde özellikle de X-men ya da wolverine okuyorsan mutlaka varsa ilk sayidan baslamalisin. Daha önceden arka bahçenin çikardigi iki essentialdan baslarsan daha iyi. Sonra hersey daha da karisacak (Wolverine: origins serisinde)
  Ama sorun olursa bildigim kadari ile yanitlamaya çalisirim

Jedmau

Yürüyen ölüler 4 ve robots vs amazona vs  zombies

hanac

rumar80

Su anda Büyülü rüzgarin son sayisi ile Siege'in (Marvel dünyasinda Asgard'in isgali öyküsü) trade'ini okuyorum.

haysat

Bende 1001 Roman'dan çikan Nathan Never ve Martin Mystere'in ortak macerasini okudum.
Güzel bir macera idi .
Simdide Bandidos'u okuyacagim..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

Avatar serisinin 4. kitabi olan Kyoshi Savasçilarini okudum. Avatarin yani Aang'in heyecanli yolculugu devam ediyor.

Aang ile arkadaslari Kyoshi Adasina varirlar ve orada Aang tüm kasaba halkinin gözbebegi oluverir. Ancak sahip oldugu ün basini döndürmeye yeter. Diger tarafta ates ulusu saldiriya geçmistir. Kyoshi alevlere teslim olmadan, disi bir savasçi ortaya çikacak ve barisi korumak için elinden geleni yapacaktir.

s.b

Fuara ve Kadiköy'e gitmedim. Bir yigin yeni çr çikmis alamadim. Ne yapayim ne edeyim derken imdadima Büyülü Rüzgar Ilyas Bey yetisti. Sagolsun kargo ile çr leri yolladi. Henüz hiçbirini okuyamadim ama size kitaplar hakkinda biraz basit bilgiler vermek istiyorum.

1--PLANET HULK: 180 SAYFA RENKLI  16X24 EBAT

2--ARSLAN BEY: 96 SAYFA SIYAH BEYAZ 19.5X26 EBAT

3--GREYSTORM: 288 SAYFA SIYAH BEYAZ 15X21 EBAT

4--KORKUT BEY: 120 SAYFA SIYAH BEYAZ 19.5X26 EBAT

5--WASTELAND: 162 SAYFA SIYAH BEYAZ 17X26 EBAT

6--TOLGA: 224 SAYFA SIYAH BEYAZ 16.5X23.5 EBAT

7--GIZLI SAVAS: 136 SAYFA RENKLI 16X24 EBAT

8-- VOLTO NASCOSTO: 192 SAYFA SIYAH BEYAZ 15X21 EBAT

9-- TEX ALMANAK: 176 SAYFA (94 SAYFASI ÇIZGIROMAN) SIYAH BEYAZ 16.5X23.5 EBAT

Okuduktan sonra ilgili basliklarda görüsürüz.

HacıGeraltEmmi

1001 Roman'dan Bandidos , Marmara Çizgi'den Berlin tas duvar okudum. Bandidos tam bir western... film tadinda bir senaryosu var ve kesinlikle okunmasi gereken bir eser. Berlin tas duvar için söyleyecegim güzel senaryo, güzel çizimler ama... keske daha büyük ebatta basilsaymis.. 15x21cm ebatin içine 13x17cm baskisiyla konusma balonlarinin içindeki küçük puntolu yazilari okumak için büyüteç lazim.

wolvrine

yürüyen ölüler i okuyorum ama nasil okumak..her gün iki sayfayla sinirlandiriyorum kendimi..yoksa bitecek hemen..zaten 4 tane kitabi var..ama eziyet gibi bir sey..sayfayi çevirmemek için zor tutuyorum kendimi..

kedidiro

bu gün arasira yokladigim eski kitapçida iki 'corto maltese' albümü buldum.Üstelik biri adamimizla ilk kez tanistigimiz ' bir tuz denizi sarkisi' Kahraman olmayan kahramanlari seven, çizgi  romanda harita görmekten, tarihi sahsiyetlerle karsilasmaktan,siir ve sarki duymaktan hoslanan dostlara corto maltese daima iyi gelecektir